LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12656
2.Šindel 12597
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5729 lezců
1153615 cest
Nové přelezy:
Oblión 8A
Veronika S 7C
Život Není 7C
Psi Štěkaj 9+
Sloní Pilí 9
Kocourkov Xc/XIa
La Directe 7C
Spätzünder 9+
Soul Kitch 9+/10-
Unten Und 9

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Statistika

Horská záchranná služba Tatry

V sobotu 3.10.2015 popoludní sa na tiesňovú linku HZS „18 300“ ozvali traja slovenskí horolezci (28, 32,36 r.), ktorí uviazli v Martinovej ceste, vedúcej na Gerlachovský štít. V ceste nevedeli pokračovať, preto požiadali o pomoc.

Záchranári HZS kontaktovali so žiadosťou o súčinnosť aj posádku VZZS pre urýchlenie evakuácie. Posádke spolu so záchranármi HZS na palube sa podarilo dostať do oblasti, pre nepriaznivé podmienky však nebolo možné vysadenie záchranárov pri horolezcoch. Nakoľko horolezci uviedli, že sú bez zranení a majú dostatočné oblečenie na prečkanie noci, pokračovala záchranná akcia v ranných nedeľňajších hodinách. Do terénu odišla skupina štyroch záchranárov HZS, ktorá po príchode horolezcov zateplila a pripravila na zostup. Opätovne bola kontaktovaná aj posádka VZZS z Popradu, avšak silný pretrvávajúci vietor nedovolil použitie leteckej techniky. Záchranári zostúpili s istenými horolezcami do Litvorového sedla a odtiaľ ku Sliezskemu domu. Traja mladí Slováci boli napokon transportovaní terénnym vozidlom HZS do Tatranskej Polianky, odkiaľ pokračovali samostatne.


Tomáš   [úpravy] 17:51 04.10.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Konec dobrý...08:49:45 05.10.2015
Cajk!
Karbyodpovědět 

 Dost dlouhá záchrana...12:33:27 05.10.2015
Zdravím! Možná to někdo dovede vysvětlit, ale já to nechápu. Odpoledne dostanou záchranáři informaci a do rána jim trvá, než vylezou na hřeben Gerlachu... Přitom aktivují vrtulník a zvedají náklady, na co? To už jsou tak pohodlní, že nevyběhnou za 2, 3 hodinky ze Sliezského domu na hřeben Gerlachu?
RT Zicoodpovědět 

 Foto dne:

Enis, VI
 Databáze cest:
Všechny cesty (183697)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Veronika Sedláčková SD 7C Pečínkova Skála
Život Není Peříčko 7C Pečínkova Skála
Graupelriß Variante VIIIa Oybin
Westkamin II Oybin
Westweg II Oybin
Nově komentované:
Stáříčko 8 Lomy Nad Velkou
Neue Linie IXa Schrammsteine
Sautanz 6 Rosenburg
Stříbrná Paruka VI Ostrov
Rostverschneidun VIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Lezec.cz | Lezec.cz | Re: Vyprdění dotazníku | Super rychlej dotazník | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
logo čhs | průvodce | Wow | Re: a je to tady | Re: škodlivost | Re: Bouldr | Re: škodlivost | Re: Pravda | Re: Bouldr | Runy |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (19)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (1)

 Nově v inzerci:
VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Nástupovky Black Diamond Technician LT | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | parťáka pro výstup-Eiger |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 60 
 Ne 
 71 
 Nevím 
 32 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.