LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
6. 11681
7.Mokroluský 11596
8.Stráník 11455
Bouldry:
6.Jungling 10628
7.Pochman 10503
8.Novák 10500
Hory:
6.Zaoral 6412
7.Švihálek 6070
8.Černý 6007

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5729 lezců
1153598 cest
Nové přelezy:
Psi Štěkaj 9+
Sloní Pilí 9
Kocourkov Xc/XIa
La Directe 7C
Spätzünder 9+
Soul Kitch 9+/10-
Unten Und 9
Fire 7c
Tyson 9/9+
Whistleblo 9+/10-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

DryToolCup Brno 2021

4.12.2021

Už počtvrté zamíří 4.12.2021 všichni vyznavači lezení s cepíny na pilíř u Brněnské přehrady. Pod organizačním zajištěním ČHS a horolezeckého oddílu Lokomotiva Brno se uskuteční letošní MČR v ledolezení na obtížnost a současně třetí závod Evropského poháru v ledolezení 2021/2022.

Závod by se nepodařilo realizovat bez podpory města Brna, Jihomoravského kraje a řady dalších partnerů, jejichž podpory a vzájemné spolupráce si velmi ceníme. Svou záštitu pak nad závodem převzal hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich.

Od prvních závodů na lezecké stěně u brněnské Olympie, nucené pauze bez možnosti realizace závodů jsme se posunuli k jedinému čistě drytoolingovému sportovišti v České republice. Původně pilíř pro německou dálnici Vídeň – Vratislav, pak dlouhé roku betonové torzo. Krátce místo prvních lezeckých závodů na počátku 90. let, pak smetiště a dnes funkční sportoviště. To jen rekapitulace pro neznalé brněnského koloritu :-)


Pilíř


Veškeré informace o závodu naleznete na www.drytoolcup.eu, včetně přihlašování a podrobných propozic. Závod je součástí EP UIAA, ale to neznamená, že bychom opustili linii akce určené pro všechny, které tento druh lezení baví nebo jej chtějí vyzkoušet.

Pro kvalifikaci bude připraveno pět cest, z nichž tři cesty budou TR a budou určeny zejména pro splnění hlavního cíle závodu, tedy dobře si zalézt. Večírek je samozřejmě také důležitý, ale to prozatím přejdeme. Dvě zbývající kvalifikace už budou regulérní rozřazovačky lezené na prvním a tvrdým časovým limitem. Přeci jen startovka UIAA dává tušit celkem silnou zahraniční konkurenci.

Finálová cesta bude společná pro muže i ženy, jen krásky budou mít pár chytů navíc pro odladění boulderů. Pokud vyjde v kvalifikaci vše, jak má, pak se na start finále postaví 8 žen a 8 mužů. Takže doufáme, že bude pořádný kotel.


Vivien Labarile (CH)  MČR/EP 2019


Takže, kdo přemýšlíte, neváhejte a přihlašujte se. Registrační formulář pro závodníky z našich krajů - https://docs.google.com/forms/...viewform

Všechny přihlášené závodníky pak hromadně nahrajeme do databáze UIAA. Prosíme, předregistrace do závodu je nezbytná, lze to řešit i na místě, ale je to výrazně komplikovanější.


Marek Černý (SVK) MČR/EP 2020



Co se týče aktuálních omezení ohledně hromadných akcí, tak to bychom sami rádi věděli. Takže prosím aktuálně to vypadá, že bude nezbytné buď očkování nebo potvrzení o prodělání Covidu ne starší 180 dní. Toto opatření se prosím bude zřejmě vztahovat jak na závodníky, organizační tým i diváky.

Akce se odehrává pod širým nebem, tak uvidíme, jak nám bude štěstěna ohledně počasí nakloněna. Každopádně pro zázemí bude postaven velký party stan, který budeme temperovat na použitelnou teplotu i v případě mrazivého dne.


Nejlepší závodníci z ČR v roce 2020, Mistři ČR Aneta Loužecká a Pavel Vrtík z HO Lokomotiva Brno


Takže, jak letos - propozice


S přípravou závodů počítejte s omezením pilíře pro lezení od středy 24.11.2021, úplná uzávěra pak zřejmě od neděle 28.11.2021. Ihned po závodech budeme nahazovat cesty, tak aby byl pilíř plně k použití od středy 8.12.2021.

Těšíme se na vás

Za HO Lokomotiva Brno

Zoban







Zoban   [úpravy] 10:08 21.11.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Enis, VI
 Databáze cest:
Všechny cesty (183692)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Weg Für Moritz VIIb Oybin
Verschneideck 6 Frankenjura
Nulldiät 9- Frankenfels
Fortunabrötchen 8- Frankenjura
Houx Ouille 7A Fontainebleau
Nově komentované:
Stáříčko 8 Lomy Nad Velkou
Neue Linie IXa Schrammsteine
Sautanz 6 Rosenburg
Stříbrná Paruka VI Ostrov
Rostverschneidun VIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Lezec.cz | Lezec.cz | Re: Vyprdění dotazníku | Super rychlej dotazník | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
logo čhs | průvodce | Wow | Re: a je to tady | Re: škodlivost | Re: Bouldr | Re: škodlivost | Re: Pravda | Re: Bouldr | Runy |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (19)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (1)

 Nově v inzerci:
VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Nástupovky Black Diamond Technician LT | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | parťáka pro výstup-Eiger |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 58 
 Ne 
 71 
 Nevím 
 32 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.