Letošní léto se rozhodli bratři Pou strávit v Alpách, kde se zaměřili na nejtěžší alpské stěny. Jako první vylezli cestu Solo per vecchi guerrieri 8c (+) od Manola Zanola, v srpnu pak od Alexe Hubera "Pan Aroma" 8c v severní stěně Cima Ovest di Lavaredo v Dolomitech a nyní přidali Zahir 8b+ ve švýcarském Wendenu v Bernských Alpách.
Bratři Pou cestu Zahir nacvičovali 4 dny v průběhu třech týdnů (kvůli špatnému počasí).
Zahir byla udělána Švýcary Iwanem Wolfem a Gunterem Habersatterem v roce 2004 a byla původně ohodnocena jako 8b. První volný přelez patří Andreasu Jörgovi a Felixu Neumärkerovi v roce 2009. Ti prodloužili třetí nejtěžší délku, neboť dle jejich názoru měla nepřirozené zakončení a obtížnost se tím zvedla na 8c. Pozměnili také název cesty na Zahir +. Iker a Eneko Pou tuto novou variantu nelezli, protože no hand rest na konci původní nejtěžší délky byl mokrý a prodloužení bylo tedy nemožné. Drželi se původní linie prvovýstupců. Tato délka je podle nich 8b+.
Na to že všude čtu, že chtěli vylézt nejtěžší cesty v Alpách tak se divím, že nelezli WoGu. Docela by mne zajímalo proč. Jestli to berou, že je to lehčí, nebo naopak moc těžké.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.