LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
21.Svoboda 10684
22.Kalvas 10678
23.Jeliga 10634
Bouldry:
21.Břicháček 9903
22.Košťál 9900
23.Šlapák 9900
Hory:
25.Štalmach 2894
26. 2726
27.Nehasil 2710

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5735 lezců
1157939 cest
Nové přelezy:
Ochcany Ka 9+/10-
Nebreč, Mu 10
Labutí Pís 9+/10-
Vodní Svět Xb
Waldemar M 7C
Opiju Tě R 7C
Waldemar M 7C
Chci Srát 9+
Lady Red P 7C
Oscurita 7C

Stěny
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Lezecká stěna Harcov - Liberec
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
HUDYsport - Praha 1
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Výsledky Vsetínského poháru 2012

smallV sobotu 24. března 2012 se uskutečnil VIII. ročník závodů v lezení na obtížnost do 18 let.

Závodů v lezení na obtížnost se zúčastnilo 41 lezců (19 dívek a 22 chlapců) ve věku od 7 do 18 let. Tradičně kromě vsetínských přijeli zástupci Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm a Lipníku nad Bečvou. Zatímco skály pomalu osychají, přes stovku nových a umytých chytů a stupů jsme namontovali na stěnu.
Na postup do finále bylo nutné přelézt 5 kratších kvalifikačních cest - celkem 77 značených chytů a v přepočtu dle obtížnosti cest 271 bodů. Tohoto skóre dosáhlo osm lezců a jedna lezkyně. Do finále ještě postoupili tři nejlepší s vyšším skóre jak 240 bodů. Každá z pěti kvalifikačních cest byla hodnocena zvlášť dle obtížnosti.
Celkem 12 finalistů nastoupilo do těžké a dlouhé cesty. První klíčové místo mezi 5 a 6 chytem vyřadilo 7 závodníků a ostatní bojovali mezi 10 a 11 chytem v podkošovém převisu. Nejdále se dostal Adam Janovský, který netrefil přesně chyt za strukturou a tečoval 14 chyt a stal se jasným vítězem. Za zmínku stojí i postup do finále a výkon jedenáctileté Lenky Slezákové z Rožnova pod Radhoštěm, která tímto postupem potvrdila vítězství ve své kategorii a celkově šesté místo! Jakubu Tihelkovi díky videozáznamu byla potvrzena teč na 12. chytu a druhé místo v kategorii C. O třetí místo bojovali tři lezci druhým pokusem (při shodě na chytu č. 11). Celkovým vítězem Vsetínského poháru 2012 se stal oddíl při ZŠ Vsetín, Luh 1544 s nejvyšším bodovým skóre.

Velké díky Houbofkám za stavbu cest a rozhodčím: Lukášovi, Ondrovi, Hejdy, Tomovi (video) a Vaškovi.

Děkujeme sponzorům za hodnotné ceny: Warmpeace, Lanex - Tendon, Hudy-Zlín, Quillcz.cz, LPT Vsetín a Městu Vsetín.








Kategorie do 10 let (A)
1. Nováková Zuzana (Vsetín)
1. Vrána Jonáš (Valašské Meziříčí)
2. Plšková Adéla (Vsetín)
2. Lukeš Štěpán (HO Lipník)
3. Bilová Kateřina (Valašské Meziříčí)
3. Michna Václav (Valašské Meziříčí)

Kategorie 11 - 14 let (B)
1. Slezáková Lenka (Rožnov pod Radhoštěm)
1. Orság Lukáš (Vsetín)
2. Fusková Jana (Vsetín)
2. Květák Tomáš (Rožnov pod Radhoštěm)
3. Michoňková Lucie (Valašské Meziříčí)
3. Pavlík Jiří (Valašské Meziříčí)

Kategorie 15 - 18 let (C)
1. Hejdušková Anna (Vsetín)
1. Janovský Adam (Valašské Meziříčí)
2. Goláňová Natálie (Valašské Meziříčí)
2. Tihelka Jakub (HO Lipník)
3. Novosadová Nikola (Vsetín)
3. Kučera Vítězslav (Valašské Meziříčí)



Igor   [úpravy] 21:45 28.03.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Místní akcička09:17:13 29.03.2012
Neměl článek o závodech přijít spíše před nimi? Podle výsledků koukám, že se účastnilo sice 41 lezců, ale vše ze tří větších vesnic vedle sebe :-(
odpovědět 
 Re: Místní akcička16:27:43 29.03.2012
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=10130
odpovědět 
  Re: Místní akcička23:02:53 29.03.2012
O to hůře. Vy jste fakt udělali nějaký pohár na Moravě, který se kryl svým určením a cílovou skupinou s Tendon Cupem? No asi jo ...
odpovědět 
   Re: Místní akcička10:55:55 30.03.2012
To by mi zajímalo, proč se do nich navážíš:) Spíš jsi se mohl omluvit, že jsi přestřelil. Tendon není všechno a 40 děcek ze tří oddílů na místní závod je slušné. Jen tak dál! Těm co mají rádi závody přeji větší štěstí na termíny a těm co mají rádi skály blahopřeji, že vyšly dvě tělocvičny jen do jednoho víkendu:)
 martanodpovědět 
    Re: Místní akcička10:29:34 31.03.2012
Ještě jsi na závěr zapomněl dodat něco jako "Slunce v duši".
odpovědět 

 Foto dne:
Příprava bouldrového svěťáku na Letné.
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184156)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mise 6A+ Ostaš
Kamufláź 6A+ Ostaš
Klonování 6A+ Ostaš
Komín III Adršpach
Yorikke VIIIb Labské Údoli - Levý Břeh
Nově komentované:
Sluneční Cesta V Hrubá Skála
Dvojčlenka VI Křížový Vrch
Varianta Štětináč 8- Velká
Velký Vont 7 Velká
Dlouhé Bidlo 7+ Velká

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | MAGA výškovky v TV USA | Re: stare lano | Re: Marťan | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano |

 Nové komentáře:
Adam zabojoval | Re: zamknuti osmy | Adam zabojoval | installing and replacing bolts | Re: zamknuti osmy | ach jo | Re: Něco pro svaz | Re: zamknuti osmy | Re: zamknuti osmy | Re: zamknuti osmy |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (77)
Český pohár 2025 v boulderingu 2. kolo (61)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Minisérie Správci skal (19)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (9)
Adam Ondra na tiskovce zve na svěťák v Praze (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
Křest nového průvodce na Bělou u Děčína (4)

 Nově v inzerci:
Miury.. | Dolomity | cepíny , mačky - prodej | Tessin rock 2021 | Lezečky Gripit 30 | Tatry - extrémní výstupy | Spolulezkyně | Spolulezkyně | telefon pod skálou | Práce |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 599 
 Ne 
 660 
 Nevím 
 188 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.