LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
9.Širůčková 11556
10.Stráník 11455
11.H2 11216
Bouldry:
9.Danda 10506
10.Popovský 10428
11.Novák 10350
Hory:
13.Hess 4058
14.Procházková 3970
15. 3908

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183861 cest
Nové přelezy:
Corrida 8c
Knoflíková 9
Themelio 7c+
Úsměv 7C
Quo Vadis 7C+
Comp Style 8A
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-

Stěny
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
Zubří - Zubří
9a - Olomouc

Prodejny
Rock Point Vaňkovka - Brno
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zimní Everest vás zavede do světa expedic!

-reklama-

Zima je tady! Nejen na stránkách nového Everestu, ale hlavně venku, na horách. I nové vydání je plné sněhu, ledu a expedic do mrazivých krajů. Pojďte se podívat, co jsme pro vás tentokrát připravili pro inspiraci a dobré počtení.

Pro jistotu ještě připomeneme, že Everest se objednává výhradně online – jak tradiční předplatné (198 Kč za roční, dvouleté za 378 Kč), tak i jednotlivá čísla (69 Kč včetně poštovného). Everest tedy už nehledejte v prodejnách tiskovin a objednávejte výhradně na www.ieverest.cz



Pavel Svoboda ukázal své krásné fotografie na stránkách Everestu již několikrát, ale díky jeho čilému cestování má stále co nabídnout. V tradičním portfoliu si můžete prohlédnout snímky z jeho nejnovější cesty napříč Asií, kterou procestoval od Moskvy až po Bangkok.


Kazašský sokolník,  foto: Pavel Svoboda


V rubrice Alpské vrcholy se tentokrát podíváme na klasiku všech klasik. Severní stěna Petit Dru uchvátila takové osobnosti lezecké historie jako byl Gaston Rébufatt nebo Walter Bonatti. Nyní se do jejích chladných stěn vydal podívat Honza Zahula a zjistil, že ani v 21. století neztratil tento vrchol nic na své majestátnosti.

 
Severkou Petit Dru,  foto: Jan Zahula



Ne že bychom v Evropě neměli dobré terény na skialp a freeride, ale jsou exotické destinace, za kterými se vyplatí vyrazit navzdory velké vzdálenosti. Tradiční Mekkou freeridu je Japonsko, kde sněží, sněží a sněží... Jan Pala vám doporučí, do jakých lokalit vyrazit a jaké další zážitky kromě prašanu vám Země vycházejícího slunce může nabídnout. Již méně známou destinaci představí Tom Laburda. V Kyrgyzstánu očekávejte výrazně jinou atmosféru než v Japonsku, ale trocha toho postsovětského svérázu v kombinaci se skvělými skialpovými terény tvoří lákavý koktejl – třeba i pro vaši příští jarní výpravu.     


 
Japonský prašan, foto: Vojta Hurych



 
Hromady prašanu v Kyrgyzstánu, foto: Tomáš Laburda



Expedice na 4 způsoby


O příběhu fotky, která zdobí titulku zimního Everestu, se rozepíše Martin Vorel. V jeho vyprávění se dozvíte, jak pokračuje Project5Peaks a jak mrazivé dokážou být nejvyšší vrcholy Ťan-Šanu. V článku od Karla Plechače se naopak vrátíte v čase o 20 let zpět. Zjistíte, že Jižní Amerika se od té doby možná změnila, ale její vrcholy lákaly horolezce stejně kdysi jako dnes. 

 
Česko-holandská expedice na vrcholu Chan Tengri, foto: Martin Vorel



 
Andy 1997, foto: Karel Plechač


S expedicemi pokračujeme i v rozhovoru. Honza Haráč vyzpovídal Olgu Novákovou, která byla za posledních 17 let na úctyhodných 15 expedicích! Čerstvé zážitky z výstupu na sedmitisícovku Gyaji Khang doplní vzpomínky na mnohé další okamžiky její vysokohorské kariéry. 

 
Manaslu 2006, foto: archiv Olgy Novákové



S Jirkou Novákem se v seriálu o historie československého horolezectví pomalu ale jistě dostáváme až do přítomnosti. V prvním díle mapující expedice  21. století se podíváme na nižší vrcholy Himálaje i Karákoramu.
 
 
Vrcholový hřeben Tengi Ragi Tau, foto: R. Lienert



A mnoho dalšího inspirativního čtení:
- Zamrzlý Slovenský ráj
- Na kus řeči s Alexem Honnoldem
- Zima v Arábii
- Pohlednice: Tyrolské tesání
- Bivak: Stoletý bivak

 
V dunách Rub-al-Chálí, foto: Ivo Petr



 
Alex Honnold, foto: The North Face




Členství v Alpenvereinu + 4 Everesty za 1750,- Kč

Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a online objednací formulář naleznete na http://oeav.cz. Využijte až 20% slevy v outdoorových obchodech a další řadu benefitů. Novinka: Vyřiďte vše online a buďte pojištěni ihned bez dalšího čekání! http://oeav.cz/express

 

Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu http://ieverest.cz a Facebooku http://www.facebook.com/casopiseverest

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com: http://www.floowie.com/cs/koktejl

   [úpravy] 08:56 14.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Orion, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187362)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Périphérique 7A Fontainebleau
Crackodile 7A Fontainebleau
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Berušky 8- Kotek
Východní Cesta II Prachov
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Býčí Skála guide | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Saskarna | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Pravidla lezení | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Jo | rádoby chytrej, ale ve skutečnosti... | Pravidla lezení | Konečně-ubytko pro nás pracháče! | Konečně-ubytko pro nás pracháče! | Jo |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
Secret Spot Bouldering 2025 (63)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (25)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (5)

 Nově v inzerci:
Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 714 
 50 dní v divočině 
 531 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 619 
 Andrea 
 558 
 Ashima 
 461 
 Barkley Marathon 
 555 
 B.I.G. - světové prvenství 
 533 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 493 
 Gálfy - Horský život 
 459 
 Jak se staví ledovec 
 453 
 JAMES - Století nad oblaky 
 617 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 511 
 Lezci z Manína 
 542 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 492 
 Operace Nos 
 470 
 Plamen nikdy nezhasne 
 476 
 Pohlednice z konce světa 
 540 
 Pomíjivost ledu 
 451 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 486 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 452 
 Rhapsodia Corcontica 
 467 
 Sama 
 501 
 Šampioni zlatého údolí 
 493 
 S lyžemi v oblacích 
 571 
 Tenaya Traverse Challange 
 509 
 Tenkrát na východě 
 532 
 Velká alpská silnice - 73 
 510 
 Za oponou velehor 
 608 
 Zápasník Dee Dee 
 496 
 Životní výprava 
 492 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.