LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183858 cest
Nové přelezy:
Corrida 8c
Knoflíková 9
Themelio 7c+
Úsměv 7C
Quo Vadis 7C+
Comp Style 8A
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-

Stěny
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II
TJ Jiskra - Nový Bor
ZŠ Jihlava - Jihlava

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Frýdek - Místek
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Boulderzávody Olympijský park Pardubice 2016

4. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu

Netradičně v prázdninovém čase se první srpnový víkend konalo 4. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu. Dospělému závodu předcházel dětský rozjezd.

Boulderděti - závod pro děti všech kategorií. Účastnili se děti od skoro začátečníků až po Majzlíky a Dolečky...

Chyty pro děti montoval Zdenda Horáček a Ríša Pařil. Ve dvou kategoriích děti topovali vše na první pokus, poslali jsme je rozřadit na bouldery vyšší kategorie. Ukázalo nám to další možnost, jak závod připravit s tím, že si zalezou všechny výkonnostní kategorie. V kategorii U14 svedli souboj Ója Mázl a Lukáš Doleček. Lukášův projev byl takový "víc dospělý", vyhrál trochu i za větší výšku... V každým případě se těším na budoucí souboje takovýchto démonů, nejen těchto dvou ale i dalších.
Veškeré výsledky lze najít na webu Boulderdeti.cz.




Jana Olšarová
foto Standa Mitáč



pódium a diváci
foto Standa Mitáč



foto Standa Mitáč



komentátor: "...a Magnus krutou silou na posledním bouldru! Je tu někdo z Kutné Hory kdo bude fandit?"
foto Standa Mitáč



Olin padá ve finále na čtvrtém
foto Standa Mitáč



rozhovor se stavěčem Vildou na kameru
foto Standa Mitáč


4. kolo Rock Point ČP v boulderingu



Sportovní lezení se pár dní před závodem stalo olympijským sportem, závod v rámci Olympijského parku Pardubice byl trefou do černého. Pohodičkové prostředí okolních parků a středu města a krásné počasí pomohlo závod dokreslit. Kvalifikace jasně ukázala finálové ženy. U mužů byl byl o finále o dost těsnější. Postupovalo se na pokusy. Parádní první boulder s parkourovými kroky na začátku a vyvažovací zvedačkou pobavil a potrápil spoustu lezců, skvělá podívaná.

Vilda získává pránu když leze a montuje zábavné chyty. Peťa je taková jemná lezecká mašinka... Finálovky si připravili hned na začátku stavěcích příprav. Pomáhali jim k tomu super chyty a struktury z aix holdsmarketu - Art Line, Cheeta, Xcult, Aix, dál třeba i Lapis a Samsara.
Podle výsledkové listiny by se mohlo zdát, že ženské finále bylo přestřelené. Rozhodně se padalo výš než kousek na zemí, často i z topu nebo těsně pod topem. Vítězná Eliška Vlčková vybojovala jediný top ve finále a na nejvyšší bednu si stoupla letos po třetí!!! Gratulace. Rozdíl mezi Eliškou, Dominikou a Editou byl opravdu malý. Například Edita na druhém boulderu dosáhla na top dvě sekundy po limitu. Zkrátka ženské boulder lezení je dost zábavné, těšíme se na představení na dalších závodech.
V mužích dominoval klasicky Martin Stráník, občas se mu asi nechtějí zvedat nohy tak vysoko, ale tak proč zvedat nohy, když mám v rukou sílu jak nikdo :-).

Super souboje proběhly mezi dalšími závodníky. Olin Klapal, Štěpán Stráník, Martin Kuhnel a další... Olin a Štěpán jsou ostřílení borci, o to víc je super, že jim na paty šlapal Martin Kuhnel - USA man žijící v Čechách, snad ho uvidíme i na dalších kolech.
Na stravu vítězům letos přispívá Rock Point prize money v hodnotě 3, 2, 1 tisíc Kč.
Celkové výsledky jsou k mání na Bouldrzávodechv předchozím článku na Lezci.



2. Dominika Dupalová
1. Eliška Vlčková
3. Edita Vopatová
foto Standa Mitáč



2. Štěpán Stráník
1. Martin Stráník
3. Olin Klapal
foto Standa Mitáč



Závodem na veřejnosti a v krásném prostředí jsme ukázali atraktivitu lezení. Diváci se rozhodně nenudili, v davu bylo slyšet, jak je to super, hustej sport atd...
Faxíkovi mixy duněly po Perníkově, sobotní Pítrsův speaking podporoval děti, Brťákovi patřila neděle.



Sledujte náš facebook, přibude pár videí o akci a upozornění na záznam ČT sport.
Všem hrozně moc dík za energii.

Za pořadatele

Honza Zozulák

Lezecký Tým Pardubice



Jan Zozulák   [úpravy] 11:36 12.08.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Orion, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187362)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Périphérique 7A Fontainebleau
Crackodile 7A Fontainebleau
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Berušky 8- Kotek
Východní Cesta II Prachov
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Býčí Skála guide | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Pravidla lezení | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Jo | rádoby chytrej, ale ve skutečnosti... | Pravidla lezení | Konečně-ubytko pro nás pracháče! | Konečně-ubytko pro nás pracháče! | Jo | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Bezohlednost bouldristů |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
Secret Spot Bouldering 2025 (62)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (27)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (5)

 Nově v inzerci:
Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 705 
 50 dní v divočině 
 528 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 613 
 Andrea 
 554 
 Ashima 
 455 
 Barkley Marathon 
 551 
 B.I.G. - světové prvenství 
 527 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 489 
 Gálfy - Horský život 
 457 
 Jak se staví ledovec 
 445 
 JAMES - Století nad oblaky 
 615 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 505 
 Lezci z Manína 
 539 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 488 
 Operace Nos 
 467 
 Plamen nikdy nezhasne 
 474 
 Pohlednice z konce světa 
 532 
 Pomíjivost ledu 
 445 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 481 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 446 
 Rhapsodia Corcontica 
 464 
 Sama 
 497 
 Šampioni zlatého údolí 
 487 
 S lyžemi v oblacích 
 565 
 Tenaya Traverse Challange 
 505 
 Tenkrát na východě 
 528 
 Velká alpská silnice - 73 
 507 
 Za oponou velehor 
 604 
 Zápasník Dee Dee 
 491 
 Životní výprava 
 487 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.