LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184727 cest
Nové přelezy:
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A
Des Wahnsi 9-
Jenseits V 9
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c
Žíla 8A
Splachovát 9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nescafé Boulder Tour MČR - Václavské náměstí

smTomasz Oleksy z Polska zvítězil dnes v mezinárodním mistrovství České republiky v boulderingu, které se konalo v Praze na Václaváku. Druhý z mužů a mistr republiky byl Martin Fojtík, 3.  Jan Zbranek,


4. Radovan Souček (zároveň tímto umístěním zvítězil v Českého poháru v boulderingu), 5. Ondra Beneš, 6. Marek Pobran (PL), 7. Petr Resch, 8. Grzegorz Napora (PL), 9. Martin Spilka, 10. David Kozel, 11. Ondřej Dolejš, 12. Venca Kučírek.

 Výsledková tabulka - Full results
(Výsledky finále i kvalifikace mužů i žen jsou na jednotlivých listech v excelové tabulce)

Fotky z finále mužů:

Tomasz Oleksy



Martin Fojtík



Martin Spilka



Marek Pobran



Grzegorz Napora



Předchozí info:
Věra Kostruhová vyhrála mezinárodní mistrovství České republiky v boulderingu, které se koná dnes v Praze na Václaváku (zároveň s tím zvítězila v Českém poháru v boulderingu). Druhá byla Lenka Trnková a 3. Silvie Rajfová.

Na 4. místě byla Zuzka Čintalová, 5. skončila Michaela Drlíková, 6. Lucie Rajfová, 7. Nelly Kudrová a 8. Alena Zemanová.

Fotky z finále žen:






Předchozí info:
Do finále mezinárodního mistrovství České republiky v boulderingu dnes v Praze na Václaváku postoupilo 12 mužů: Tomasz Oleksy (PL), David Kozel, Jan Zbranek, Martin Fojtík, Petr Resch, Ondra Beneš, Radek Souček, Ondřej Dolejš, Martin Spilka, Marek Pobran (PL), Grzegorz Napora (PL) a Venca Kučírek.

Do mužské kvalifikace bylo přihlášeno 52 závodníků. Po odlezení cca 10 lezců dali všech pět topů pouze Tomasz Oleksy z Polska, (jako jediný vše OS), a Radovan Souček .

Fotky z kvalifikace mužů:

Libor Hroza



Kuba Volf skáče z jedné stěny na druhou



Radek Souček v komínu



Radek Souček



Tom Oleksy - odskok po topu



Tom Oleksy



Diváci


Info ze 12:30:
Do finále mezinárodního mistrovství České republiky v boulderingu dnes v Praze na Václaváku postoupilo 8 žen: Věra Kostruhová, Lenka Trnková, Míša Drlíková, Zuzka Čintalová, Nelly Kudrová, Silva Rajfová, Lucka Rajfová a Alena Zemanová. Finále žen začne v cca 18.30.

Pořadí dalších žen, skončily v kvalifikaci:
9. Katarína Čintálová (SK)
10. Kateřina Balcarová
11. Miloslava Terkiewicz (PL)
12. Jitka Konečná
13. Silva Nagyová

Fotky z kvalifikace žen:


Jeviště



V předu Lucka Rajfová, na věži leze Miloslava Terkiewicz (PL)



Vlevo leze Alena Zemanová



Věra Kostruhová



Na start je přihlášeno 52 mužů. Jejich kvalifikace je od cca 13.00.

Info ze 11.15:
Před 11. hodinou začalo dnes v Praze na Václavku mezinárodní mistrovství České republiky v boulderingu kvalifikací žen. Startuje jich 13. a je mezi nimi i Věra Kostruhová - Kotasová , bronzová medailistka z bouldrového MS v Mnichově a závodnice z Polska a Slovenska.

Úvodní zpráva z pátku:
V Praze na Václaváku už stojí věže a profily přichystané na mezinárodní mistrovství České republiky v boulderingu. Upozorňujeme na to, že závod by se oproti původním předpokladům měl vejít do jediného dne - soboty 17. září 2005. Průběh kvalifikace závodu se NEMĚNÍ a mění se akorát termín finále. Finále žen by mělo začít okolo 18:00 hod. Vše musí skončit ve 22:00.

Čeká se slušná účast. Ohlášeni jsou mj. Poláci Tomáš Oleksy a Marek Pobran.

A pozor na neděli 18. září 2005!!! To chystáme lezení a závod pro veřejnost. Budou připraveny skoky a označeny všechny bouldry ze závodů. Každý si tak bude moci vyzkoušet kvalifikační či finálové bouldry holek a kluků. S největší pravděpodobností to absolvujeme jako takový malý pidi závod ve formě Boulder Rallye. Takže VY, co si na závodění moc nefandíte a chtěli byste něco podobného zkusit, máte jedinečnou příležitost. Věříme, že řadu z vás to přesvědčí a namotivuje na příští závody!

Fotky z dnešního rána:







Plakát:



Další informace o závodě viz původní článek:
Nescafé Boulder Tour MČR - Václavské náměstí

BB   [úpravy] 22:00 17.09.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 taktomábejt00:54:36 18.09.2005
jen co dojedu domu ukecanej k smrti, otevřu lahvinku vína a zmáčknu ON, párkrát ťuknu a už vidím na monitoru co před pár okamžiky v reálu o 50km jinde. Dobrá práce Lezce!:-)
Doufám, že i dalším se sobotní závody líbili jako mně.
Matyodpovědět 
 Re: taktomábejt04:37:20 18.09.2005
Komentář Matyho byl naprosto DOKONALEJ :) ikdyž bez trička...:)
Oliváčodpovědět 
  Re: taktomábejt11:09:01 18.09.2005
tento rok též tričko nemám :-))) ale myslím, že to půjde pořešit zpětně :-)
Honza Handrejchodpovědět 

 zvukař19:35:32 18.09.2005
Sháníme zvukaře, který byl dne 18.9. u stěny na václaváku.. At se nam ozve na email..nebo nekdo kdo na něj má kontakt.. díky
l e n k a . r e n d a @ s e z n a m . c zodpovědět 

 Monstrózní akce07:33:57 19.09.2005
Organizátoři teda předvedli velký dílo. Vskutku si zaslouží obdiv. Včetně Matyho, celý den skoro bez odpočinku takhle dobře žvanit a pak se večer vybičovat k tak energickýmu spíkerskýmu výkonu, to si zaslouží poklonu.
Toroušodpovědět 
 Re: Monstrózní akce08:10:45 19.09.2005
Díky kluci, Torouš to už napsal hezky, ... tak nějak jsem chtěl zareagovat na vaše komentáře :)
 Standaodpovědět 

 Super akce08:42:45 19.09.2005
Diky za sqelou akci,fakt paradni buldrym,chlapi,to se vam povedlo,jo a jeste,bude nekde vice fotek?
jajaodpovědět 

 Gutesant10:55:31 19.09.2005
BB-lidi, děkuji. Naprosto dokonalá akce, moc jsem si to užil. Nenašel jsem chybu a ani jsem jí nechtěl hledat. Víc se k tomu nemusí říkat. Ještě jednou děkuji.
Azbestodpovědět 
 Re: Gutesant10:56:44 19.09.2005
Akorát jsem měl z počátku trochu strach, zda se bude na opískovaných profilech smět lézt s Mg a za deště.
Azbestodpovědět 

 Poděkování12:39:24 19.09.2005
Akce velkého formátu. Bezchybný pořadatelský stroj. Optimálně naladěné bouldery (zejména obtížnostně - v kvalifikaci by si fakt zalezli i slabší lidičkové, příště určitě přijeďte !!!). Vynikající těstoviny s pivkem v BB.
Jen snad... Zamyslete se nad tím tepelným fukárkem do stanu v izolaci. Myslím, že projet 50 litrů nafty není v tak obrovské akci zase tak hrozivý náklad. Jeden můj kamarád ten fukárek má, třeba by se nechal přemluvit.
Ještě jednou děkuji, příště se určitě zase z lesa do Prahy vydám.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Poděkování15:28:26 19.09.2005
No, já nevím jesli by měl pořadatel kromě 1000věcí myslet i na fukárek. že byl jeden z nejstudenějších dní v historii je sice smůla -nebo štěstí? ..kdo by chtěl lízt ve vedru- to by sme pak taky mohli požadovat chlazení chytů :-).
Trochu HOROlezecký drsnosti by sme si měli ponechat a nemrznout při 10stupních..Co maj říkat třeba biatlonisti, ti třeba na závodech podupávaj ne 2-3 hodiny ale celej den ve sněhu v minus 10ti.
Takže- příště péřovku a ne "fukárek".
Fukárek?odpovědět 
  Re: Poděkování15:12:53 21.09.2005
JAko zavody + afterparty 6 hvezdicek z 5 )))))
Kuzmicodpovědět 
  Re: Poděkování15:30:39 21.09.2005
No myslím si, že jsem s Karlem známí tím, že boulderujeme i v mínus deseti a taky už jsem si zkusil pár věcí v zimních horách, včetně několikadenních přechodů s bivaky v mínus dvaceti, ale neviděl jsem (mimochodem viděl jsem toho strašně málo) stát řadu biatlonistů dvě až tři hodiny před startem. Nevím, zdaj si šel pátej nebo padesátej, protože ses nepodepsal, ale fakt je, že z konce startovky nepostoupilo dost favoritů (může to být samozřejmě náhoda). Pořadatelům - není to rozhodně kritika, spíš tip pro zamyšlení.
Petr Reschodpovědět 

 Bordel v ČP15:44:14 21.09.2005
No když už jsem se dal do toho závodění, tak si nedopustím ještě jednu poznámku na téma totálního bordelu v celkovém hodnocení ČP. Ze svazových stránek (a ostatně i z tohoto článku - hned v úvodu) jasně vyplývá, že se do ČP počítalo i MČR. Přitom mezi závodníky, ve starších informacích apod. (např. závod v Teplicích byl označován za finále ČP)jasně kolovala informace, že MČR je vyjmuto z ČP. Dokonce na Václaváku byl Suk označen za vítěze ČP při představování, aniž by byl znám výsledek. Naštěstí to Suk potvrdil, ale kdyby skončil třeba pátej a Honza Zbranek vyhrál, zbyly by mu jen oči pro pláč. Bylo by nanejvýš milé, aby tento bordel někdo fundovaný napravil a to před započetím celého lezeckého ročníku. Tento bordel samozřejmě nemá nic společného s už víckrát oprávněně opěvovaným závodem na Václaváku.....
Petr Reschodpovědět 
 Re: Bordel v ČP23:32:10 21.09.2005
Zdravím. Věc se má tak že nejsou provádecí předpisy na bouldrové závody kde by bylo stanoveno z čeho se ČP počítá a tak se to převzalo s pravidel pro obtížnost. Oliváč to evidentně nevěděl a hlásil co hlásil. Do příštího roku by měly být prováděcí pravidla včetně pravidel pro bouldrové závody hotové, mám to na starosti takže kdyžtak s lopatama beseballkama atd. na mě.
Jirous
 jirousodpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187441)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Last Gap 6c Kalymnos
Vasiliki 6b Kalymnos
Goran 7A+ Fontainebleau
Goriak 7B Fontainebleau
Anak 7A+ Fontainebleau
Nově komentované:
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava |

 Nové komentáře:
Slušný výkony a | D | Re: Povolení k akci | Re: Boulder vs. lano | Re: Boulder vs. lano | Re: Úroveň | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Inu |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Alone on the wall (11)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 783 
 50 dní v divočině 
 570 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 668 
 Andrea 
 595 
 Ashima 
 493 
 Barkley Marathon 
 602 
 B.I.G. - světové prvenství 
 571 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 529 
 Gálfy - Horský život 
 491 
 Jak se staví ledovec 
 485 
 JAMES - Století nad oblaky 
 655 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 549 
 Lezci z Manína 
 578 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 530 
 Operace Nos 
 509 
 Plamen nikdy nezhasne 
 517 
 Pohlednice z konce světa 
 585 
 Pomíjivost ledu 
 476 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 516 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 487 
 Rhapsodia Corcontica 
 496 
 Sama 
 534 
 Šampioni zlatého údolí 
 528 
 S lyžemi v oblacích 
 613 
 Tenaya Traverse Challange 
 534 
 Tenkrát na východě 
 575 
 Velká alpská silnice - 73 
 541 
 Za oponou velehor 
 644 
 Zápasník Dee Dee 
 542 
 Životní výprava 
 531 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.