LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
49.Hebelka 9976
50.Barták 9975
51.Lachman 9954
Bouldry:
49.Kohout 8900
50.Chochola 8853
51.Fišer 8850
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184697 cest
Nové přelezy:
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c
Žíla 8A
Splachovát 9-
Džejvan 9+/10-
Medvědice 7C+
Kapitán Am 7C
Honey Bunn 7C
Hot News 7C+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tomáš Mrázek- 8c+/9a

Tomáš Mrázek ukončil loňskou závodní sezonu už devátým vítězstvím na Mistrovství České republiky a přímo ze Smíchova odjeli s Helenou Lipenskou za "odpočinkem" do španělských oblastí v okolí Llejdy.

I přesto, že jim počasí příliš nepřálo, vylezl Tomáš v St. Linyi cesty  "Analogica natural" 8c+/9a,  "Analogica digital" 8c+ a v Gandii na druhý pokus 8c. Helena Lipenská dala "Trio ternua" 8a.
Bouhužel špatné počasí je donutilo opustit další rozdělané projekty. A že jich bylo! V únoru se na ně plánují vrátit.

Zdroje:
www. tomasmrazek.cz

Simona    [úpravy] 08:08 02.01.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 poslední Mrázovo vítězství11:46:43 02.01.2009
ho ho hoooo :-)
maťaodpovědět 
 Mazec12:00:47 02.01.2009
Zkousel 9a+ a pry i 9b, snad unor bude uspesny.
odpovědět 
 Re: poslední Mrázovo vítězství12:56:32 02.01.2009
Kdo to je ten maťa?,že si tak troufá??
honzaodpovědět 
  Re: poslední Mrázovo vítězství13:27:52 02.01.2009
asi Santa Claus podle toho "ho ho hoooo" ;-)
odpovědět 
  Re: poslední Mrázovo vítězství13:29:37 02.01.2009
asi Santa Claus podle toho "ho ho hoooo" ;-)
odpovědět 
  Re: poslední Mrázovo vítězství13:32:59 02.01.2009
a kdo to vlastne je, ten Mraza?
odpovědět 
   Re: poslední Mrázovo vítězství13:35:36 02.01.2009
trubo, momentálně náš nejlepší dospělák na skalách, je to dobrej lezec :)
 martanodpovědět 
    Re: poslední Mrázovo vítězství13:39:05 02.01.2009
tak proc mu rikas trubo, kdyz je tak dobrej?
odpovědět 
     Re: poslední Mrázovo vítězství17:55:59 02.01.2009
to mělo bejt asi "turbo" ;-)
odpovědět 

 Mráza je démon!13:41:09 02.01.2009
Nechápu, proč se stále na lezci objevují komentáře, které Tomáše odepisují. Proč, proboha? Vždyť je za letošní rok druhý na světě! Tolik let ve špičce, tolik titulů! Ukázal všem ostatním, že mistr světa může bý i ze země, kde je málo skal a půl roku hnusně. Body do žebříčku na lezci má za období 13.2. do 4.3.08, prostě démon. Bohužel je také ze země, kde se úspěch neodpouští.
Škoda, že jedeme do Špáňa až v březnu, protože vidět vybranou společnost kolem Andrady v akci stojí za to.
Bídaodpovědět 
 Re: Mráza je démon!13:42:50 02.01.2009
nesud spolecnost kvuli par prudicum.Nicneme tahle spolecnost je v ledascem negativnim specificka
R.odpovědět 
  Re: Mráza je démon!14:22:56 02.01.2009
jako stačí si přečíst tohle a je jasný že patří mezi vetřelce:D :P http://www.tomasmrazek.cz/info.php
odpovědět 
   Re: Mráza je démon!18:09:12 02.01.2009
Bído, bacha na skryté provokace v komentářích výše ;-)........Dle mého názoru to co Mráza dokázal je jedinečné a ve své podstatě srovnatelné s nějakými 9a+ či 9b(?) na skalách. Jen někdo holt pigluje překližku a někdo skálu (Andrada, Sharma). Ti, co v dospělákách zvládaj oboje na úrovni Mráza/Sharma, maj většinou "věčně dobré počasí a skálu za barákem" (Patxi, Ramon).
Jirkaodpovědět 
    Re: Mráza je démon!23:37:04 02.01.2009
Ono je to těžký. To by musel zdědit miliony po tetě, aby se mohl naplno věnovat jen lezení po skalách. Když se chceš v ČR lezením živit, musíš holt dávat přednost tomu, na čem vyděláš. A protože u nás je pořádných závodů ve skalách, které by za to stály tak málo, že bys je na prstech jedný ruky spočítal, tak asi nemá moc na výběr a musí vzít za vděk překližkou. A Evropa jako taková na tom neni o moc líp. Jinak věřim, že by byl ve skalách od rána do noci, kdyby to bylo jen trochu technicky možný. Takhle to asi nejde tak jednoduše, jak my si to představujem. Jinak pro mě je Tom lezec číslo jedna, nejlepší českej lezec a basta. Ať už pro svou všestrannost, nebo pro chuť bojovat. Je to prostě frajer a držím palce v dalších závodech. Tome, ať Ti to leze co nejlíp!!!
K.odpovědět 
     Re: Mráza je démon!17:21:11 05.01.2009
s tím určitě souhlasím (i když na Perlu východu či Proces by to zas tak daleko neměl ;-) rozhodně to z mé strany nebyla kritika překližkářství...
jirkaodpovědět 
      Re: Mráza je démon!18:50:02 05.01.2009
Také jsem nemyslel ten příspěvek kriticky, spíš jako takový povzdechnutí. Na překližku chodím taky a dost často. Bohužel, častěji než do skal, protože přes zimu po odpolednách, když není co dělat, tak si jde člověk radši zasportovat. Na skály to chce mit den volna, abych si to užil a to se zase tak často nepovede a nebo se netrefim do počasí, nebo nemá zase čas jistič... Je to hold boj a ten musíme bojovat všichni.
K.odpovědět 
 Re: Mráza je démon!18:36:34 02.01.2009
Bído, nerozumíš ftipu????
odpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187436)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Komu Voní Panna IXa Skály U Želíz A Tupadel
Sen Noci Trhlijánské VIIIb Skály U Želíz A Tupadel
Vodmatlan VIIIc Skály U Želíz A Tupadel
Druhodebil VIIc Skály U Želíz A Tupadel
Krasavice 7A Nebušická Skála
Nově komentované:
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
Alles Balledi 7+ Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava | Foto dne Pálava |

 Nové komentáře:
D | Re: Povolení k akci | Re: Boulder vs. lano | Re: Boulder vs. lano | Re: Úroveň | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Inu | Re: Boulder vs. lano |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (12)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 783 
 50 dní v divočině 
 569 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 667 
 Andrea 
 595 
 Ashima 
 493 
 Barkley Marathon 
 598 
 B.I.G. - světové prvenství 
 571 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 529 
 Gálfy - Horský život 
 489 
 Jak se staví ledovec 
 484 
 JAMES - Století nad oblaky 
 655 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 548 
 Lezci z Manína 
 577 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 529 
 Operace Nos 
 507 
 Plamen nikdy nezhasne 
 515 
 Pohlednice z konce světa 
 585 
 Pomíjivost ledu 
 476 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 515 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 486 
 Rhapsodia Corcontica 
 495 
 Sama 
 534 
 Šampioni zlatého údolí 
 528 
 S lyžemi v oblacích 
 613 
 Tenaya Traverse Challange 
 532 
 Tenkrát na východě 
 574 
 Velká alpská silnice - 73 
 541 
 Za oponou velehor 
 643 
 Zápasník Dee Dee 
 541 
 Životní výprava 
 531 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.