LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
22.Lukášek 10656
23.Jungling 10616
24.Melen 10601
Bouldry:
22.Košťál 9950
23.Vaňous 9850
24.Urubčík 9850
Hory:
15. 3908
16.Sukačová 3810
17.Najman 3723

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5813 lezců
1185779 cest
Nové přelezy:
7c Napravo 7c
7c Nalevo 7c
Big Sur 7C+
Californic 8A
Vstupenka 7C
Respekt 7C
Fujtosemse 9
Mischellin 8A+ tr
Red Hot To 8A
Mindža 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

7. díl - Kanin, Slovinsko

Naše slovinská štace pokračuje v Bovci. Městečko v Julských Alpách je častým cílem českých turistů především v létě. Průzračná řeka Soča se svým malebným okolím nabízí skvělé možnosti pro raftování a jízdu v kajaku.

Kdo má pod sebou raději pevnou zem, nasedne na kolo. V okolních terénech si užijí své výletníci i vyznavači náročných trailů.

Málokdo ale tuší, že v horách, které ční nad břehy řeky Soči, se ukrývá ve výšce nad 2000 metrů nad mořem lyžařské středisko Kanin, z něhož je možno přejet na italské sjezdovky a vyřádit se nejen na upravených tratí, ale i ve volném terénu. A když ve volném terénu, tak samozřejmě na skialpech. Obě varianty jsou velmi blízké i lyžařské ikoně Slovinska, čtyřnásobné mistryni světa a olympijské vítězce Tině Mazeové. A právě excelentní světová slalomářka bude naší průvodkyní sedmým dílem třetí řady seriálu Skialpem to začalo.

S Tinou Mazeovou na sjezdovkách v Bovci

S Tinou Mazeovou na sjezdovkách v Bovci


Zdálo se skoro neuvěřitelné, že by si tahle slovinská hvězda udělala dva dny času na natáčení s Českou televizí. A stalo se! Možná i proto, že minulou zimu ukončila kariéru a najednou měla času přeci jen víc, než v době aktivního závodění. Právě o konci své aktivní závodní dráhy s námi mluvila velmi upřímně. Profesionálka každým coulem! Kameramani jí proháněli po kopci, ona dokonale předváděla, že umí. To všechno s okouzlujícím úsměvem. A ještě je pochválila, že jí při souběžné jízdě stačí. Hmmm, takovou poklonu si vyslouží asi málokdo.

Skialpová túra s Tinou Mazeovou

Skialpová túra s Tinou Mazeovou



Na skialp jsme s Tinou vyrazili v doprovodu místních horských vůdců na Prestrejeniško okno, podívat se ze slovinské na italskou stranu hor. Firn byl ráno ještě po nočním mrazu zmrzlý a na strmých svazích držely pásy jen silou vůle. Slunce ale pražilo. Pro výstup sice až moc, ale nutno uznat, že díky jeho síle jsme si pak sjezd užili. Tina by jistě přivítala tvrdší povrch, ale sama mluvila o tom, že skialp má v poslední době ze všech lyžařských disciplín nejraději. A stále častěji na túry vyráží. Zapojila se i do sbírání bodů pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem pro Hanku Doležalovou. Jo, a prý si máme do Slovinska vyrazit znovu co nejdřív – po ránu na lyže a na večeři do tepla k moři, jak to ráda dělá i ona sama.

Kolik bodů se podařilo posbírat pro Hanku Doležalovou

Kolik bodů se podařilo posbírat pro Hanku Doležalovou


Sedmý díl seriálu Skialpem to začalo vysíláme výjimečně  neděli 17. prosince, čas najdete na www.ceskatelevize.cz.

Nad Bovcem jsme točili i z letadla

Nad Bovcem jsme točili i z letadla


Alena Zárybnická a Jiří Hölzel




Alena Zárybnická   [úpravy] 09:59 15.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187583)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Drápanec 6A U Zeleného Kříže
Dráp SD 5C U Zeleného Kříže
7c Nalevo 7c Kalymnos
Potrhlá Rovnováha 5B U Zeleného Kříže
7c Napravo 7c Kalymnos
Nově komentované:
7c Napravo 7c Kalymnos
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko
Mobilis In Mobili 7+ Srbsko
Pozlacená Varianta 8-/8 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě |

 Nové komentáře:
Re: Nechceš to do trenek | Re: Nechceš to do trenek | Re: Ledovec | Kluci | Nechceš to do trenek | Re: Video | Video | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1382 
 50 dní v divočině 
 933 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1217 
 Andrea 
 989 
 Ashima 
 801 
 Barkley Marathon 
 832 
 B.I.G. - světové prvenství 
 857 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 761 
 Gálfy - Horský život 
 713 
 Jak se staví ledovec 
 700 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1014 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 850 
 Lezci z Manína 
 857 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 754 
 Operace Nos 
 849 
 Plamen nikdy nezhasne 
 739 
 Pohlednice z konce světa 
 972 
 Pomíjivost ledu 
 728 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 761 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 756 
 Rhapsodia Corcontica 
 758 
 Sama 
 911 
 Šampioni zlatého údolí 
 850 
 S lyžemi v oblacích 
 983 
 Tenaya Traverse Challange 
 834 
 Tenkrát na východě 
 988 
 Velká alpská silnice - 73 
 793 
 Za oponou velehor 
 975 
 Zápasník Dee Dee 
 824 
 Životní výprava 
 878 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.