LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
22.Lukášek 10656
23.Jungling 10616
24.Melen 10601
Bouldry:
22.Košťál 9950
23.Vaňous 9850
24.Urubčík 9850
Hory:
15. 3908
16.Sukačová 3810
17.Najman 3723

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5813 lezců
1185779 cest
Nové přelezy:
7c Napravo 7c
7c Nalevo 7c
Big Sur 7C+
Californic 8A
Vstupenka 7C
Respekt 7C
Fujtosemse 9
Mischellin 8A+ tr
Red Hot To 8A
Mindža 7C

Stěny
RAJČE - Brno
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II
Stěna GJW Prostějov - Prostějov

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dálniční síť opět rozšířena

Zatímco se rozšiřování oficiální dálniční sítě v České republice vleče tempem odrážejícím díry v hospodaření námi volených orgánů, na Petrohradu se podařilo protáhnout hlavní tah D1 na západ od Boulder baru a spojit ho tak s novou částí, kterou jeho objevitelé, vzpomínaje při vytahování desítek trnů ze zpustošených rukou na rvaní obřích trnitých keřů, nazvali Růžová zahrada. Jedná se o velmi perspektivní část, kde v nejtěsnějším okolí vznikne určitě až k padesátce boulderů, navíc dalším plánovaným úsekem D1 dojde ke spojení s Magickým okem a celá spodní část Brány bude tak snadno dosažitelná. Stojí tedy jistě za to, podrobně se novému úseku věnovat.


Protože při příjezdu po D1 směrem od Aurory dosahuje boulderista s matrací na zádech poháněn větrem (zejména teď, kdy jsou holé stromy) závratných rychlostí, zvolili pro první úsek autoři cestu přes mohutný retardér v podobě obrovského padlého smrku. Po jeho přelezení však nebrání nic tomu, zařadit opět pátý (ti movitější i šestý) rychlostní stupeň a minout několik menších bloků a dostat se na skutečnou chloubu stavitelů, několikaproudou komunikaci vedoucí až k prvnímu kameni Růžové zahrady. Celý úsek prozatím prakticky končí několika výstavními schody, které i méně orientačně zdatnému lezci připomenou, že už je na místě.


A když už je na místě, určitě se porozhlédne po nějakém tom lezení. Po levé ruce tyčí se do závratné výše pěti metrů dvě smělé hrany, z nichž pravá po trhlinách je přelezená a určitě patří k tomu nejlepšímu, co v pětkovém stupni Petrohrad nabízí. Vlevo od ní si na své přijdou zdatnější borci v linii Totální nasazení, u níž je snad úplně jedno za kolik je, ale hlavně že je !!! – geniální. Nástup je ze spoďáků vpravo, konec se opět vzhledem k výšce utíká doprava, ale třeba se někdo pochlapí a dá to rovně. Á pochlapení... To čeká na borce i o patro výše, kde skví se nad údolím hladký strop, jež pomocí spodního oblého kamene překonati lze a ve výlezu si pak člověk řekne, že to fakt nadělili Chlapi sobě. Zastavme se ještě dole v skorojeskyni, jejíž původní zarostlý stav dal celému okolí název. Takový Chcípák totiž rozhodně stojí za přelezení. Pěkně z ostrých malých spoďáčků pomocí zadního kamene na hranu stropu a tady zajímavým výlezem, docela si člověk fakt zaleze. Komu to nestačí, může se porozhlédnout po okolních šutrech a určitě si nějaký ten SVŮJ problém najde. Místa je dost.

Takže suma sumárum to zatím vypadá nějak takhle (schéma není stoprocentní, neb jsem ho kreslil až doma):


Růžová zahrada
1.kámen:
a) Rozcvička 2 1/1
b) Standova 3 1/1
2.kámen:
c) projekt – levá hrana spáry
d) Růžová spára -projekt
e) Růžová hrana – projekt
f) projekt – hrana ze sedu
g) Růžová plotna 4 1/2
3.kámen:
h) Totální nasazení 7B+ CH 1/3 z lišty nahoře doprava na hranu
i) Megabyte 5B 1/4
j) Gigabyte 7B SD 2/4
k) projekt z hrany doprava
4.kámen - jeskyně:
l) Blbost 3 SD 2/2
m) Schody 3 SD
n) Převislé schody 6A+ SD 1/2 bez kamene dole a levé hrany
o) Šípák 6C+ SD 1/1 z madla mírně doprava pouze stropem
p) Chcípák 7A+ SD 1/1 s vystrčeným kamenem v jeskyni z malých spoďáků
r) projekt z lišty do plotny
s) projekt po oblé hraně – mega, těžké
t) projekt z čumáku přímo
u) projekty

Chlapák
a) Malý skáčou 5C 1/1
b) Klukovská 3 1/1
c) Chlapi sobě 7A CH 1/3 z kulatého kamene pod stropem (bez ostatních kamenů)






Petr Resch   [úpravy] 10:10 17.10.2003Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Chlapi sobě07:59:52 18.10.2003
Chlapi sobě vypadá na fotce opravdu impozantně! Mějte se hezky kluci.Lucka
Lucie Kollodpovědět 

 Novinky20:58:10 27.10.2003
Tak jsme při další návštěvě přidali jednu z nejoriginálnějších věciček. Vravo od hrany na 3.kameni je totiž v nelichotivé výšce obrovská díra, do které se dá krásně přeskočit a vznikl boulder "Na značky !". Tedy na značky! (nožičky) a hop. Zatím Karel 1.pokusem, Zdenda 1.pokusem, já asi patnáctým.
"Totální nasazení" zaznamenalo posun klasifikace na 7A+, Zdenda flash.
Kousek nad Růžovou zahradou, mezi ní a Chlapem je nový oblý kámen "Lakýrník", bouldery zleva doprava:
"Dobrý odstín 6C"
"Barva 6C+"
"Prďoch 7A"
Další poznámka k lezení na Petráči. Objevují se tu bílé šipky, které bohužel vyhledávají dosti nelichotivé směry, často kopírují již existující bouldery a navíc nerspektují snahu o značení boulderů ze sedu. Asi se v budoucnu pokusím nějak to značení sjednotit a upozornit na dosud nepsaná pravidla článečkem.
Jo a Zdenda dal Žihadlo 7C+, to jen tak na okraj.
Tak zase někdy.
Šutru zdar!
Petr Reschodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187583)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Drápanec 6A U Zeleného Kříže
Dráp SD 5C U Zeleného Kříže
7c Nalevo 7c Kalymnos
Potrhlá Rovnováha 5B U Zeleného Kříže
7c Napravo 7c Kalymnos
Nově komentované:
7c Napravo 7c Kalymnos
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko
Mobilis In Mobili 7+ Srbsko
Pozlacená Varianta 8-/8 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě |

 Nové komentáře:
Re: Nechceš to do trenek | Re: Nechceš to do trenek | Re: Ledovec | Kluci | Nechceš to do trenek | Re: Video | Video | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1382 
 50 dní v divočině 
 933 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1217 
 Andrea 
 989 
 Ashima 
 801 
 Barkley Marathon 
 832 
 B.I.G. - světové prvenství 
 857 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 761 
 Gálfy - Horský život 
 713 
 Jak se staví ledovec 
 700 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1014 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 850 
 Lezci z Manína 
 857 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 754 
 Operace Nos 
 849 
 Plamen nikdy nezhasne 
 739 
 Pohlednice z konce světa 
 972 
 Pomíjivost ledu 
 728 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 761 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 756 
 Rhapsodia Corcontica 
 758 
 Sama 
 911 
 Šampioni zlatého údolí 
 850 
 S lyžemi v oblacích 
 983 
 Tenaya Traverse Challange 
 834 
 Tenkrát na východě 
 988 
 Velká alpská silnice - 73 
 793 
 Za oponou velehor 
 975 
 Zápasník Dee Dee 
 824 
 Životní výprava 
 878 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.