LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
26.Kolomazník 10410
27.Y 10375
28.Chejn 10324
Bouldry:
26.Obal 9753
27.Majdloch 9750
28.Horáček 9675
Hory:
21.Louda 3082
22.Slavíček 3060
23.Novák 2688

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184781 cest
Nové přelezy:
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A
Des Wahnsi 9-
Jenseits V 9
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c
Žíla 8A
Splachovát 9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Štandu 10: Jindra Sochor

Desátý díl diskusního pořadu, půlhodinky se zajímavou osobností ze světa vertikál. Hostem historika a dobrodruha Libora Duška a režiséra a kameramana Tomáše Galáska je pískař, horolezec a výtvarník Jindra Sochor, klasik ze Skaláku.

Jindra Sochor žije prakticky celý život v srdci Českého ráje a jeho život je odmalička provázán s Hruboskalskem. Je autorem více než 700 cest a koncem šedesátých let a v 70. letech patřil společně s mladším bratrem Vláďou k pískařské elitě. Pozoruhodné výstupy absolvoval i v zahraničí. Osobitého sedmdesátníka výtečně vystihují jeho vlastní slova: Nikdy jsem nelez kvůli nějakejm pitomejm medailím a zasloužilejm mistrům sportu. Chtěl jsem něco vylízt, chtěl jsem něco dokázat, ale sám sobě. Nikoliv se někde ukazovat, to je moje osobní věc. Svůj výtvarný talent zhodnotil především jako autor třicítky (horo)lezeckých průvodců mapujících tuzemské i zahraniční oblasti. Jeho precizní mapy a kresby skalních věží jsou naprosto unikátní.



Borek   [úpravy] 07:04 03.11.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 no, taky's toho zažil dost...11:45:36 05.11.2021
Moc pěkný vyprávění, Jindro, zajímavý. Libor se tě vždycky snažil ve vzpomínkách vodvést zpět ke skalám a lezení (tak nakonec je to lezeckej web, že:), což je trochu škoda; tvůj život, asi i díky tvý povaze, musel bejt docela barvitej a já bych byl poslouchal i ty nelezecký příběhy...
Tak ať se ti daří!
Ahoj.
 deklsodpovědět 

 klasa10:10:22 07.11.2021
docela mě pobavilo že si nepřipouští že bylo třeba rozšířit klasu. Tak celkově to vyznívá že se s ním asi nedá moc vyjít, obecně mám rád tady ty tvrďáky co neuhnou ani o krok stranou ale tohle je dobrej extrém :-D
odpovědět 

 Sochor13:53:01 04.12.2021
Tohle se mi fakt líbilo, Jindra je svéráz - i když je znát že vevnitř dobrej chlap. Ty kresby jsou úchvatný,
Díky za rozhovor
Mourekodpovědět 
 Re: Sochor21:08:14 13.06.2022
nekompromisní člověk. Takových je míň a míň...a to jsem z prahy ;-)
Jirkaodpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187449)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Déchirure 4B Fontainebleau
L'Angle Eiffel 3 Fontainebleau
La Déesse 4B Fontainebleau
La Rolls Royce 5A Fontainebleau
Bruit De Fond 4B Fontainebleau
Nově komentované:
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Pěkné | Re: Slušný výkony a | Re: Pěkné | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a | ... | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (69)
MČR v boulderingu (19)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (10)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 791 
 50 dní v divočině 
 580 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 681 
 Andrea 
 604 
 Ashima 
 499 
 Barkley Marathon 
 608 
 B.I.G. - světové prvenství 
 579 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 532 
 Gálfy - Horský život 
 494 
 Jak se staví ledovec 
 489 
 JAMES - Století nad oblaky 
 662 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 558 
 Lezci z Manína 
 588 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 535 
 Operace Nos 
 512 
 Plamen nikdy nezhasne 
 521 
 Pohlednice z konce světa 
 591 
 Pomíjivost ledu 
 483 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 520 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 493 
 Rhapsodia Corcontica 
 501 
 Sama 
 539 
 Šampioni zlatého údolí 
 536 
 S lyžemi v oblacích 
 620 
 Tenaya Traverse Challange 
 545 
 Tenkrát na východě 
 586 
 Velká alpská silnice - 73 
 546 
 Za oponou velehor 
 650 
 Zápasník Dee Dee 
 548 
 Životní výprava 
 537 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.