LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184660 cest
Nové přelezy:
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c
Žíla 8A
Splachovát 9-
Džejvan 9+/10-
Medvědice 7C+
Kapitán Am 7C
Honey Bunn 7C
Hot News 7C+

Stěny
Skatepark - Jablonec Nad Nisou
ZŠ Chřibská - Chřibská
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210

Prodejny
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HUDYsport - Strakonice
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Horolezec spadl z ledopádu v Jizerkách, zachraňoval vrtulník

+ video

Čtyřicetiletý horolezec se v sobotu 10.2. odpoledne zřítil při výstupu po ledopádu ze 4 metrů bez jištění v údolí nad Velkým Štolpichem v Jizerských horách. Zlomil si nohu a Horská služba musela povolat vrtulník.

Výzva přišla na dispečink Horské služby ve tři čtvrti na tři s tím, že muž spadl na skalnatý povrch pod ledopádem. „Ihned jsme vyrazili na sněžném skútru, ale poslední úsek na severní část pohoří jsme museli absolvovat s veškerým vybavením pěšky,“ popsal výjezd Zdeněk Müller, zasahující člen Horské služby Jizerské hory. Spolu s horskými záchranáři také vyrazil k nehodě vrtulník Letecké záchranné služby z Liberce.

záchrana Horskou službou


Horolezec bez jakéhokoliv jištění spadl z výšky asi čtyř metrů, ale i tak si přivodil vážné zranění. „Podle všeho utrpěl komplikovanou zlomeninu nohy. My jsme jej ošetřili, nasadili mu vakuovou dlahu a připravili na transport vrtulníkem. Ten ale u nás nemohl přistát,“ uvedl Zdeněk Müller s tím, že členové HS zraněného naložili do spuštěného podvěsového zařízení a posádka pak muže vytáhla. Po krátkém letu vrtulník na vhodném místě přistál, záchranáři LZS horolezce naložili a transportovali k dalšímu ošetření do nemocnice.

záchrana Horskou službou


„U horolezců jsou lezecké terény na severních svazích našeho pohoří velice oblíbené a v zimě je přitahují i ledopády v některých lokalitách. Všichni ale musí za všech okolností dbát na to, aby lezli řádně jištěni a nepouštěli se do terénů, na které nestačí,“ důrazně varoval René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory v tiskové zprávě k události. Dodal, že zejména ledové stěny lezce přitahují, ale k jejich zvládnutí nestačí pouhé základy lezení po skalách.



Zdroj: tisková zpráva Horské služby

sth   [úpravy] 10:14 12.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zkušenost20:17:22 12.02.2018
Tam už jsem taky zhučel, naštěstí bylo hodně sněhu a měl jsem dole zavrtanej šroub, kterej mě podržel a nesletěl jsem tím svahem do lesa. Tak ať to srůstá a hore zdar!
Jirkaodpovědět 

 Au.23:21:21 13.02.2018
Tak hlavně ať to dobře sroste a není to nic vážného. Tady jsem nikdá nelezl a se slzou v oku vzpomínám na solo výpravy za Krkonošským ledem.

A jen na okraj, když už ekšperti varují před solem, nezodpovědností,  ....... nevíte někdo, jaký nový typ slaňovacího bazmeku má ten horeslužebník? Já nevím, taky to používám ale přece jen, led, sníh, mokré rukavice  .....
ABLodpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vodmatlan VIIIc Skály U Želíz A Tupadel
Druhodebil VIIc Skály U Želíz A Tupadel
Krasavice 7A Nebušická Skála
Foxtrot 5C Nebušická Skála
Sunny Girl 6c+ Cala Gonone - I Tornanti
Nově komentované:
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
Alles Balledi 7+ Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava | Foto dne Pálava |

 Nové komentáře:
D | Re: Povolení k akci | Re: Boulder vs. lano | Re: Boulder vs. lano | Re: Úroveň | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Inu | Re: Boulder vs. lano |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (12)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 783 
 50 dní v divočině 
 569 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 667 
 Andrea 
 595 
 Ashima 
 493 
 Barkley Marathon 
 596 
 B.I.G. - světové prvenství 
 571 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 529 
 Gálfy - Horský život 
 488 
 Jak se staví ledovec 
 484 
 JAMES - Století nad oblaky 
 655 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 548 
 Lezci z Manína 
 577 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 529 
 Operace Nos 
 507 
 Plamen nikdy nezhasne 
 515 
 Pohlednice z konce světa 
 585 
 Pomíjivost ledu 
 476 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 515 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 486 
 Rhapsodia Corcontica 
 495 
 Sama 
 533 
 Šampioni zlatého údolí 
 528 
 S lyžemi v oblacích 
 611 
 Tenaya Traverse Challange 
 532 
 Tenkrát na východě 
 574 
 Velká alpská silnice - 73 
 540 
 Za oponou velehor 
 643 
 Zápasník Dee Dee 
 541 
 Životní výprava 
 531 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.