LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
27.Chejn 10324
28.Lebloch 10312
29.Suchan 10307
Bouldry:
27.Majdloch 9750
28.Horáček 9675
29.Šťastný 9575
Hory:
8.Černý 5904
9.Hlahulek 4639
10.Zvonková 4395

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183836 cest
Nové přelezy:
Quo Vadis 7C+
Comp Style 8A
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-
Valkýry 10-
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sanace skal v Labáku - zpráva z jednání


Ve středu 4.11.2009 se konalo jednání týkající se sanace skal v oblasti Dolního Žlebu, které zorganizoval správce skal J. Pleticha.

Informace o výsledcích jednání a stanovisko ČHS k této záležitoisti si můžete přečíst na webových stránkách ČHS - www.horosvaz.cz.

B. Valentová   [úpravy] 10:42 06.11.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 info ze setkani13:44:29 06.11.2009
pár fotek ze setkáni je na http://cs.euroclimbing.com/?p=7504
odpovědět 

 Sanace skal v Labáku - zpráva z jednání14:10:06 06.11.2009
Díky všem zůčastněným za jejich čas a informace.
Bahnoodpovědět 
 Re: Sanace skal v Labáku - zpráva z jednání08:44:14 07.11.2009
Koukám, že "destrukce" bylo žhavější téma a když vše (snad) dobře dopadlo, už to nikoho nezajímá. Teď už jenom zbývá těšit se na jaro.
Willhemodpovědět 
  Re: Sanace skal v Labáku - zpráva z jednání19:03:59 07.11.2009
Přečetl jsem si info na horosvazu. Chci poděkovat správcům oblastí i činovníkům svazu za práci, kterou dělají, přestože budou dle tradice za každý dobrý skutek po zásluze potrestáni.
motákodpovědět 
 Re: Sanace skal v Labáku - zpráva z jednání09:07:27 09.11.2009
Bohužel, někteří byli spíše nezúčastnění, jak je vidět ... "Pracovník SCHKO Labské pískovce, který byl také pozván, se z jednání omluvil."
Zrovna toho by tam asi řada lidí ráda viděla. Upřímně řečeno, nechápu. Že by se na celé SCHKO nenašel nikdo vhodný, kdo by se v danou dobu mohl uvolnit, nevěřím.
Doktorodpovědět 

 k tématu14:03:06 08.11.2009
konečně rozum..skvělé jednání..díky..
Jackalodpovědět 

 Omluva13:07:00 11.11.2009
Dnes mi volal jeden lezec, co pracuje ve firmě, která sanaci provádí. Škoda, že nezavolal dříve, mohli jsme si ušetřit jitření emocí a zbytečnou debatu. Nejen já jsem podlehl prvnímu dojmu z fotografií a prvního článku. Onen lezec v Labáku leze rád a rozhodně není žádné ořezávátko.  Jak už bylo v článku na horosvazu napsáno, jednalo se o volné bloky na no name objektu, na který se neleze, cca 300 kubíků, které hrozily zřícením, doufám, že si to pamatuji dobře. Kubík nacucaného pískovce váží 2500-3000 kg, takže v případě pádu by nějaké zídky byly úplně zbytečné. Všechny masivy v Labáku jsou v pomalém pohybu, to je holt geologie. Faktem je, že pokud bude něco akutně ohrožovat údolí, bude to rozebráno, ať se nám to líbí nebo ne.
Omlouvám se pí. Valentové i ochraně přírody za nevhodné komentáře. Byly napsány pod vlivem prvního dojmu. Je to poučení i pro ostatní, nepište nic bez dostatku informací.
Pár pozitivních věcí jsme na celé věci shledali. Firma je pod dohledem abude se snažit o co největší "šetrnost" k přírodě. A také se najednou se přestalo řešit mágo a celá lezecká komunita se spojila. Dobrý byl i přístup ČHS. Doufám jen, že se ke skálám budeme chovat ohleduplně i přes to, že spadnou, pardon, budou rozebrány.
Bídaodpovědět 
 Re: Omluva13:30:03 11.11.2009
Pěkně, Bído!
Piškotodpovědět 
  Re: Omluva14:07:44 11.11.2009
Taky tak.
Willhemodpovědět 
   Re: Omluva14:22:16 11.11.2009
Přidávám se. (K Piškotovi.)
Robertodpovědět 
    Pěkně pěkně17:59:12 11.11.2009
Takže nakonec to všechno dobře dopadlo jako v pohádce horolezci se kupodivu spojili a společně dokázali vybojovat velkou věc.Stálo to ale nemalé úsilí, těch komentářů a těch telefonátů.sice by se nejspíš stalo to co se stalo, totiž v podstatě nic i beztak ale budiž.Krásně to vypadá a člověk má takovej lepší pocit,připadá si mnohem důležitější ale jedno pozitivum to určitě má je vidět že jsme schopný se společně o něco zasadit a to je určitě dobrý do budoucna,protože s ochranářema může bejt jenom hůř.
Franěkodpovědět 

 Foto dne:

Orion, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Oranžové Blechy 4 Paličník
Na Zdrowie 7- Toczek
Nově komentované:
Berušky 8- Kotek
Východní Cesta II Prachov
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Východní Cesta II Prachov
Haka 7A+ Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Býčí Skála guide | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Stížnost? | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Stížnost? | Re: Stížnost? | Re: Stížnost? | Re: Stížnost? | Re: průvodce | Stížnost? | Re: průvodce |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (64)
Secret Spot Bouldering 2025 (54)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (34)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (5)

 Nově v inzerci:
Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 696 
 50 dní v divočině 
 519 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 606 
 Andrea 
 542 
 Ashima 
 450 
 Barkley Marathon 
 549 
 B.I.G. - světové prvenství 
 521 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 484 
 Gálfy - Horský život 
 453 
 Jak se staví ledovec 
 439 
 JAMES - Století nad oblaky 
 611 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 497 
 Lezci z Manína 
 533 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 479 
 Operace Nos 
 461 
 Plamen nikdy nezhasne 
 467 
 Pohlednice z konce světa 
 526 
 Pomíjivost ledu 
 441 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 474 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 443 
 Rhapsodia Corcontica 
 457 
 Sama 
 491 
 Šampioni zlatého údolí 
 481 
 S lyžemi v oblacích 
 556 
 Tenaya Traverse Challange 
 500 
 Tenkrát na východě 
 523 
 Velká alpská silnice - 73 
 501 
 Za oponou velehor 
 600 
 Zápasník Dee Dee 
 481 
 Životní výprava 
 479 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.