LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
41.Schockherr 10150
42.Kopáček 10110
43.Zedek 10100
Bouldry:
41.Bulička 9150
42.Skočdopole 9103
43.Chovanová 9100
Hory:
28. 2404
29.Kulajta 2304
30.Nehasil 2188

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185036 cest
Nové přelezy:
Cringer 11-
Queeel Dic 10/10+
Lost&Found 10+
Panychida 9+/10-
Ippolito 10-
Černá Zmij Xb
Tušení Sou 10-
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MPM 2017 pokračuje IV. kolem v Ostravě

pozvánka na 9.9.2017

V sobotu 9. 9. 2017 pokračujeme čtvrtým závodem Moravského poháru mládeže v lezení na obtížnost 2017 v Ostravě Vítkovicích na venkovní lezecké stěně v parku Jožky Jabůrkové se zázemím boulderingového Blok centra.

Závod je určen především pro mírně pokročilé a začínající lezce z řad dětí a mládeže. Z tohoto důvodu závodníci, kteří se v rámci Českého  poháru mládeže a nebo soutěže U14 v lezení na obtížnost v předchozím roce umístnili na celkovém 1. až 3. místě, mohou zúčastnit závodů MPM v lezení na obtížnost jen mimo soutěž – uveďte při registraci u stolečku „mimo soutěž“. Obdobně platí toto pravidlo pro případné zahraniční závodníky a umístění v jejich národní pohárové soutěži. Do celkového pořadí MPM 2017 se započítávají pouze závodníci z ČR.

Soutěží se v lezení na obtížnost. Cesty jsou lezeny stylem „flash“. Hodnotí se součet nejvýše (nejdále;-) rukou dosažených chytů jednotlivých soutěžních cest (5) vynásobených příslušným koeficientem obtížnosti každé jednotlivé cesty (cca 5 až 9- UIAA).

Cesty i letos bude stavět talentovaný ostravský stavěč Denis Pail.

Žádost o výpomoc.

Celý seriál závodů MPM je neziskový projekt hrazený převážně jen ze startovného a  který by se dal stručně charakterizovat slovy „Lezci sobě“ či spíše svým dětem a svým svěřencům. Seriál MPM by proto nebyl realizovatelný bez zapojení rodičů a trenérů samotných závodníků. Z tohoto důvodu bych chtěl požádat doprovod o výpomoc s odjištěním (cca 10 jističů) a s rozhodováním (cca 10 rozhodčích).

Jinými slovy seriál závodů MPM je postaven na tom, že všichni společně přiložíme ruku k dílu. Proto apeluji na rodiče a trenéry, aby si s sebou na závody vzali sedák a jistítko a zapojili se do organizace samotného závodu ať už jako jističi a nebo rozhodčí. Já se společně s Milanem, Sašou a Bobem pokusíme zajistit přípravu závodu a zpracování výsledků. Což není snadná záležitost a ani není to zrovna málo a od vás ostatních na oplátku očekávám, že kromě symbolického startovného přispějete také svou angažovaností během závodu. Odměnou vám za to bude radost Vašich ratolestí ze zajímavé akce.

Závod se uskuteční na venkovní stěně, proto proběhne jen za příznivého počasí. V případě špatné předpovědi jej přesuneme na neděli 10. 9. 2017. Info bude na webu MPM www.moravskelezeni.cz.

Na viděnou na závodech se těší tým pořadatelů MPM a provozovatelů této stěny z Blok-centra Ostrava vedeného Sašou a Milanem Gendovými.

věž


věž detail


plakát

Jiří Babača   [úpravy] 09:30 05.09.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Divnej Patrik, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187531)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Pof-Pof 3 Fontainebleau
L´Oppo Motive 3 Fontainebleau
Détour Récalcitrant 4c Fontainebleau
La Récalcitrante 4c Fontainebleau
Bouclier 4c Fontainebleau
Nově komentované:
Timba Climber 7b Kalymnos
Snesitelná Lehkost Lezení 5A Hlavatice
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | wow | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | come on baby... |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (43)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (37)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Alone on the wall (8)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1006 
 50 dní v divočině 
 679 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 866 
 Andrea 
 719 
 Ashima 
 579 
 Barkley Marathon 
 652 
 B.I.G. - světové prvenství 
 633 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 581 
 Gálfy - Horský život 
 536 
 Jak se staví ledovec 
 539 
 JAMES - Století nad oblaky 
 722 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 631 
 Lezci z Manína 
 637 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 590 
 Operace Nos 
 597 
 Plamen nikdy nezhasne 
 565 
 Pohlednice z konce světa 
 691 
 Pomíjivost ledu 
 531 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 570 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 544 
 Rhapsodia Corcontica 
 568 
 Sama 
 632 
 Šampioni zlatého údolí 
 616 
 S lyžemi v oblacích 
 718 
 Tenaya Traverse Challange 
 595 
 Tenkrát na východě 
 706 
 Velká alpská silnice - 73 
 607 
 Za oponou velehor 
 730 
 Zápasník Dee Dee 
 607 
 Životní výprava 
 624 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.