LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
46.Kubíček 10081
47.Černík 10031
48.Mikulec 10023
Bouldry:
46.Tran 9081
47.Kollár 9003
48.Kožich 8950
Hory:
26.Nešvera 2557
27.Opice 2510
28. 2404

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185226 cest
Nové přelezy:
Primetime 7C
Nácinka 8A
Runway 9+/10-
Rychlá Smr 10-
Ippolito 10-
Jelínkova 10-
Sreča Vrtn 8b
Ragnarök 9+/10-
Oktoberfes 8a
Panychida 9+/10-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Omezení ledového lezení v rakouském Maltatálu

Populární oblast ledového lezení - rakouský Maltatál je letos opět zčásti uzavřen. S první uzavírkou se setkáme pod nejdelším místním 550 m dlouhým ledopádem s názvem Strannerbach, kde je umístěna cedule s následujícím textem:



Uzavřená oblast lovu. Vstup zakázán od 1.12. 2017 do 31.3. 2018. Uzavírka platí jen mimo všeobecně užívané silnice a cesty, včetně místních turistických tras stejně jako mimo obecně užívané sjezdovky, skitouringové cesty nebo běžecké stopy.

cedule




Další cedule lze nalézt pod Katedrálou a Gamsekem. Před 14 dny se v Maltatálu výrazně oteplilo a i to málo, co do té doby nateklo, začalo padat. Co tedy můžeme letos navštívit? V podstatě jen střední Maralmfall, druhý ledopád za tunelem na pravé straně a ledopád naproti přes silnici. Zadní Maralmfall je v současné době vodopád a známý Columbus je málo natečený.

Columbus

Bóža Vlček Garantovaná horoškola ČHS HO Lokomotiva-Ingstav Brno   [úpravy] 10:45 19.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Garantovaná horoškola?12:10:11 19.02.2018
Autor již tento příspěvek publikoval ve stejném duchu loni.
Autor evidentně neumí pracovat s googlem, nehovoří jakýmkoliv cizím jazykem a neumí si tak telefonicky ani jinak ověřit stav podmínek, než do nějaké oblasti vyveze skupinu nováčků.
ANO, ať žije garantovaná horoškola ....
odpovědět 
 Re: Garantovaná horoškola?14:00:16 19.02.2018
"Autor evidentně neumí pracovat s googlem, nehovoří jakýmkoliv cizím jazykem a neumí si tak telefonicky ani jinak ověřit stav podmínek, než do nějaké oblasti vyveze skupinu nováčků."

Kde v tomto prispevku je toto psano? Treba o tom, ze tam vyvezl novacky a vedl je oblasti, kde neznal stav podminek?

Kazdy v tom vidi neco dle sveho naturelu. Ja v tom napriklad vidim jen informaci o uzavere v lezecke oblasti stejne jako se tu na lezci informuje o uzaverach v nasich oblastech.
odpovědět 
 Re: Garantovaná horoškola?10:31:02 22.02.2018
Odpověď pro autora prvního anonymního komentáře:
1. Nechápu, proč tady řešíš nějaké nováčky. S nováčkama jsem tam nebyl, protože já jsem tam nebyl vůbec : - ) Nejel jsem tam totiž. Důvodem byly špatné podmínky, které jsem si na Googlu zjistil! Dokonalé informace o podmínkách jsem se pak dozvěděl od kamaráda, který tam i přes moje varování jel. Po návratu mi poskytl fotky z Maltatálu. Na tomto základě jsem pak napsal informativní článek pro případné zájemce, aby o špatných podmínkách věděli.
2. Jakožto úspěšný absolvent doktorského studijního programu (Ph.D.) jsem musel studovat dva světové jazyky. Na rozdíl od tebe, neúspěšného studenta Fakulty sportovních studií MU v Brně.
3.V současné době je HO Lokomotiva-Ingstav jedním z 15 největších a zároveň i velmi úspěšných horolezeckých oddílů v republice - zvykni si na to!!
Bóža Vlček Garantovaná horoškola ČHS HO Lokomotiva-Ingstav Brnoodpovědět 
  Stejný názor?07:24:45 23.02.2018
S nepodepsaným příspěvkem nahoře bych se ztotožmil a klidně ho i podepsal.
K dalšímu, nemám co dodat, normální člověk si udělá názor sám.
Osobně? Raději budu "zkrachovalý postgraduant", než ... s Phd... :-)

Radek

PS: jinak bych se podíval na používání termínu "zkrchovalý, zkrachovaný" v užití orgánů minulého režimu, srovnání s takovými lidmi si celkem vážím :-)
zobanodpovědět 

 Překlad je OK14:39:55 19.02.2018
Překlad nápisu se mi zdá být v pořádku.
Svenodpovědět 

 Foto dne:
Leupoldsteiner Wande
La belle du jour, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (187545)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nácinka 8A Komínky
X2Y2 7A+ Brione
Chestnut Five 7A+ Brione
Chocolate Horse 7A Brione
Mister Bean 7A+ Brione
Nově komentované:
Dr. Faust 7- Meteora
Corrida 8- U Mamuta
Inseminátor 8- U Mamuta
Tropkandlík 7C Sklárna Sever
Viktorka 6- Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy |

 Nové komentáře:
Re: Proč toto není na olympiádě? | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta | Rock star | Re: Rychlost | Re: zběrači | Re: Rychlost | Rychlost | Re: Leva cesta |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (12)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (10)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (9)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1334 
 50 dní v divočině 
 913 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1162 
 Andrea 
 962 
 Ashima 
 787 
 Barkley Marathon 
 815 
 B.I.G. - světové prvenství 
 841 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 734 
 Gálfy - Horský život 
 692 
 Jak se staví ledovec 
 681 
 JAMES - Století nad oblaky 
 990 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 825 
 Lezci z Manína 
 838 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 741 
 Operace Nos 
 819 
 Plamen nikdy nezhasne 
 717 
 Pohlednice z konce světa 
 947 
 Pomíjivost ledu 
 710 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 742 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 733 
 Rhapsodia Corcontica 
 739 
 Sama 
 884 
 Šampioni zlatého údolí 
 825 
 S lyžemi v oblacích 
 954 
 Tenaya Traverse Challange 
 815 
 Tenkrát na východě 
 962 
 Velká alpská silnice - 73 
 777 
 Za oponou velehor 
 953 
 Zápasník Dee Dee 
 801 
 Životní výprava 
 852 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.