LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11700
7.Nespoutaný 11622
8.Mokroluský 11574
Bouldry:
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
8.Kopecký 10575
Hory:
17.Magič 3464
18.Tomasu 3348
19.Rojko 3282

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183831 cest
Nové přelezy:
Quo Vadis 7C+
Comp Style 8A
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-
Valkýry 10-
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A

Stěny
Flash Wall - Olomouc
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
Bongo Brno - Brno

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
2D chyty - Praha 6
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Beskydská sedmička 2013

4. ročník extrémního závodu

small4. ročník extrémního závodu Beskydská sedmička 2013 zná své vítěze. Sedm nejvyšších vrcholů Beskyd zdolala v rekordním čase dvojice Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl.

Moravskoslezské Beskydy se staly dějištěm dalšího ročníku horského ultra maratonu a dálkového pochodu. Na necelých sto kilometrech čekalo na odvážlivé sportovce celkem sedm horských vrcholů s převýšením odpovídajícím výstupu na K2.

O víkendu 6.-8. září 2013 se konal v pořadí 4. ročník extrémního závodu Adidas - Continental Beskydská sedmička. Cílem tohoto horského závodu na hraně je zdolat sedm
nejvyšších vrcholů Beskyd na trati o délce 94 kilometrů s celkovým převýšením 5 430 m. Trať je navíc potřeba dokončit v časovém limitu 30 hodin.

Letošní ročník zaznamenal rekordní počet účastníků. Z celkového počtu 3 090 registrovaných se jich nakonec na startu postavilo 3 035. Z toho 809 v kategorii sport a 2 226 v kategorii hobby. Právě kategorie hobby dala šanci i méně zkušenějším sportovcům, kteří měli zájem si tento extrémní závod na vlastní kůži vyzkoušet. Připravena pro ně byla lehčí varianta trasy s délkou 84 kilometrů a převýšením 4 610 metrů. Princip závodu byl však pro obě kategorie stejný, soutěžilo se ve dvojicích, muži i ženy všech věkových kategorií.
Účastníci závodu se sešli ve Frenštátu pod Radhoštěm, odkud je přepravily do Třince speciálně vypravené vlaky. Závod byl odstartován ve 22 hodin na náměstí Svobody v Třinci.

Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl


V letošním roce se nejvíce dařilo dvojici Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl z týmu Salomon-Suunto/Leki. Ti se do cíle závodu dostali s novým rekordním časem 11:49:14 hodin.

Dalšímu sportovci podporovanému značkou LEKI Tomášovi Petrečkovi a jeho týmové partnerce Barboře Válkové se letos bohužel nepodařilo obhájit vítězný titul a spokojit se museli s 13. místem.
Tomáš Petrečka před závodem sám potvrdil, že na letošní tréninkové přípravy neměl tolik času, kolik by si představoval. Za nedostatkem stojí jeho nedávný návrat z expedice Gasherbrum, během níž zdolal dvě pákistánské osmitisícovky.
Kromě podpory samotných sportovců se LEKI letos stalo i jedním z hlavních partnerů Beskydské sedmičky.

hole LEKI Traveller Carbon


Odkazy:
beskydskasedmicka.cz
denik.cz
leki.cz



Karolina Böhmová   [úpravy] 10:30 11.09.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 co to je ?07:58:08 12.09.2013
Proboha co to je za článek...radši bych se dověděl víc o závodě než jaký hůlky bych si měl koupit (včetně fotky). Reklamy si pište jinam !!! Podobné články bych rovnou mazal...
Martinodpovědět 
 Re: co to je ?11:12:49 12.09.2013
Souhlasím! Petereček šel B7 s Bárou Válkovou a rozhodně neměl ambice na celkové prvenství...proto info, že neobhájil a skončil až 13. je naprosto zcestné :-)
Jirkaodpovědět 
  Re: co to je ?12:53:37 12.09.2013
Nezáviďte!!!

Gratuluju k výkonům a smekám.
Michalodpovědět 
   Re: co to je ?16:02:47 12.09.2013
:-D můžeš mi prosím říct komu a co závidíme?
Jirkaodpovědět 

 -15:25:43 12.09.2013
Válková-Petreček až 13.? Podle výsledků skončili ve své kategorii první...a v loňských výsledcích třeba vůbec nefigurují...tak co to je za článek?
odpovědět 
 Re: -16:05:12 12.09.2013
Petreček-Válková, opravdu skončili celkově na 13. místě...což je SUPER výkon! Ale svou kategorii s přehledem vyhráli :-). Petreček loni vyhrál, ale za parťáka měl Pavla Štryncla.
Jirkaodpovědět 

 Foto dne:

Orion, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Oranžové Blechy 4 Paličník
Na Zdrowie 7- Toczek
Nově komentované:
Berušky 8- Kotek
Východní Cesta II Prachov
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Východní Cesta II Prachov
Haka 7A+ Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Býčí Skála guide | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Stížnost? | Re: Stížnost? | Re: Stížnost? | Re: průvodce | Stížnost? | Re: průvodce | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: vesta do pekel |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (64)
Secret Spot Bouldering 2025 (50)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (5)

 Nově v inzerci:
Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 693 
 50 dní v divočině 
 518 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 605 
 Andrea 
 541 
 Ashima 
 450 
 Barkley Marathon 
 549 
 B.I.G. - světové prvenství 
 519 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 482 
 Gálfy - Horský život 
 452 
 Jak se staví ledovec 
 437 
 JAMES - Století nad oblaky 
 611 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 497 
 Lezci z Manína 
 532 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 478 
 Operace Nos 
 460 
 Plamen nikdy nezhasne 
 467 
 Pohlednice z konce světa 
 525 
 Pomíjivost ledu 
 440 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 473 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 442 
 Rhapsodia Corcontica 
 456 
 Sama 
 491 
 Šampioni zlatého údolí 
 481 
 S lyžemi v oblacích 
 554 
 Tenaya Traverse Challange 
 499 
 Tenkrát na východě 
 522 
 Velká alpská silnice - 73 
 500 
 Za oponou velehor 
 600 
 Zápasník Dee Dee 
 481 
 Životní výprava 
 479 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.