LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
25.Pelíšek 10491
26.Kolomazník 10410
27.Chejn 10324
Bouldry:
25.Šlapák 9850
26.Obal 9753
27.Majdloch 9750
Hory:
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688
23.Chomová 2670

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183824 cest
Nové přelezy:
Quo Vadis 7C+
Comp Style 8A
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-
Valkýry 10-
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
TJ Jiskra - Nový Bor
Stěna GJW Prostějov - Prostějov

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nová mobilní aplikace pomůže záchranářům určit místo nehody

Lékařská komise ČHS informuje

Zdravotnická záchranná služba v České republice má od 8. 3. 2016 nového pomocníka při hledání polohy pacientů volajících na linku 155. Je jím nová aplikace pro „chytré“ mobilní telefony.

V krizové situaci např. při úrazu v terénu či dopravní nehodě si řada volajících nedokáže vybavit svou přesnou polohu. Stejně tak pro krajské operační středisko je někdy velmi obtížné rozklíčovat, kde se zraněný v terénu nachází. Záchranářům pozemní i letecké záchranné služby se díky přesným informacím o poloze usnadní často zdlouhavé hledání přesného místa zásahu, které při těžkém stavu pacienta může mít vliv na jeho přežití.

Mobilní aplikace přidržením nouzového tlačítka spustí vytáčení linky 155 na místně příslušné zdravotnické operační středisko a současně se z mobilního telefonu odešle zpráva, která obsahuje informace o aktuální poloze a další doplňující informace. Při vytáčení linky je však třeba vždy vyčkat na spojení s operátorem, kdy dojde k ověření informace a zároveň vám operátor poradí, jak poskytnout první pomoc. POZOR! Pro odeslání přesných dat je třeba mít zapnutou GPS, jinak dojde ke standardní lokalizaci dle přihlášení mobilního telefonu k vysílači s nepřesností i 10 km!

Součástí nouzové zprávy není jen poloha pacienta. Významná může být i informace o závažných onemocněních, které má uživatel možnost dopředu vyplnit v rámci nastavení.

Aplikace nabízí také interaktivní návod pro poskytnutí první pomoci pro laického zachránce.

Uživatel v aplikaci nalezne také seznam nejbližších pohotovostí či lékáren. Jednoduchým přepnutím aplikace do testovacího režimu si pak každý může vyzkoušet aktivaci Alarmu nanečisto. Mobilní aplikace je dostupná zdarma pro telefony s operačními systémy Apple iOS a Google Android.

Zdravotnická aplikace do mobilu


Důležitým parametrem celého projektu je fakt, že aplikace byla od počátku vyvíjena v úzké spolupráci s krajskými záchrannými službami. Projekt byl realizován za podpory Jihomoravského Kraje, ale i soukromých dárců, České pojišťovny a společnosti Alfa-Helicopter. V současné době jsou k projektu připojeny všechny kraje mimo Jihočeského a Středočeského, jejichž připojení se z důvodu složitější integrace do operačního systému předpokládá do léta letošního roku. Aplikace existuje ve dvou jazykových mutacích českém a anglickém jazyce a funguje na území České republiky.

Veškeré podrobné informace, videa, časté dotazy najdete na webových stránkách projektu:
www.zachrankaapp.cz

Jana Kubalová
Lékařská komise ČHS 
Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje

Jana Kubalová   [úpravy] 07:57 23.03.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 WinPhone nic?10:05:59 23.03.2016
A zase jen pro iOS a Android... stejne jako vsechny lavinove aplikace. Aspon, ze Horska si vzpomnela i na WinPhone
Martinodpovědět 
 Re: WinPhone nic?12:41:16 23.03.2016
Přesně..
Ten kdo o tom něco víodpovědět 
  Re: WinPhone nic?14:49:51 23.03.2016
na strankach app pisi, ze bude do lete
hv.odpovědět 
 Re: WinPhone nic?07:33:50 24.03.2016
Kdo by taky mel telefon s w:)))
strejdaodpovědět 
  Re: WinPhone nic?07:55:58 24.03.2016
všichni, kdo hledají skutečný pracovní telefon. Nikoliv dětské hračky na pískoviště..
odpovědět 
   Re: WinPhone nic?08:26:25 24.03.2016
Tak telefon musí především telefonovat a fungovat jako modem, vše ostatní je dětská hra na pískovišti. Ale asi nemá cenu plevelit lezece nerdskou debatou, takže howgh.
honzaodpovědět 
   Re: WinPhone nic?10:02:42 24.03.2016
Aaaaa, pan je znalec a mistr generalizator!
odpovědět 
   Re: WinPhone nic?11:32:13 30.03.2016
hehe keci v kleci. Skutečný pracovní telefoon je argument k smíchu:-))
strejdaodpovědět 
   Re: WinPhone nic?21:10:00 30.03.2016
A čo si predstavujete pod takým pojmom "pracovní telefon"?
Mjr.Terazkyodpovědět 
  Re: WinPhone nic?10:28:57 24.03.2016
Jasne, tyhle kecy mam nejradsi. Kupodivu i tuhle platformu pouziva dost lidi, treba jako firemni. Ale souhlasim, ze na FiBicko a selficka to moc neni. Taky dojem s tim neudelas jak s nakouslym jabkem, ale nekdo si holt nepotrebuje honit ego telefonem ;-)
Martinodpovědět 
   Re: WinPhone nic?18:24:46 29.03.2016
Mno, důležité je, že market share telefonů s Windows setrvale klesá a letos se dostal pod 2.8%. Takže pro ten svůj super profesionální telefon do budoucna už moc nových aplikací nečekej - ne proto, co si o těch srač.ách od Microsoftu většina lidí (včetně mě) myslí, ale jednoduše proto, že se s nimi nikdo nebude programovat.
Pepanodpovědět 
    Re: WinPhone nic?19:33:29 29.03.2016
No tak to zas prrrr :). Sice maji procentualne pomerne malo, ale pro vyvojare je tam nejvyssi vynosnost na 1 instalaci aplikace ze vsech moznych obchodu at zvolis jakykoliv zpusob monetizace.
Nevim kolik presne a jake konkretni telefony s Win si mel v ruce, ale Widle jsou nejlepsi system pro mobily siroko daleko. Vetsine uzivatelu, i kdyz si vetsinou mysli opak, o kvalitu az tak nejde a malokdo chce zmenu k necemu neznamu (zde MS selhal na plne care treba oproti Apple, ktery i do serioznich clanku dovede propasirovat skrytou reklamu na nejaky jejich produkt).
Ale mas pravdu, ze mensi pocet uzivatelu jde ruku v ruce s vyvojarskymi nastroji a tak bohuzel maloktery z nich podporuje export na univerzalni win aplikaci. Coz je skoda i pro samotne vyvojare.
odpovědět 
     Re: WinPhone nic?21:51:23 29.03.2016
Nemá cenu to rozepisovat, hoď si to Google a uvidíš - počet uživatelů klesá, podíl na trhu klesá dramaticky (Amerika 1.6%), vývojáři platformu opouštějí, velké firmy stahují svoje aplikace (Bank of America, NBC, Pinterest...) a Balmer prohlašuje, že budoucnost pro Microsoft je Android :) To je prostě realita, ať se ti ten systém líbí nebo ne. Já ten produkt hodnotit nebudu, snad jen řeknu, že jsem se na žádném jiném systému nesetkal s takovými problémy při připojování k dalšímu MS produktu, kterým je Exchange...
Pepanodpovědět 
      Re: WinPhone nic?11:33:43 30.03.2016
tohle MS diskutérům nevysvětlíš. Jen se ohánějí "pracovním" telefonem:-)
strejdaodpovědět 

 ad další aplikace11:17:00 31.03.2016
Proč se nikdo nepozastavuje nad faktem, že už podobná aplikace "Horská služba" existuje. Stačilo rozšířit možnosti aplikace o běžnou záchranku a byl by stále jeden systém. Takhle tu budou systémy dva a hokej v tom, kdy už (ještě) použít záchranku a kdy horskou službu. Takhle za nějakou dobu přijde někdo další zase s jinou "lepší" app a bude vymalováno.
PetrNodpovědět 

 Foto dne:

Orion, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Oranžové Blechy 4 Paličník
Na Zdrowie 7- Toczek
Nově komentované:
Haka 7A+ Fontainebleau
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Tragikomix 8A Sloup

 Nově v diskusi:
Býčí Skála guide | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
vesta do pekel | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Bezohlednost bouldristů | Paráda | Re: Hezky | Re: Pláč. | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: nebreč |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (64)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
Secret Spot Bouldering 2025 (38)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)

 Nově v inzerci:
Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 680 
 50 dní v divočině 
 512 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 599 
 Andrea 
 539 
 Ashima 
 448 
 Barkley Marathon 
 545 
 B.I.G. - světové prvenství 
 519 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 480 
 Gálfy - Horský život 
 449 
 Jak se staví ledovec 
 436 
 JAMES - Století nad oblaky 
 609 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 494 
 Lezci z Manína 
 530 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 474 
 Operace Nos 
 456 
 Plamen nikdy nezhasne 
 466 
 Pohlednice z konce světa 
 522 
 Pomíjivost ledu 
 440 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 472 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 441 
 Rhapsodia Corcontica 
 454 
 Sama 
 491 
 Šampioni zlatého údolí 
 477 
 S lyžemi v oblacích 
 550 
 Tenaya Traverse Challange 
 498 
 Tenkrát na východě 
 519 
 Velká alpská silnice - 73 
 498 
 Za oponou velehor 
 595 
 Zápasník Dee Dee 
 474 
 Životní výprava 
 477 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.