LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
25.Pelíšek 10491
26.Kolomazník 10410
27.Chejn 10324
Bouldry:
25.Šlapák 9850
26.Obal 9753
27.Majdloch 9750
Hory:
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688
23.Chomová 2670

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183824 cest
Nové přelezy:
Quo Vadis 7C+
Comp Style 8A
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-
Valkýry 10-
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice poosmnácté...

Silvestrovské Hejnice poosmnácté…

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku  1990,  se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.  Do čtyř kategorií se letos vešlo celkem šedesát závodníků, někteří mladí se prosadili  i mezi dospělými. Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou,  byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. S přehledem zvítězil hejnický Honza Kašpar před oddílovým kolegou Honzou Janouškem. Třetí místo vybojoval Jan Vrablík  z HO Železný Brod. Stejná trať poté čekala i dívky. Nejpočetnější zastoupení měly sestry Obročníkovy z Jičína, nejstarší Anna (HO Český Ráj) zvítězila před Janou Vincourkovou (SPL Pustiměř). Třetí na bedně stála Bára Kubátová z Vrchlabí. 



Na ženy čekala cesta s technickým začátkem v plastových strukturách, závěr byl ale opět spíše silovou záležitostí v hadovitých profilech. Jako loni se prosadila Eliška Karešová (Elmada),  převisy jí nedělaly problémy a dolezla několik chytů před závěr. Druhá skončila po výborném výkonu Jana Vincourková (SPL Pustiměř), o třetí místo se podělily Běla Kohoutová (CC Ruzyně) a Anna Obročníková.



Kvalifikace pro 29 mužů byla silově i technicky dost náročná, řešení našel za bouřlivého potlesku diváků pouze jeden závodník, ostatní se zapletli mezi plastovými rampouchy. Podle výkonů postoupilo do finále celkem 14 lezců. Zde to tahalo za ruce hned od prvních kroků, trochu to protřídil první trám, ale řešení se hledalo až v posledních chytech před topem. O pomyslné centimetry své soupeře přelezl Petr Havrda (Lomnice n.Popelkou), loňské druhé místo zopakoval Dalibor Muráň (HO Hejnice) a třetí skončil Honza Zíma. Kromě již zažitého kostýmového defilé libereckých Koček se o pohodu závodníků i diváků staral dobře zásobený bufet.



Děkujeme našim sponzorům:
HUDY Sport Liberec
HUDY Sport Jablonec n. Nisou
VERTICAL Sport Šilhán, Jablonec
SALEWA Semily
DirectAlpine, Liberec
SALTIC, Zlín
VAR, Jablonec
MAKAK, Jablonec

Kaspíny   [úpravy] 10:56 03.01.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Janula13:04:41 03.01.2008
Gratulace Janule.
PS. Asi to musel být hezkej pohled na ty stupně. (Janula vedle Elišky)
Honzaodpovědět 
 Re: Janula14:48:55 03.01.2008
fotkíííííííííííí
odpovědět 

 cesty09:59:16 04.01.2008
jen tak mezi námi - nechápu proč tu mluvíte rozdílně o kvalifikačkách jako o cestě pro ženy A o cestě pro muže když byly obě stejný jakožto i minulý roky:-)) myslim že by se zvedla o dost popularita kdyby si mohly "běžný" holky zalejzt dál jak ke třetí expresce...dávat pro nás dachy jako pro chlapi a hlavně-jenom kvalifikaci bez finále, tak to si většina opravdu vůbec nezaleze...ale to je imho
Raduodpovědět 
 Re: cesty13:05:54 04.01.2008
jo je to tak... cesta pro holky dle mého názoru, byla zbytečně těžká.
kudrnacodpovědět 
  Re: cesty07:24:10 05.01.2008
Na příští ročník s tím zkusíme něco udělat...
Kaspínyodpovědět 
   Re: cesty08:14:18 05.01.2008
alespoň obměnit profily aby se furt každoročně neděla kvalifikace na tom a finálovka na onom a eště k tomu na stejnejch chytech, který už mnozí uměj nazpaměť (de pak tohle nazvat závodama, když někdo už ví dopředu, jak a kde zaháknout koleno aby byl nouhend apod.?-všimněme si že pravidelně se umísťujou každoroční a místní návštěvníci...a to pak moc neba..)dík za změny, přijdu za rok ráda otestnout co se změnilo:-)
Raduodpovědět 

 prima10:35:44 04.01.2008
super postavena finalovka umoznovala paradni boje o vitezne supersalamy. Diky za ne!
lacoodpovědět 

 jednovokej mezi slepejma21:43:13 06.01.2008
No, taky jsem v Usti Honziku vyhral. Pristi rok byste se meli podivat do Usti a my do Hejnic. Co ceny? Zaridim Cambeho sponzora a nejaky umakartacky matky do publika.
olda jetmarodpovědět 

 jednovokej21:47:48 06.01.2008
Jeste poznamecka. Mate kategorii nad 75 let?
O.J.odpovědět 
 Re: jednovokej09:35:10 07.01.2008
Rádi uvidíme lezce ze všech koutů a věkových kategorií. A pro veterány nad 50 máme vždy nějakou tu laskominu od našich řeznických sponzorů...
Kaspinyodpovědět 

 Hledá se Sokolík ?!?!18:46:46 07.01.2008
...a kde je kurňa šopa sokolík? kámoš na laně, trýznitel damských přirození, jizerský eso, hejnicky poet. doufam peto, ze si sa zucastnil?
Xávošodpovědět 

 Rukavice09:03:42 08.01.2008
Ahoj, neobjevil někdo náhodou při úklidu, nebo něčem jiném po závodě ženské rukavice (Lilesport dlaň bílá, hřbet fialovošedivocosi)na běžky?
Předem dík za info.
Tomodpovědět 
 Re: Rukavice13:05:54 08.01.2008
Našli jsme jedny rovnátka a v bufetu kalkulačku, nic víc se neobjevilo...Zkusím se ještě pozeptat.
odpovědět 

 Foto dne:

Orion, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Oranžové Blechy 4 Paličník
Na Zdrowie 7- Toczek
Nově komentované:
Haka 7A+ Fontainebleau
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Tragikomix 8A Sloup

 Nově v diskusi:
Býčí Skála guide | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
vesta do pekel | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Bezohlednost bouldristů | Paráda | Re: Hezky | Re: Pláč. | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: nebreč |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (64)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
Secret Spot Bouldering 2025 (38)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)

 Nově v inzerci:
Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 680 
 50 dní v divočině 
 513 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 599 
 Andrea 
 539 
 Ashima 
 448 
 Barkley Marathon 
 545 
 B.I.G. - světové prvenství 
 519 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 480 
 Gálfy - Horský život 
 449 
 Jak se staví ledovec 
 436 
 JAMES - Století nad oblaky 
 609 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 494 
 Lezci z Manína 
 530 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 474 
 Operace Nos 
 456 
 Plamen nikdy nezhasne 
 466 
 Pohlednice z konce světa 
 522 
 Pomíjivost ledu 
 440 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 472 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 441 
 Rhapsodia Corcontica 
 454 
 Sama 
 491 
 Šampioni zlatého údolí 
 477 
 S lyžemi v oblacích 
 550 
 Tenaya Traverse Challange 
 498 
 Tenkrát na východě 
 519 
 Velká alpská silnice - 73 
 498 
 Za oponou velehor 
 595 
 Zápasník Dee Dee 
 474 
 Životní výprava 
 477 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.