LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5811 lezců
1185623 cest
Nové přelezy:
Mischellin 8A+ tr
Red Hot To 8A
Mindža 7C
Remake 8A
Megaflops 7b+
Čím Vyššie 10-
Drago D´Ar 7c
Klukovský 8A+
Lež A Nená 9+
Bangladéš 10-

Stěny
Lokal Blok - Praha 5
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4
Dap Sport - Hradec Králové

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
HUDYsport - Teplice
Rock Point Liberec - Liberec 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Qingfeng Valley

Čína

V dubnu 2016 se podařilo mezinárodnímu lezeckému týmu (jako prvním lezcům vůbec) získat povolení k lezení v národním parku Zhangjiajie v Číně.

Park Zhangjiajie, který je jeden z prvních a největších čínských národních parků nachází v severní části provincie Hunan.


Mayan leze na The Red Pillar. (hi res)

foto by © © adidas Outdoor / Patrick Stieber


Jedná se o gigantické území, na jehož ploše se nachází vice než 3000 unikátních pískovcových věží. Tato unikátní přírodní scenérie (součást UNESCO World Heritage) láká každoročně přes 30 miliónů turistů. A přestože se jedná o velkou turistickou atrakci, lezcům je přístup zakázán.


Mayan v cestě Last Shadow (5.11d), což je hlavně třicetimetrová trhlina protínající horizontální strop.

foto by © © adidas Outdoor / Frank Kretschmann



Ben se blíží k vrcholu cestě Flower Power Tower (5.12a)

foto by © © adidas Outdoor / Frank Kretschmann


S podporou místních lezců Mayan Smith-Gobat (NZL), Ben Rueck (USA) Liu Yongbang alias Abond (CHN) and Xiao Ting (CHN) se stali prvními lezci, kterým bylo dovoleno stanout na vrcholu těchto nedostupných skalních sloupů.


Abond ze sebe vydává vše v posledních krocích v cestě Kungfu Emperor (5.13c). (hi res)

foto by © © adidas Outdoor / Frank Kretschman



Mayan a Ben na jejich prvním vrcholu the Father, když oslavují přelezení cesty Beijing Belly (5.11a), vrchol se tyčí nad celým Qingfeng Valley. (hi res)

foto by © © adidas Outdoor / Franz Walter



Ting se soustředí na první tahání délky po vlastním. (hi res)

foto by © © adidas Outdoor / Franz Walter



Team čtyř lezců a jeich průvodce v Jiujiuxiangu

foto by © © adidas Outdoor / Franz Walter


Cílem bylo vylézt na tyto jedinečné stěny za použití vlastního jištění tak, aby příroda zůstala tak nedotčená, jak ji našli.
Tým strávil v údolí Qingfeng měsíc, přičemž hodně času strávil přístupy pod stěny skrze hustou džungli, pak se pokoušeli vytýčit nějaké směry, což bylo poměrně náročné, protože stěna i nevedly žádné průběžné trhliny a skála byla dost proměnné kvality. Dost často lámavá anebo naopak, hladká a bez chytů. A tak bylo všechno lezení obtížné a velmi velmi dobrodružné. Neustále prý museli sebrat veškerou svou odvahu pokračovat vzhůru.
Ben a Mayan se zaměřili na dvě nejvyšší věže a povedlo se jim po velkém úsilí vylézt dvě cesty. První je 300 m dlouhá cesta s názvem - Dragon’s Nest (5.13a). A pak  šedesát metrů dlouhá vytrvalostní darda s jištěním jak po vlastním tak nýty - Kungfu Emperor (5.13c). Druhá dvojka, zpočátku nemajíce tolik zkušeností s tradičním lezením, nakonec také slavila úspěch, který završila přelezem cesty Kyo run (5.11a).

Během jejich měsíčního pobytu v Číně Mayan, Ben, Abond a Ting byli sice prvními lidmi, kteří stáli na těchto impozantních vrcholech v Zhangjiajie, ale hlavní dík jim patří za nové informace a inspiraci.

Video z oblasti Qingfeng Valley:



Stránky parku:

http://www.zhangjiajietourism.us/



JirkaS   [úpravy] 08:20 24.06.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 husty18:11:35 25.06.2016
skaly, asi lamavy trochu, ale pecka
hodpovědět 

 matros13:06:57 30.06.2016
Jen pro upresneni, tak to nejsou piskovcove ale vapencove veze..
steficodpovědět 

 Foto dne:
Kobylí hlava
Tea, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187569)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Griffsache 7- Müglitztal
Schattensalat 5- Müglitztal
Eckbank 6- Müglitztal
Markise 6+ Müglitztal
Supermaus 7- Müglitztal
Nově komentované:
Kinder Maxi King 7A Břestecká Skála
Čím Vyššie, Tým Ťažšie 10- Porúbka
Čím Vyššie, Tým Ťažšie 10- Porúbka
Kinder Maxi King 7A Břestecká Skála
Alfa Savec 7B Popova Skála

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě |

 Nové komentáře:
Re: Ledovec | Kluci | Nechceš to do trenek | Re: Video | Video | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta | Rock star | Re: Rychlost |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (7)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1365 
 50 dní v divočině 
 929 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1206 
 Andrea 
 978 
 Ashima 
 799 
 Barkley Marathon 
 827 
 B.I.G. - světové prvenství 
 854 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 757 
 Gálfy - Horský život 
 711 
 Jak se staví ledovec 
 696 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1010 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 844 
 Lezci z Manína 
 850 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 753 
 Operace Nos 
 842 
 Plamen nikdy nezhasne 
 733 
 Pohlednice z konce světa 
 966 
 Pomíjivost ledu 
 723 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 759 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 753 
 Rhapsodia Corcontica 
 753 
 Sama 
 906 
 Šampioni zlatého údolí 
 847 
 S lyžemi v oblacích 
 973 
 Tenaya Traverse Challange 
 830 
 Tenkrát na východě 
 982 
 Velká alpská silnice - 73 
 789 
 Za oponou velehor 
 972 
 Zápasník Dee Dee 
 820 
 Životní výprava 
 866 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.