LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
44.Zedek 10100
45.Kubíček 10081
46.Černík 10031
Bouldry:
44.Paděrová 9100
45.Kalvas 9100
46.Tran 9081
Hory:
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184734 cest
Nové přelezy:
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A
Des Wahnsi 9-
Jenseits V 9
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c
Žíla 8A
Splachovát 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Výstava Fotky z Lezce

duben-červenec 2010 stěna SmíchOFF, Praha 5

nahledDruhé pokračovaní výstavy Fotky z Lezce se představuje na lezecké stěně SmíchOFF v Praze 5 od konce dubna do července 2010. Putovní výstava fotografií od přispěvatelů webu Lezec.cz se rozrostla a čítá nyní 33 obrázků.

Do druhého kola výstavy se podařilo domluvit se sedmi autory. Mezi nimi je Pavel Žofka, Michal Maděra, Vojta Vrzba, Tomáš Rakovič, Pepa Otčenášek, jeden fotograf přímo z týmu Lezce Jirka Sika a nově Martin Spilka. Vystavované fotky ve formátech od 20x30 do 50x75 cm lze zarámované koupit na místě. Některé z velkých fotek jsou v nabídce jako originály.


Putovní výstava Fotky z Lezce na lezecké stěně SmíchOFF, Praha 5

foto Standa (standa@lezec.cz)



Putovní výstava Fotky z Lezce na lezecké stěně SmíchOFF, Praha 5

foto Standa (standa@lezec.cz)


Smysl výstavy je následující. Snad každý horolezec má foťák, a tak rubrika Foto dne je patřičně významná a sledovaná a také zásobovaná. Zatím se kolem fotek na Lezci odehrávalo vše ve virtuálním světě internetu. V únoru 2010 ale dostal Lezec.cz příležitost vystavovat v síni Divadla v Horních Počernicích, v Praze. Využili jsme expanze do světa reálného a zahájili tím putovní výstavu fotografií přispěvatelů.

Chtěli bychom, aby se expozice dál postupně objevovala na zdech lezeckých stěn, v nejrůznějších více či méně příhodných výstavních síních a podobně. Podle zájmu potenciálních spolupořadatelů, a také autorů se pokoušíme ukazovat kolekci děl veřejnosti a obměňovat ji a doplňovat o nová díla dalších fotografů.

Dean Potter

Instalaci na stěně SmíchOFF jsme dokončili 29. dubna 2010 a mezi prvními návštěvníky byl i americký špičkový lezec a basejumper Dean Potter, který zde měl posléze večer přednášku

foto Standa (standa@lezec.cz)


O autorech fotek:

Pavel Žofka je profesionální fotograf z východních Čech, je úzkým spolupracovníkem s webem Lezec.cz a zde na stěně SmíchOFF můžete vidět jeho tři velké fotky, které si můžete koupit jako originály.

Michal Maděra je další profesionál. Žije v Londýně, kde studuje fotografii. Na výstavu jsme vybrali osm jeho fotografií mj. z lezení na skalách v Anglii, USA a také ze zimního lezení na ledopádech.

Martin Spilka je architekt. Focení má jako koníčka, i když se může jevit jako profesionál. Kromě toho je jeden z nejlepších pražských lezců a bouldristů.

Vojta Vrzba je architekt a stavař a máme zde jeho fotky z lezeckých zájezdů momentálně největší světové lezecké star sedmnáctiletého Adama Ondry z Brna a také obrázek Nelly Kudrové.

Tomáš Rakovič, konstruktér umělých lezeckých stěn a spolumajitel zdejší největší české stěny SmíchOFF. Vystavujeme několik jeho obrázků z lezeckých závodů.

Pepa Otčenášek je advokát a na výstavu jsme zařadili jeho fotky ze skal v Thajsku a ze zimních Alp.

Jirka Sika, dopravní inženýr a editor Lezce, vystavuje osm fotografií mj. z lezení v USA, v Turecku a z českých skal.

Na dokreslení šíře záběru jsem zařadil pár obrázků z mých vlastních archívů, abych demonstroval, že opravdu každý i s jednoduchým fotoaparátem může pro Lezce zkusit tvořit.

Standa Holec, zástupce pražské pobočky webu Lezec.cz

O lezecké stěně SmíchOFF:
Lezecké centrum SmíchOFF

Článek o zahájení výstavy:
Výstava fotek z Lezce - 28.2.2010 Divadlo Horní Počernice

Z HoPo zpravodaje

Ze zahajovacího kola putovní výstavy Fotky z Lezce v Hornopočernickém zpravodaji


Standa   [úpravy] 14:40 02.05.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto PP23:44:31 02.05.2010
A kde jsou fotky Pepeho? On nechtel spolupracovat? Michal Madera - pekna prace s bleskem ci nasvetlenim. Je dobre, ze ma Lezec aspon obcas kvalitni kousky.
Petisodpovědět 
 Re: Foto PP23:46:26 02.05.2010
Jo a to, ze se tim nekdo nezivi, neznamena ze neni profik ;) Treba takovi architekti se nekdy nezdaji :) Good job guys.
Petisodpovědět 
  Re: Foto PP07:53:51 03.05.2010
neznamena to ze neni dobrej, ale urcite to znamena ze se tim nezivi...
odpovědět 
 Re: Foto PP08:04:29 03.05.2010
S Pepem jsem se ještě nestačil domluvit, ale na PADání jsme to již spolu nakousli. Snad to stihneme doplnit na příště.
 Standaodpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187441)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Last Gap 6c Kalymnos
Vasiliki 6b Kalymnos
Goran 7A+ Fontainebleau
Goriak 7B Fontainebleau
Anak 7A+ Fontainebleau
Nově komentované:
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava |

 Nové komentáře:
Slušný výkony a | D | Re: Povolení k akci | Re: Boulder vs. lano | Re: Boulder vs. lano | Re: Úroveň | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Inu |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Alone on the wall (11)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 784 
 50 dní v divočině 
 571 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 668 
 Andrea 
 597 
 Ashima 
 493 
 Barkley Marathon 
 602 
 B.I.G. - světové prvenství 
 571 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 529 
 Gálfy - Horský život 
 491 
 Jak se staví ledovec 
 485 
 JAMES - Století nad oblaky 
 655 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 549 
 Lezci z Manína 
 579 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 530 
 Operace Nos 
 509 
 Plamen nikdy nezhasne 
 517 
 Pohlednice z konce světa 
 585 
 Pomíjivost ledu 
 476 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 516 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 488 
 Rhapsodia Corcontica 
 497 
 Sama 
 534 
 Šampioni zlatého údolí 
 528 
 S lyžemi v oblacích 
 613 
 Tenaya Traverse Challange 
 536 
 Tenkrát na východě 
 576 
 Velká alpská silnice - 73 
 542 
 Za oponou velehor 
 646 
 Zápasník Dee Dee 
 542 
 Životní výprava 
 531 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.