LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184824 cest
Nové přelezy:
Ippolito 10-
Černá Zmij Xb
Tušení Sou 10-
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A
Des Wahnsi 9-
Jenseits V 9
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tragický pád lyžaře z Lomnického štítu v Tatrách

Tragický pád lyžaře z Lomnického štítu ve Vysokých Tatrách, zaznamenala v sobotu slovenská horská služba. Při pokusu o sjezd z Lomnického štítu směrem na jih se lyžař zřítil cca 700 metrů.

Viz zpráva slovenské horské služby:

"V poobedňajších hodinách dňa 7.3.2020 nahlásili prostredníctvom tiesňovej linky „18300“ očití svedkovia pád lyžiara, ktorý sa pokúsil zlyžovať Lomnický štít smerom na juh. Pre zlú viditeľnosť nemali s ním vizuálny kontakt. Podľa ďalších informácií prichádzajúcich od pracovníkov Lanovej dráhy na Lomnický štít sa niekto nachádzal pod žľabom Kartátik. Záchranári HZS po príchode na miesto zistili, že lyžiar utrpel pri páde dlhom približne 700 vertikálnych metrov zranenia nezlučiteľné so životom. Záchranári následne transportovali telesné pozostatky do Starého Smokovca, kde ich odovzdali pohrebnej službe a príslušníkom PZ SR.  Totožnosť lyžiara nie je doposiaľ známa."

Zdroj:

www.hzs.sk

Standa Holec   [úpravy] 06:56 10.03.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 RIP Tomáš Tvarůžek 11:55:32 10.03.2020
https://tinyurl.com/tn67y6m
odpovědět 

 RIP - fatalna chyba13:54:53 10.03.2020
Citujem svedka, ako to popisuje na fcbk:

Kamarát bol priamo pri tom, ako sa to stalo, do večera vypovedali na polícii. Išlo pravdepodobne o menej skúseného človeka, počas výstupu sa držal 50 - 100 m za nimi, zrejme chcel pôvodne ísť len niekam pod Emericiho nárek, ale to už nikto nezistí. Každopádne mal len retiazkové mačky bez predných hrotov (!), čo si samozrejme všimli až vtedy, keď vyšel hore. Sneh bol počas výstupu dobrý, ale lyžovali to pred nimi traja Poliaci, všetko sa to zošúchalo a poodtrhávalo až na veľmi tvrdý "betón". Vrch išli preto opatrne na hranách s čakanmi v ruke. Boli ešte len kúsok pod zábradlím, keď sa to stalo - chlapík išiel za zábradlie po tvrdom na pešo bez mačiek (ani tie svoje retiazkové si vraj nedal) a pravdepodobne aj bez čakana v ruke (v ruke mal lyže), šmykol sa, kamarát sa len reflexívne v rýchlosti stiahol o pol metra nabok a rýchlo zasekol čakan. Takmer aj jeho strhol, preletel mu cez pätky lyží, našťastie to kamarát ustál. Stratil sa im v hmle, len počuli výkrik a potom už nič. Jednu lyžu našli tesne nad Emericiho nárekom, ďalšie veci rozhádzané pod ním, takže možno aj preletel cezeň - našli tam v snehu dieru akoby po dopade. Musel prepadnúť aj cez prah tesne nad Kartárikom, našiel ho druhý z partie v spodnej časti Kartárika, nemal šancu prežiť :(
MivoVodpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187455)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Senza Nome 27 6b+/6c Buchi Arta
Allegro 5a Cala Gonone
Valigie Volanti 6a+ Cala Gonone
Troccada 6a+ Cala Gonone
Dolce Miele 6b Cala Gonone
Nově komentované:
Snesitelná Lehkost Lezení 5A Hlavatice
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: ... | Smer bouldru | Re: ... | Re: ... | Re: Slušný výkony a | Re: ... | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (61)
MČR v boulderingu (25)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (8)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (7)

 Nově v inzerci:
Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 794 
 50 dní v divočině 
 582 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 682 
 Andrea 
 608 
 Ashima 
 502 
 Barkley Marathon 
 614 
 B.I.G. - světové prvenství 
 580 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 536 
 Gálfy - Horský život 
 498 
 Jak se staví ledovec 
 497 
 JAMES - Století nad oblaky 
 663 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 563 
 Lezci z Manína 
 591 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 539 
 Operace Nos 
 517 
 Plamen nikdy nezhasne 
 522 
 Pohlednice z konce světa 
 597 
 Pomíjivost ledu 
 485 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 527 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 496 
 Rhapsodia Corcontica 
 502 
 Sama 
 542 
 Šampioni zlatého údolí 
 537 
 S lyžemi v oblacích 
 622 
 Tenaya Traverse Challange 
 545 
 Tenkrát na východě 
 588 
 Velká alpská silnice - 73 
 549 
 Za oponou velehor 
 653 
 Zápasník Dee Dee 
 552 
 Životní výprava 
 541 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.