LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
10.Stráník 11455
11.H2 11216
12.Klapal 11126
Bouldry:
10.Popovský 10428
11.Novák 10400
12.Kučera 10328
Hory:
8.Černý 5904
9.Hlahulek 4639
10.Zvonková 4395

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1184529 cest
Nové přelezy:
Splachovát 9-
Džejvan 9+/10-
Medvědice 7C+
Kapitán Am 7C
Honey Bunn 7C
Hot News 7C+
Světlá Ste 9/9+
Strelovod 8c
Big Wall 9-
Iron Maide 10-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Codeteck

Karabina s pojistkou

smallPomalu si zvykáte na šikovné testíky různého hardwearu pro lezení. Nyní vás chceme upozornit na horkou novinku, se kterou přišel německý výrobce karabin (ale i jiného materálu) Skylotek.

Je stále těžší si vymyslet nějakou smysluplnou novinku v oblasti lezení. Vývojový tým lidí okolo Skylotecku však dokázal přijít s něčím inovativním.

Seznamte se s kódovou karabinou pod obchodním názvem CODETECK.
Jedná se o karabinu se zámkem, který je pro zvýšenou bezpečnost pojištěný otočnými kódovými prstenci.

Výrobce se domnívá, že tato kódová karabina najde největší uplatnění coby karabina do vratného bodu, zejména v místech, kde je nebezpečí, že by mohl někdo nezatížené lano vycvaknout a karabinu zcizit.
V Čechách se domnívám, že po nedávno proběhnuvší amnestii karabina bude naprostý hit.


Karabina CODETECK, kód nastavíte v otevřené poloze



Naopak jako propadák zdá se pokus firmy prosadit na trh užší verzi karabiny do postupového jištění, její nasazení při lezení například vícedélek způsobuje neúměrné zdržení družstva a to i v případě, že spolulezec zná číselný kód. Na trh by se měla dostat později i méně bezpečná, i když rychlejší, tříčíselná varianta s pouhými třemi otočnými segmenty.

Lezec.cz   [úpravy] 07:24 01.04.2013Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 codeteck07:56:41 01.04.2013
Jde to objednat přes lezce? Rezervuju si jich hned deset, potřebuju přítelkyni bytelně zamknout doma...
Spikeodpovědět 
 Re: codeteck14:43:14 01.04.2013
Novinka zatím neprošla příslušnými EN a UIAA testy, takže vydrž. Mám ji v testovací verzi, takže jsem podal několik zlepšovacích návrhů. Např. kamarádky si stěžovali, že ty jejich chlapské protějšky zapomínají významná data, takže na základě individuální objednávky tam budou nastavovat datum svatby, narození dítěte, svátek tchýně apod.
A protože se absolventi MFF UK a ČVUT ušklíbali nad 4 místným kódem, tak pro ně tam bude složitější varianta kostky od pana Rubika.
Uzlařodpovědět 
  Re: codeteck12:08:53 03.04.2013
Ruda tuto karabinu nabízí již více než deset let : http://www.ho-vsetin.cz/vybaveni/ruda-hajek
Hřibodpovědět 

 cena08:04:30 01.04.2013
Vi nekdo, kolik bude cena? Jsem zhnusen kradezi karabin na stenach
odpovědět 

 Apecko08:29:55 01.04.2013
Malem jsem Vam to sezral:))
Teckoodpovědět 

 Karabina08:40:26 01.04.2013
Jenže já takovou podobnou doopravdy měl, kamarádka mi ji přivezla z Číny.... Cvaknout ji do kruhu a počkat na nadávky druholezce...
K.odpovědět 
 Re: Karabina08:52:00 01.04.2013
Spise komentuji posledni odstavec clanku, lec v celkovym kontextu textu je to povedeny.
Teckoodpovědět 
  Bezpecna Karabina09:59:39 01.04.2013
Skvely napad! Myslim si jiz dlouho, ze firmy obecne delaji velmi malo pro bezpecne lezeni a to je presne trend, kterym se dneska chceme vsichni ubirat, jen tak dale, vsak nemecka poctivost se hodi i a nejen na ceske skaly a pisky. Urcite se tu zas na mne vrhnou ruzni Belinove a Ondrove/prvni leze na pisku!!! druhy vynechava v cestach nektere jistici body!!!/ a budou argumentovat nejakym zazitkem. jenze uvedomnte si, ze zdravotni pece je velmi nakladna a ja jako reditel VZP o tom vim svoje. Proto jsme take na nasich strankach www.bezpecnyadr.cz zalozili iniciativu za prenytovani vsech cest v Adrspachu a prosim vsechny uvedomele lezce o pripojeni. Chybi nam jiz jen cca 1400 podpisu a muzeme zazadat o grant EU na toto v plene vysi, coz snad privita i ten nejvetsi ignorat z Vas zde na lezci.cz.
Martas.odpovědět 

 Každoročně11:31:14 01.04.2013
Redakce lezce každoročně na apríla nikdy nezklame ;)
 Artieodpovědět 
 Re: Každoročně13:36:45 01.04.2013
jj ale na oboustranné preso to nemá :)
odpovědět 

 Noo15:27:07 01.04.2013
Velmi dobrý nápad, ale není zde uvedeno, co je to za materiál. S tou věcí, že by mohla karabina funovat jako vratný bod, by bylo vhodnější, aby byla z oceli :)
 Mixerkaodpovědět 

 Pozdě16:49:04 01.04.2013
Nechci kazit kolegům z německa náladu, ale http://www.volny.cz/ hribvs/www/rudahajek.html
Ondraodpovědět 

 ?18:09:08 01.04.2013
Co když je apríl v tom, že to není apríl?! :-?
Martinodpovědět 

 blbost09:12:34 02.04.2013
pěkná blbost
pzodpovědět 
 Re: blbost09:49:54 02.04.2013
april fajn :)

Ale na kolik vim tohle uz se nejaou dobu prodava.... Nebo jen nekolik let nalitavam na ruzny aprily?

Pamatuju si jakousi odysseu z ceskych zpravodajsych serveru kdy se lezec-dedula cvakl na stand prave touhle karabli a museli ho jet odstrihnout hasici neb zapomel heslo....
judovanaodpovědět 
 Re: blbost10:46:07 02.04.2013
Po jistých zkušenostech, kdy nám Němci (nevím jestli nevědomky nebo záměrně) zrušili štand (naštěstí po odlezu prvolezce nahoru), bych to přivítal i na štandech s větším počtem lidí.
Petrodpovědět 

 servis11:26:37 02.04.2013
v pripade ,ze zabudnete kod ,staci kontaktovat vyrobcu a podla vyrobneho cisla vam ju na dialku odomkne
hermannodpovědět 

 idealni na bigwall01:52:10 03.04.2013
me by se to libilo! treba na fix na bigwallu nebo na  haulbag co si chcu nechat nad fixem.
milanodpovědět 

 Foto dne:
Vlevo Obří kámen, vpravo Martinka a uprostřed dominuje Špunt, velký kámen zaklíněný mezi Obří kámen a Martinku.
Obří kámen
 Databáze cest:
Všechny cesty (187404)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
L’Ancienne 5B Fontainebleau
God Save Leonidio 6c Leonidio
Kout 4 Sokolka
Nově komentované:
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
Alles Balledi 7+ Frankenjura
Alles Balledi 7+ Frankenjura
Svatej Muž Xa Drábské Světničky
Severní 2 Kóta 436

 Nově v diskusi:
Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava | Foto dne Pálava | Re: foto dne | láska má mnoho podob | Re: foto dne | foto dne | Re: Weberovka až nahoru |

 Nové komentáře:
Re: všude stejný | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Povolení k akci | Re: Inu | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Pravidla lezení | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (98)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (25)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (5)

 Nově v inzerci:
konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 768 
 50 dní v divočině 
 561 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 656 
 Andrea 
 585 
 Ashima 
 485 
 Barkley Marathon 
 591 
 B.I.G. - světové prvenství 
 564 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 520 
 Gálfy - Horský život 
 483 
 Jak se staví ledovec 
 478 
 JAMES - Století nad oblaky 
 641 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 539 
 Lezci z Manína 
 570 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 520 
 Operace Nos 
 498 
 Plamen nikdy nezhasne 
 505 
 Pohlednice z konce světa 
 579 
 Pomíjivost ledu 
 469 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 511 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 478 
 Rhapsodia Corcontica 
 489 
 Sama 
 523 
 Šampioni zlatého údolí 
 515 
 S lyžemi v oblacích 
 606 
 Tenaya Traverse Challange 
 528 
 Tenkrát na východě 
 567 
 Velká alpská silnice - 73 
 532 
 Za oponou velehor 
 634 
 Zápasník Dee Dee 
 528 
 Životní výprava 
 524 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.