LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1184446 cest
Nové přelezy:
Medvědice 7C+
Kapitán Am 7C
Honey Bunn 7C
Hot News 7C+
Světlá Ste 9/9+
Strelovod 8c
Big Wall 9-
Iron Maide 10-
Epic 9-
Wolkom 7C

Stěny
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Boulderbar Flamendr - Kadaň
Prysk - Prysk

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
HUDYsport - Strakonice
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Brýle na jištění Metolius Upshot

Uživatelský test

Brýle na jištění Metolius Upshot jsou nejnovějším kouskem, který jsme dostali k otestování. Ve srovnání s originálními kovovými CU at the Wall i levnými plastovými BelayGlasses přinášejí brýle od Metoliusu to lepší od každého.

Plastový rám je tak akorát subtilní, lehký, ale nemá ostré hrany, jako jsou u kovového originálu. Na rozdíl od levného plastového modelu BelayGlasses jsou obroučky tenké a umožňují dobře periferní vidění (důležité pro prostorovou orientaci, pohyb a manipulaci s lanem), podobně, jako je to u originálních CU at the Wall.

Optika se zdá být perfektní stejně jako zpracování plastů i pantů, kterými jsou napojeny nožičky. Na ně se navléká pružná šňůrka. Na ní pozor, kontrolujte, zda je dobře navlečena, aby se vám z ní brýle neuvolnily. Nicméně uchycení šňůrky se nám jevilo spolehlivější, než mají originální CU at the Wall, které se každou chvíli uvolní.

Brýle Metolius Upshot mají 46 gramů, originálky jsou lehčí váží 34 gramů, levné BelayGlasses mají uváděnou hmotnost 77 gramů.

Brýle Metolius Upshot se dodávají v lehkém plastovém pouzdře na zip, podobném jako mají BelayGlasses.

Metolius Upshot test na umělce

Brýle na jištění Metolius Upshot jsme testovali nejprve na umělé stěně


Metolius Upshot test na skalách

Metolius Upshot jsme pak vzali i do skal


Metolius Upshot vs BelayGlasses

Metolius Upshot jsme porovnávali s jinými u nás rozšířeními výrobky. Zde jsou levné robustní BelayGlasses, které mají omezené periferní vidění


Metolius Upshot a BelayGlasses srovnání

Metolius Upshot vs BelayGlasses


Metolius Upshot vs CU at the Wall

Venku jsme Metolius Upshot porovnávali s originálními CU at the Wall, a opticky jsme nepocítili při sledování jištěného lezce rozdíl


Metolius Upshot vs CU at the Wall srovnání

Metolius Upshot vs CU at the Wall


Metolius Upshot v pouzdře

Brýle na jištění Metolius Upshot v ochranném transportním pouzdře


Prasklé sklo u brýlí CU at the Wall

Připevnění šňůrky se jeví lepší oproti originálním CU at the Wall, které se často uvolňuje a pak se může stát toto: optický hranol po pádu z hlavy na skálu praskne


Metolius Upshot lze použít i s dioptrickými brýlemi

Metolius Upshot lze používat i v kombinaci s dioptrickými brýlemi


Brýle Metolius Upshot s pouzdrem

Brýle na jištění Metolius Upshot s pouzdrem


Brýle na jištění Metolius Upshot

Brýle na jištění Metolius Upshot- produktové oficiální foto


Brýle Metolius Upshot mají doporučenou cenu 1499 Kč, na krámech je mají za cca 1350 Kč. Zde srovnávané masivní BelayGlasses byly za cca 700 Kč, originální CU at the Wall se dají koupit za cenu přes 2500 Kč.

Brýle Metolius Upshot můžete zakoupit na shopu na Lezci: Brýle na jištění Metolius Upshot Belay Glasses

sth   [úpravy] 07:20 27.03.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 none18:42:48 27.03.2018
To už je apríl?
autorodpovědět 
 Re: none18:51:21 27.03.2018
V USA jsem je kupoval za 18$ , což je cca 378 Kč.
ttodpovědět 
  Re: none19:44:36 27.03.2018
Na metoliusclimbing.com stojí 60 doláčů.
Mě nepřijdou tak špatný, už jsem je měl v ruce, jsou lehký a je pžes ně fakt dobře vidět. Dík za recenzi.
Steveodpovědět 

 kus přeceněného plastu23:52:39 27.03.2018
1499 za kousek plastu? Si děláte srandu?
odpovědět 
 Re: brýle na jištění Metoilus cena06:04:36 28.03.2018
Na českých eshopech je mají za cca 1350 Kč.
 Standaodpovědět 
 Re: kus přeceněného plastu09:00:06 28.03.2018
Někdo si dal tu práci, že sehnal brýle k porovnání a sepsal recenzi. Jediné co se řeší v diskuzi je cena. Smutné...
Honzaodpovědět 
  Re: kus přeceněného plastu10:37:59 28.03.2018
Tomu říkáš recenze? Pár opsaných parametrů? Já bych chtěl vědět jak to opravdu funguje a jestli to má jen tu funkci, aby jističe nebolelo za krkem...
hupsodpovědět 
   Re: kus přeceněného plastu11:33:25 28.03.2018
Pomoci gravitacnich strun bryle vytvari cervi diru do parelelniho vesmiru, ktery je na ten nas jakoby kolmy, jinak ale plne synchronizovany. Proto pak, i kdyz se divas rovne, vidis lezce, ktery je v nasem svete nad tebou.

Mimo tuto zakladni funkci, bryle jeste vyhodnocuji nebezpecne situace a s minutovym predstihem varuji, ze k nim dojde. Uspesnost je zatim ale pouhych 99.3%. V neposledni rade, dojde-li k havarijni situaci, bryle docasne dovedou eliminovat gravitacni pole a tedy napr. v pripade padu, lezec jen jemne dopluje k zemi.

Omlouvame se, ze jsme to neuvedli v recenzi. Ale povazovali jsme to za natolik trivialni, ze nas nenapdlo, ze to muze nekdo chtit vice rozepsat.
vesmirni testeriodpovědět 
    Re: kus přeceněného plastu12:02:36 28.03.2018
recenzí chápu osobní zkušenost, test, dojem...
hupsodpovědět 
  Re: kus přeceněného plastu11:10:41 28.03.2018
Honzo, někdo si udělal tak akorát práci udělat reklamu na předraženou věc.
odpovědět 
   Re: kus přeceněného plastu16:27:40 28.03.2018
Takových testů už tu bylo, a téměř vždy to má charakter nepřiznané reklamy. Že Vás to ještě trápí, a že to vůbec čtete...

A samozřejmě lepší než brýle, je rozkládací židle na jištění, za krkem taky nebolí a je to prďácký.
Doporučuje 4 z 5 strhnutých.
k.odpovědět 
    Re: kus přeceněného plastu15:35:26 29.03.2018
Trochu lepší křesílko stojí stejně jako ty brýle, ale popravdě, neznám žádné křesílko vhodné na jištění...
Na jedné straně hanit "předražené" brýle které zvyšují bezpečnost při lezení a nahradit je křesílkem, které snižuje bezpečnost... Veřejně to doporučovat jako nej. řešení...
Honzaodpovědět 
     Re: kus přeceněného plastu20:56:10 29.03.2018
že by vtip?
k.odpovědět 
 Re: kus přeceněného plastu15:27:58 28.03.2018
Jo a dalekohled jsou jen dvě trubky. Ty plaste ;).
Oldaodpovědět 
  Re: kus přeceněného plastu10:50:52 29.03.2018
Tak vetsina levnejsich ci beznejsich dalekohledu maji cocky z plastu. Vlastne moc tech neplastovych dilu bys tam nenasel, pokud vubec nejaky.
odpovědět 

 Le Pirate07:26:19 29.03.2018
Za mě můžu doporučit brýle Le Pirate. Mám model Siruana 2. Jsou plastové, levné a periferní vidění taky dobré. Poměr cena/výkon spektakulární.
Milanodpovědět 

 Brýle nad všechny brýle10:01:49 29.03.2018
Já si koupím až takové brýle, díky kterým uvidím lezkyni nahou, bez oblečení.
O jiný model brýlí nemám zájem ;-)
Očumovačodpovědět 
 Re: Brýle nad všechny brýle11:30:27 29.03.2018
Tak to snad není problém, ne? Jako v ložnici to nebude, ale pod řadu typů oblečení lze vidět celkem v pohodě. Kromě možnosti úpravy foťáků/mobilů existují i speciální brýle.
odpovědět 

 brýle 19:51:48 11.04.2018
Prakticky totožné mají v decathlonu od SIMOND za 490kc.
Todpovědět 
 Belay Glasses z Decathlonu21:07:10 15.04.2018
Brýle z Dekáče mají sice super cenu, ale všechny mají nějakou optickou vadu - při okrajích zorného pole zdvojují obraz a člověk má pocit jako by s nimi neustále šilhal.
Měl jsem pocit že by mě z toho během pěti minut bolela hlava :-(
Všechny brýle na prodejně měly úplně stejnou vadu a v porovnání s Y&Y Plastfun které taky v Dekáči prodávají je to fakt hodně poznat.
Pokud by tu optickou vadu vyladili tak je to super cena, ale tohle fakt nechci ani za pětikilo.
Víťaodpovědět 

 Foto dne:
Vlevo Obří kámen, vpravo Martinka a uprostřed dominuje Špunt, velký kámen zaklíněný mezi Obří kámen a Martinku.
Obří kámen
 Databáze cest:
Všechny cesty (187401)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
God Save Leonidio 6c Leonidio
Kout 4 Sokolka
Přes Nýt 5 Sokolka
Po Hraně 5+ Sokolka
Uhol Pohľadu 6 Hrádok
Nově komentované:
Alles Balledi 7+ Frankenjura
Alles Balledi 7+ Frankenjura
Svatej Muž Xa Drábské Světničky
Severní 2 Kóta 436
Svatej Muž Xa Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava | Foto dne Pálava | Re: foto dne | láska má mnoho podob | Re: foto dne | foto dne | Re: Weberovka až nahoru |

 Nové komentáře:
Re: Povolení k akci | Inu | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Tolerance | Re: tragédi | Re: Traged metodik | Re: Povolení k akci | Re: Traged metodik |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (93)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (34)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (5)

 Nově v inzerci:
konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 765 
 50 dní v divočině 
 558 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 654 
 Andrea 
 582 
 Ashima 
 483 
 Barkley Marathon 
 585 
 B.I.G. - světové prvenství 
 563 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 518 
 Gálfy - Horský život 
 482 
 Jak se staví ledovec 
 474 
 JAMES - Století nad oblaky 
 640 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 537 
 Lezci z Manína 
 569 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 518 
 Operace Nos 
 494 
 Plamen nikdy nezhasne 
 503 
 Pohlednice z konce světa 
 575 
 Pomíjivost ledu 
 466 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 507 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 476 
 Rhapsodia Corcontica 
 486 
 Sama 
 522 
 Šampioni zlatého údolí 
 513 
 S lyžemi v oblacích 
 600 
 Tenaya Traverse Challange 
 524 
 Tenkrát na východě 
 561 
 Velká alpská silnice - 73 
 529 
 Za oponou velehor 
 632 
 Zápasník Dee Dee 
 524 
 Životní výprava 
 520 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.