LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
51.Čáň 9954
52.Lachman 9954
53.Hodeček 9950
Bouldry:
51.Fišer 8850
52.Klapal 8809
53.Chudacek 8750
Hory:
25.Bernard 2632
26.Nešvera 2557
27.Opice 2510

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184619 cest
Nové přelezy:
Žíla 8A
Splachovát 9-
Džejvan 9+/10-
Medvědice 7C+
Kapitán Am 7C
Honey Bunn 7C
Hot News 7C+
Světlá Ste 9/9+
Strelovod 8c
Big Wall 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mistrovství Slovenska 2023 v ledolezení a 4.kolo ČP 2023

V sobotu 9.12.2023 se na drytoolingové stěně žilinské La Skaly uskutečnilo Mistrovství Slovenska 2023 v ledolezení na obtížnost a současně 4. kolo ČP 2023.

Od domácího Vlada Masného byly připraveny tři kvalifikační cesty a finálovka. Cesty byly společné pro muže i ženy, pro něžnější část závodního spektra bylo přidáno pár chytů, které chlapi nemohli brát.

S napadáním sněhu a vynikající prašanovou podmínkou v kopcích byla účast trošičku slabší, ale tak už to na tomto typu závodů bývá. Cesty perfektně rozřadily startovní pole a do finále postupovala s domácími čtveřice českých závodníků. V ženách Klára Pánková a z 1. místa Tereza Sukačová, v mužích Matyáš Lienerth z 8. místa, Oliver Hamerský z  5. místa a Radek Lienerth ze 4. místa.

Finálovka byla laděná do celkem nezáludných, tradičně silovějších kroků a téměř celá z nových ocel/polyuretan TP chytů. Z českých závodníků šel na řadu první nejmladší Matyáš Lienerth (pro letošek ještě U16), velmi pěkné a plynulé lezení ukončilo chybné našlápnutí nohou a nezvládnuté přenesení plné váhy do tahového spoďáku. Hned po něm nastoupila Klára Pánková (pro letošek U21) a přes progres, který se v jejím lezení vyvíjel každou další cestou bylo vidět, že přednost měla v posledním měsíci škola a vylezenost nebyla ideální. Další z našich závodníků Oliver Hamerský (pro letošek ještě U19) vyřešil toto místo silovým, dlouhým tahem a spoďák vynechal, plynulé lezení zastavil až těsně pod topem časový limit. Podle časů, který závodníci trávili v cestě, bylo jasné, že na bednu bude nutný top a v co nejrychlejším čase. Jako první topoval cestu ze čtvrté pozice nastupující Radek Lienerth, a to se zbývající jednou vteřinou časového limitu. Jako poslední se z českých závodníků představila Tereza Sukačová. Velmi pěkný a plynulý postup zastavil až kamený chyt v půlce cesty, který se takticky rozhodla chybně nabrat v ne úplně ideální pozici a smekla. Tento výkon znamenal krásné druhé místo za Rebekou Gabčíkovou, které to prostě na domácí stěně v Žilině lezlo lépe

Zbývali tři nejlepší chlapi z kvalifikace. Ani jeden z nich nezaváhal a dočkali jsme se tří dalších topů. V nerychlejším čase Marek Radovský, těsně za ním Marek Černý a s mírným odstupem třetí Emil Fraštia.
Perfektní závod, který lze svým nastavením obtížnosti cest doporučit i začínajícím lezcům této disciplíny, a je tak trochu škoda, že byla účast zejména závodníků z ČR slabší.
V roce 2023 čítal Český pohár 4 kola (Brno, Handlová, Brno a Žilina), celkem se závodů ČP účastnilo 31 českých závodníků, což je oproti roku 2022 dvojnásobek závodníků i dvojnásobek závodů.

Vítězi nejmladší kategorie U16 se stali Aneta Borovcová a Matyáš Lienerth, oba HO Lokomotiva Brno. Kategorii U19 vyhrál Oliver Hamerský (Lezčata Kuřim), dívky bohužel nebyly obsazeny. Kategorii U21 vyhrála Klára Pánková (Lezčata Kuřim), chlapci nebyli obsazeni. V ženách po odečtení jednoho výsledku rozhodlo pořadí na MČR, vítězkou pro rok 2023 se tak stala Aneta Loužecká (HO Lokomotiva Brno), těsně za ní Tereza Sukačová (HO Lokomotiva Brno) a na třetím místě Klára Pánková (Lezčata Kuřim). V mužích si to o vítězství rozdali do posledního závodu junioři a rozhodlo až škrnutí nejhoršího výsledku ze čtyř závodů. Na prvním místě Oliver Hamerský (Lezčata Kuřim), druhý Matyáš Lienerth a třetí i přes stavění a tedy neúčast ve dvou závodech Radek Lienerth (oba HO Lokomotiva Brno), takže vlastě takové generační pódium :-)

Pro rok 2024 nás čeká v ČP několik změn. Tou první a nejzásadnější je změna juniorských kategorií, což je ujednocení s novým uspořádáním UIAA. Mění se na U16, U18 a U20 s určením ročníku narození podle následující sezóny - tedy pro 2024 UIAA 2024/2025. Čekají nás celkem čtyři závody, dva v Brně (1. kolo 2.3.2024, 2. kolo 7.12.2024 spolu s EP a MČR), závody v Handlové a Žilině organizované ve spolupráci s SHS James budou upřesněny. V roce 2024 se naposledy MČR uskuteční společně se závodem EP UIAA, od roku 2025 bude organizováno samostatně.

výsledky ČP:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h...

fotogalerie 4. kolo Žilina, včetně videí finále:

https://photos.google.com/share/A...

FOTKY

medailisté MSR 2023



540 - podium muži MSR 2023 1. Marek Radovský, 2. Marek Černý, 3. Emil Fraštia



335 - podium ženy MSR 2023 1. Rebeka Gabčíková, 2. Tereza Sukačová, 3. Adriana Matulíková



055 - podium ČP 2023 muži



931 - podium ČP 2023 ženy, pro vítězku Anetu Loužeckou přebráno v zastoupení :-)



747 - podium ČP 2023 junioři



131- Radek Lienerth, kvalifikace č.1



203 - Matyáš Lienerth, kvalifikace č.2



703 - Klára Pánková, kvalifikace č. 3



438 - Tereza Sukačová, kvalifikace č.3



946 - Oliver Hamerský, kvalifikace č.3


Zoban   [úpravy] 11:22 12.12.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sinon Rien! 7a+ Arco
Kankra´s Lauer 6+ Frankenjura
Schindertoni 8- Frankenjura
Hanna Karlson Gedenkweg 6+ Frankenjura
Pfeilerkamin 3 Frankenjura
Nově komentované:
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
Alles Balledi 7+ Frankenjura
Alles Balledi 7+ Frankenjura
Svatej Muž Xa Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava | Foto dne Pálava | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Boulder vs. lano | Re: Boulder vs. lano | Re: Úroveň | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Inu | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (111)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (14)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 778 
 50 dní v divočině 
 565 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 662 
 Andrea 
 594 
 Ashima 
 492 
 Barkley Marathon 
 595 
 B.I.G. - světové prvenství 
 569 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 527 
 Gálfy - Horský život 
 486 
 Jak se staví ledovec 
 482 
 JAMES - Století nad oblaky 
 653 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 545 
 Lezci z Manína 
 576 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 529 
 Operace Nos 
 505 
 Plamen nikdy nezhasne 
 513 
 Pohlednice z konce světa 
 585 
 Pomíjivost ledu 
 473 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 512 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 483 
 Rhapsodia Corcontica 
 492 
 Sama 
 532 
 Šampioni zlatého údolí 
 522 
 S lyžemi v oblacích 
 608 
 Tenaya Traverse Challange 
 531 
 Tenkrát na východě 
 570 
 Velká alpská silnice - 73 
 537 
 Za oponou velehor 
 642 
 Zápasník Dee Dee 
 536 
 Životní výprava 
 529 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.