LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1184525 cest
Nové přelezy:
Splachovát 9-
Džejvan 9+/10-
Medvědice 7C+
Kapitán Am 7C
Honey Bunn 7C
Hot News 7C+
Světlá Ste 9/9+
Strelovod 8c
Big Wall 9-
Iron Maide 10-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

DryToolCup Brno 2021

4.12.2021

Už počtvrté zamíří 4.12.2021 všichni vyznavači lezení s cepíny na pilíř u Brněnské přehrady. Pod organizačním zajištěním ČHS a horolezeckého oddílu Lokomotiva Brno se uskuteční letošní MČR v ledolezení na obtížnost a současně třetí závod Evropského poháru v ledolezení 2021/2022.

Závod by se nepodařilo realizovat bez podpory města Brna, Jihomoravského kraje a řady dalších partnerů, jejichž podpory a vzájemné spolupráce si velmi ceníme. Svou záštitu pak nad závodem převzal hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich.

Od prvních závodů na lezecké stěně u brněnské Olympie, nucené pauze bez možnosti realizace závodů jsme se posunuli k jedinému čistě drytoolingovému sportovišti v České republice. Původně pilíř pro německou dálnici Vídeň – Vratislav, pak dlouhé roku betonové torzo. Krátce místo prvních lezeckých závodů na počátku 90. let, pak smetiště a dnes funkční sportoviště. To jen rekapitulace pro neznalé brněnského koloritu :-)


Pilíř


Veškeré informace o závodu naleznete na www.drytoolcup.eu, včetně přihlašování a podrobných propozic. Závod je součástí EP UIAA, ale to neznamená, že bychom opustili linii akce určené pro všechny, které tento druh lezení baví nebo jej chtějí vyzkoušet.

Pro kvalifikaci bude připraveno pět cest, z nichž tři cesty budou TR a budou určeny zejména pro splnění hlavního cíle závodu, tedy dobře si zalézt. Večírek je samozřejmě také důležitý, ale to prozatím přejdeme. Dvě zbývající kvalifikace už budou regulérní rozřazovačky lezené na prvním a tvrdým časovým limitem. Přeci jen startovka UIAA dává tušit celkem silnou zahraniční konkurenci.

Finálová cesta bude společná pro muže i ženy, jen krásky budou mít pár chytů navíc pro odladění boulderů. Pokud vyjde v kvalifikaci vše, jak má, pak se na start finále postaví 8 žen a 8 mužů. Takže doufáme, že bude pořádný kotel.


Vivien Labarile (CH)  MČR/EP 2019


Takže, kdo přemýšlíte, neváhejte a přihlašujte se. Registrační formulář pro závodníky z našich krajů - https://docs.google.com/forms/...viewform

Všechny přihlášené závodníky pak hromadně nahrajeme do databáze UIAA. Prosíme, předregistrace do závodu je nezbytná, lze to řešit i na místě, ale je to výrazně komplikovanější.


Marek Černý (SVK) MČR/EP 2020



Co se týče aktuálních omezení ohledně hromadných akcí, tak to bychom sami rádi věděli. Takže prosím aktuálně to vypadá, že bude nezbytné buď očkování nebo potvrzení o prodělání Covidu ne starší 180 dní. Toto opatření se prosím bude zřejmě vztahovat jak na závodníky, organizační tým i diváky.

Akce se odehrává pod širým nebem, tak uvidíme, jak nám bude štěstěna ohledně počasí nakloněna. Každopádně pro zázemí bude postaven velký party stan, který budeme temperovat na použitelnou teplotu i v případě mrazivého dne.


Nejlepší závodníci z ČR v roce 2020, Mistři ČR Aneta Loužecká a Pavel Vrtík z HO Lokomotiva Brno


Takže, jak letos - propozice


S přípravou závodů počítejte s omezením pilíře pro lezení od středy 24.11.2021, úplná uzávěra pak zřejmě od neděle 28.11.2021. Ihned po závodech budeme nahazovat cesty, tak aby byl pilíř plně k použití od středy 8.12.2021.

Těšíme se na vás

Za HO Lokomotiva Brno

Zoban







Zoban   [úpravy] 10:08 21.11.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Vlevo Obří kámen, vpravo Martinka a uprostřed dominuje Špunt, velký kámen zaklíněný mezi Obří kámen a Martinku.
Obří kámen
 Databáze cest:
Všechny cesty (187404)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
L’Ancienne 5B Fontainebleau
God Save Leonidio 6c Leonidio
Kout 4 Sokolka
Nově komentované:
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
Alles Balledi 7+ Frankenjura
Alles Balledi 7+ Frankenjura
Svatej Muž Xa Drábské Světničky
Severní 2 Kóta 436

 Nově v diskusi:
Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava | Foto dne Pálava | Re: foto dne | láska má mnoho podob | Re: foto dne | foto dne | Re: Weberovka až nahoru |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Povolení k akci | Re: Inu | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Pravidla lezení | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Inu |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (97)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (26)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (5)

 Nově v inzerci:
konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 765 
 50 dní v divočině 
 558 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 655 
 Andrea 
 582 
 Ashima 
 483 
 Barkley Marathon 
 589 
 B.I.G. - světové prvenství 
 563 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 518 
 Gálfy - Horský život 
 482 
 Jak se staví ledovec 
 477 
 JAMES - Století nad oblaky 
 640 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 537 
 Lezci z Manína 
 570 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 518 
 Operace Nos 
 495 
 Plamen nikdy nezhasne 
 503 
 Pohlednice z konce světa 
 575 
 Pomíjivost ledu 
 467 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 507 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 476 
 Rhapsodia Corcontica 
 487 
 Sama 
 522 
 Šampioni zlatého údolí 
 514 
 S lyžemi v oblacích 
 600 
 Tenaya Traverse Challange 
 526 
 Tenkrát na východě 
 564 
 Velká alpská silnice - 73 
 529 
 Za oponou velehor 
 633 
 Zápasník Dee Dee 
 526 
 Životní výprava 
 521 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.