LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
13.Bulička 11106
14.Pail 11103
15.Churavý 11037
Bouldry:
13.Chytil 10325
14.Širůčková 10253
15.Pařík 10175
Hory:
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6511

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184827 cest
Nové přelezy:
Ippolito 10-
Černá Zmij Xb
Tušení Sou 10-
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A
Des Wahnsi 9-
Jenseits V 9
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C

Stěny
ZŠ Komenského - Trutnov
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna - Tábor

Prodejny
HUDYsport - Brno
Rock Point Liberec - Liberec 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vytloukání na Helfštýně?

Další část ságy

Na horosvaz.cz se objevilo další dějství ságy o přejišťování Helfštýna.

Myslím, že to stojí za zmínku, když pilotní díl měl přes dvě stě komentů. Osoby a obsazení: Vrtač-nadšenec, Zodpovědný správce skal, Nebožtíci-prvovýstupci, Bafuňář-Šalamoun aj. V přilehlé diskusi si na horosvaz.cz můžete přečíst i pár komentáříků. Mně nejvíce zaujalo, že se metodik TomasK začíná vyzbrojovat. Kotli zdar, jak tu psává Bída.

Papouš   [úpravy] 10:43 20.10.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 no.112:36:55 20.10.2005
Papouši tak tady máš příspěvek: akci vymyslela vedoucí-Hradilová dohromady se šéfem místní VK ČHS Babačou. Ten dal svazový materiál a vrtačku,
správci oblasti -Pim- se to sice nezdálo, ale byl potichu a horlivý vrtač-Lukeš se činil. Diskuze neproběhla žádná. 4 umělci jsou až příliš na tak malé skály.
xxxodpovědět 
 Re: no.114:46:18 20.10.2005
...a horlivy anonym-xxx vubec nevi o co de...
Pepéodpovědět 

 Layout13:23:29 20.10.2005
Bylo by dobré změnit i font a velikost písma u názvů cest.
Grafikodpovědět 
 Re: Layout17:44:28 20.10.2005
A co tak to nechat byt a pouze se z toho poucit pro priste? Rekl bych ze o takovem grcu uz bylo popsano vic nez dost a hlavne ze strany lidi co o tom vi kulovy.
Nema barikada, Kasparkuv hrobecek se melo take vytlouct, ale na rozdil od ruznych jinych VK ktere se ani neumi domluvit mezi sebou ta v Krase funguje a do sveho rozhodovani, svete div se v tomto state pouziva i logiku, cit a rozum.
Radek
zobanodpovědět 
 Re: Layout17:48:34 20.10.2005
A co tak to nechat byt a pouze se z toho poucit pro priste? Rekl bych ze o takovem grcu uz bylo popsano vic nez dost a hlavne ze strany lidi co o tom vi kulovy.
Nema barikada, Kasparkuv hrobecek se melo take vytlouct, ale na rozdil od ruznych jinych VK ktere se ani neumi domluvit mezi sebou ta v Krase funguje a do sveho rozhodovani, svete div se v tomto state pouziva i logiku, cit a rozum.
Radek
zobanodpovědět 
 Re: Layout18:27:23 20.10.2005
Spravne. A pouzit kontrolu pravopisu.
Lukasodpovědět 

 Plané řeči21:11:32 20.10.2005
Jsem fascinován tím, kolik planých diskuzních příspěvků se na toto téma u článků objevilo.
Stejně nic nevyřeší a myslím si osobně, že je na místní VK aby dohlížela na pravidla hry a upřednostňovala zájmy místních lezců a tak se stalo i v tomto případě a není, co řešit, vždy se musí postupovat citlivě a z toho jak já znám Helfštýn, tak jej to nijak neznehodnotilo, ty nejhodnotnější cesty zůstaly tak jako dříve.
Škoda jen, že jste zde či lépe na webu ČHS nevedli diskuzi nad kandidáty, kteří se hlásí na místo vedoucího Centrální vrcholové komise. Já byl některými jmény celkem zděšen.
vlkodpovědět 

 Helf14:53:28 26.10.2005
K tomuto tématu asi tolik. Po vášnivé diskuzi jsme se s jedním kolegou zajeli v neděli na Helfštýn podívat a situci hodnotím asi takto. Nové přejištění cest mi nějak přehuštěné nepříjde (i když jsem z nově přejištěných cest lezl pouze jednu). Není o nic hustší než stře vyjištěné cesty. S kolegou jsme se shodli, že pouze cesta napravo od diretisimy (nějaká 5, název si už nepamatuju) mohla být vyřešena vytlučením starého jištění z diretissimy a lehkým posunutím doprava. Toto je však pouze z hlediska estetiky. Jinak celkem schvaluji, že někdo věnuje svůj čas pro bezpečnost ostatních lezců. Bude-li mít tento borec ještě chuť bylo by hezké přejistit i některé ne zrovná pěkné jištění (např. do poslední skoby v cestě ptačí bych se bál odsednout, netak do ní padat i když už tam není odkud). Kcestě ptačí ještě jedna výtka. Nevím kdo kdy osazoval jištění, kdy kde se něco ulomilo, ale jištění mi přijde dost nevyrovnané. Mezi 1. a 2. kroužkem téměř žádná vzdálenost, mezi 2. a 3. celkem pěkný odlez a zrovna choďák to tam taky není.
Repyodpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187455)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Senza Nome 27 6b+/6c Buchi Arta
Allegro 5a Cala Gonone
Valigie Volanti 6a+ Cala Gonone
Troccada 6a+ Cala Gonone
Dolce Miele 6b Cala Gonone
Nově komentované:
Snesitelná Lehkost Lezení 5A Hlavatice
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: ... | Re: ... | Re: ... | Smer bouldru | Re: ... | Re: ... | Re: Slušný výkony a | Re: ... | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (59)
MČR v boulderingu (25)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (10)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (7)

 Nově v inzerci:
Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 794 
 50 dní v divočině 
 582 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 683 
 Andrea 
 609 
 Ashima 
 503 
 Barkley Marathon 
 615 
 B.I.G. - světové prvenství 
 584 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 536 
 Gálfy - Horský život 
 498 
 Jak se staví ledovec 
 499 
 JAMES - Století nad oblaky 
 665 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 564 
 Lezci z Manína 
 593 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 540 
 Operace Nos 
 520 
 Plamen nikdy nezhasne 
 522 
 Pohlednice z konce světa 
 601 
 Pomíjivost ledu 
 487 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 529 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 499 
 Rhapsodia Corcontica 
 506 
 Sama 
 547 
 Šampioni zlatého údolí 
 537 
 S lyžemi v oblacích 
 624 
 Tenaya Traverse Challange 
 549 
 Tenkrát na východě 
 590 
 Velká alpská silnice - 73 
 552 
 Za oponou velehor 
 656 
 Zápasník Dee Dee 
 554 
 Životní výprava 
 542 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.