LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
18.Šofránko 10853
19.Novák 10756
20.Kalvas 10684
Bouldry:
18.Břicháček 10028
19.Šípek 10000
20.Chejn 9950
Hory:
29.Kulajta 2304
30.Nehasil 2188
31.Dörfl 2142

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5812 lezců
1185647 cest
Nové přelezy:
Mischellin 8A+ tr
Red Hot To 8A
Mindža 7C
Remake 8A
Megaflops 7b+
Čím Vyššie 10-
Drago D´Ar 7c
Klukovský 8A+
Lež A Nená 9+
Bangladéš 10-

Stěny
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Stěna GJW Prostějov - Prostějov

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
HUDYsport - Praha 7
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam v Sev. Americe

smallAdamova druhá cesta do Ameriky.

Asi jste zahlédli zprávu o Adamově pokusu v cestě Dreamcatcher. Adam Ondra se právě vrátil ze severní Ameriky. Nejdříve byl v té hodně severní části, kam byl pozván na přednášku v Kanadském Vancouveru.
Níže je výtah ze zajímavého rozhovoru, který Adam poskytl americkému časopisu Rock and Ice. Ve chvíli volna před přednáškou se Adam pokusil o flash přelez (s programem dodaným místním známým lezcem Sonniem Trotterem). Adam nakonec cestu nepřelezl, přestože se krásně probil dolní velmi technickou pasáží. Dreamcatcher, (5.14d) prý podle Sonieho Trottera byl mírně navlhlý, což Adam džentlmensky popírá a tvrdí, že nebyl prostě jen dost silný, a i když celkem nešťastně uklouzl v horní drtivé pasáži, prý by stejně následný crux asi nedal.
Nebyl jsem dost silný na to, abych flešl Dreamcatcher.


Jestlipak si Adam zalezl na této stěně, ktzerá se nachází přímo na stripu v centru Las Vegas.

foto by © JirkaS



Adam se pak přesunul ze studené Kanady do teplejšího Las Vegas, kde se v „nedaleké“ Arizoně pokusil o onsight cesty  Necessary Evil.  Jedná se o kultovní cestu‚ (dlouho považovanou jako nejtěžší cestu Sev. Ameriky) v pískovcovém kaňonu Virgin River Gorge, kterou udělal, kdo jiný než, Chris Sharma. Jedná se o krutou lištovačku, která je vlastně přímým nástupem cesty, kterou udělal místní lezec Boone Speed a jmenuje se Route Of All Evil (5.14a), byla poprvé přelezena již v roce 1996.

Zde je video z přelezu Dave Grahama.



Adamova 14 denní cesty se tedy kromě hlavní spíše přednáškové části (což byl IFSC lezecký kemp v oblasti Saanich v blízkosti Victoria, BC) směřovala za těžkými cestami. Chtěl se pokusit o flash Dreamcatchera, onsight Necessary Evil, 5.14c a flash Meadowlark Lemon (V14).

O cestě  Dreamcatcher, již bylo řečeno dost, Adam jen v rozhovoru dodává, že se jedná o opravdu úžasnou cestu, s neuvěřitelně vytrvalostním lezením dost neobvyklým pro žulu.

Zbylé cesty jsou více méně také známé testovací kusy. V Necessary Evil (5.14c), kterou zkoušel na OS uklouzl v dolní části, přesto se mu cesta zdála reálná na OS. Nakonec ji dal na třetí pokus. Cestu považuje za jednu z nejzajímavějších na vápně.
Prý to chce více tréninku;-).


Zdroj:
Zde najdete original rozhovor Rozhovor Adama a R&I

JirkaS   [úpravy] 11:19 04.03.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gramatika pls13:03:27 05.03.2015
Není to "Adamovo pokus" ale Adamův pokus, proto se píše "o Adamově pokusu".
Alesodpovědět 
 Re: gramatika pls10:32:03 06.03.2015
Nevrtej do lezcovo plzeňské jedinečnosti! ;-)
odpovědět 
 Re: gramatika pls11:16:22 06.03.2015
Opravil jsem to a zastyděl se. Dík.
 jirkasodpovědět 

 student11:28:39 06.03.2015
Neměl by být ve škole? :-)
pavelodpovědět 

 Foto dne:
Kobylí hlava
Tea, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187569)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Griffsache 7- Müglitztal
Schattensalat 5- Müglitztal
Eckbank 6- Müglitztal
Markise 6+ Müglitztal
Supermaus 7- Müglitztal
Nově komentované:
Kinder Maxi King 7A Břestecká Skála
Čím Vyššie, Tým Ťažšie 10- Porúbka
Čím Vyššie, Tým Ťažšie 10- Porúbka
Kinder Maxi King 7A Břestecká Skála
Alfa Savec 7B Popova Skála

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě |

 Nové komentáře:
Re: Ledovec | Kluci | Nechceš to do trenek | Re: Video | Video | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta | Rock star | Re: Rychlost |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (7)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1365 
 50 dní v divočině 
 929 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1206 
 Andrea 
 978 
 Ashima 
 799 
 Barkley Marathon 
 828 
 B.I.G. - světové prvenství 
 854 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 757 
 Gálfy - Horský život 
 711 
 Jak se staví ledovec 
 696 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1010 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 844 
 Lezci z Manína 
 850 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 753 
 Operace Nos 
 842 
 Plamen nikdy nezhasne 
 733 
 Pohlednice z konce světa 
 966 
 Pomíjivost ledu 
 723 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 759 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 753 
 Rhapsodia Corcontica 
 753 
 Sama 
 906 
 Šampioni zlatého údolí 
 847 
 S lyžemi v oblacích 
 973 
 Tenaya Traverse Challange 
 830 
 Tenkrát na východě 
 982 
 Velká alpská silnice - 73 
 789 
 Za oponou velehor 
 972 
 Zápasník Dee Dee 
 820 
 Životní výprava 
 866 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.