LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
44.Zedek 10100
45.Kubíček 10081
46.Černík 10031
Bouldry:
44.Paděrová 9100
45.Kalvas 9100
46.Tran 9081
Hory:
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184734 cest
Nové přelezy:
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A
Des Wahnsi 9-
Jenseits V 9
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c
Žíla 8A
Splachovát 9-

Stěny
Squashová hala - Bezdružice
9a - Olomouc
HO Jeseník - Jeseník

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HUDYsport - Hradec Králové
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra končí v Kanadě přelezem projektu za 9a+

Adam Ondra na závěr pobytu v Kanadě vylezl ještě jeden projekt, a to za 9a+. Den před tím zkoušel ještě Fight Club za 9b od Alexe Megose, ale nepustila. Teď by se Adam měl přesunout do Itálie, kde je na startovce závodu Světového poháru v obtížnosti od 27. do 28.7. v Arcu.

Poslední post na Instagramu o přelezu projektu z 9a+:





Fight Club 9b, který nemá zatím opakování, byl pro Adama jeden z největších cílů cesty a věnoval tomu trénink před cestou i pokusy na místě. Nicméně skála byla na začátku mokrá, a pak se musel rozhodnout, zde se bude věnovat této cestě nebo druhému projektu za 9b, cestě Disbelief 5.15b (9b), kterou po vícero pokusech přelezl (psali jsme zde: Adam Ondra přelézá nové těžké 9b v Kanadě). A poslední pokus ve Figth Clubu nepustil, a tak se na ní chce Adam někdy příště vrátit, navíc je tam možnost cestu prodloužit na 9b+. Viz:

One of the biggest goals I had for this trip @alexandermegos testpiece Fight Club 5.15b (9b). I had been training hard for this trip and this route. Then I came here and I found the route wet. I was waiting for the route to be perfectly dry, because I wanted to test myself in getting it done in as few days as possible. In the meantime, I was climbing on different routes, but most of them were bouldery and not really a style of Fight club at all. It was completely dry one week before the departure back to Europe. I tried it for 2 days, but could not do it. In the meantime, I still had another project I wanted to finish off. It was a huge dilemma, but in the end, I gave a priority to Acephale crag, and Disbelief 9b was born.  Going back to Fight Club at Raven's Crag today as day 3 on the line, I was full of hope. But I went away empty-handed. But it is line that is amazing and worth returning for, one day. On the top of that, a possible extension could make it a sure 9b+! Pic by @brettlowell @blackdiamond @montura_official @mytendon @lasportivagram @gardatrentino

A post shared by Adam Ondra (@adam.ondra) on




Startovní listina SP v lezení na obtížnost 2018 Arco, Itálie:
IFSC Climbing Worldcup (L,S) - Arco (ITA) 2018 : 27 - 28 July 2018

sth   [úpravy] 09:29 24.07.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 morava22:35:15 24.07.2018
je to demon, bez debat :)
Filodpovědět 

 Neuvěřitelný08:16:51 25.07.2018
Nedávno jsem viděl jeho Silence za 9c na vlastní oči. Neskutečná linie a nechápu, jak to může někdo přelézt...A to nepočítám ostatní přelezy těžkých cest. Ať mu to vydrží hlavně!
Mášaodpovědět 

 video BD20:21:38 25.07.2018
checkujte poměrně nové video s Adamem na:
https://www.youtube.com/watch?v=GdURnwMWhOE

;)
Fodpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187441)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Last Gap 6c Kalymnos
Vasiliki 6b Kalymnos
Goran 7A+ Fontainebleau
Goriak 7B Fontainebleau
Anak 7A+ Fontainebleau
Nově komentované:
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava |

 Nové komentáře:
Slušný výkony a | D | Re: Povolení k akci | Re: Boulder vs. lano | Re: Boulder vs. lano | Re: Úroveň | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Inu |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Alone on the wall (11)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 784 
 50 dní v divočině 
 571 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 668 
 Andrea 
 597 
 Ashima 
 493 
 Barkley Marathon 
 602 
 B.I.G. - světové prvenství 
 571 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 529 
 Gálfy - Horský život 
 491 
 Jak se staví ledovec 
 485 
 JAMES - Století nad oblaky 
 655 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 549 
 Lezci z Manína 
 579 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 530 
 Operace Nos 
 509 
 Plamen nikdy nezhasne 
 517 
 Pohlednice z konce světa 
 585 
 Pomíjivost ledu 
 476 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 516 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 488 
 Rhapsodia Corcontica 
 497 
 Sama 
 534 
 Šampioni zlatého údolí 
 528 
 S lyžemi v oblacích 
 613 
 Tenaya Traverse Challange 
 536 
 Tenkrát na východě 
 576 
 Velká alpská silnice - 73 
 542 
 Za oponou velehor 
 646 
 Zápasník Dee Dee 
 542 
 Životní výprava 
 531 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.