LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184654 cest
Nové přelezy:
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c
Žíla 8A
Splachovát 9-
Džejvan 9+/10-
Medvědice 7C+
Kapitán Am 7C
Honey Bunn 7C
Hot News 7C+

Stěny
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

III WORLD SKI MOUNTAINEERING CHAMPIONSHIP


CUNEO - ITALY
03.03.2006 INDIVIDUAL RACE

ARTRESINA - Před malou chvílí jsme se vrátili z nejzajímavějšího a  nejrozpačitějšího technického briefingu konaného u příležitosti závodu jednotlivců seniorů, kadetů a kadetek Mistrovství světa Cuneo 2006. Na startu ve středisku Artresina se prezentovalo celkem dvanáct českých závodníků. Mezi muži to byli Roman Kuczynski, Miroslav Duch, Michal Němec a Marcel Svoboda, dále espoir Pavel Vondra, ženy Alice Korbová a Dita Formánková, junioři Roman Jadamus, Jan Hepnar, Sebastián Kantor a kadeti Radoslav Groh a Adam Brožek. Závod provázely problémy od samého počátku, start byl původně naplánovaný na půl desátou, ale vzhledem k vývoji počasí, kdy v horních pasážích trati foukal silný vítr, byli pořadatelé nuceni narychlo změnit trať, a čas startu se posunul o  hodinu později. Junioři a kadeti měli startovat půl hodiny po seniorech, ale vzhledem k vývoji závodu startovali o patnáct minut po hlavních kategoriích.


start


po startu

Celý závod poznamenala nejčernější událost za poslední roky. Přímo v průběhu závodu spadla na čelo závodu juniorů a kadetů, kteří startovali společně, menší lavina, která zasypala asi třicet závodníků. Lavina byla dlouhá asi 150 metrů, a  vytvořila se z navátého sněhu v místech, kde by to nikdo nepředpokládal. I když na místě bylo dostatek pořadatelů a záchranářů, většina závodníků se sama , a  nebo s pomocí svých soupeřů z laviny dostala vlastní pomocí. Pořadatelé okamžitě zastavili závod, a zahájili záchranné práce. Mezi postiženými byli i čtyři čeští závodníci, ale všichni se dokázali během chvilky dostat ze sněhu ven. Roman Jadamus, Jan Hepnar, a Sebastián Kantor, dopadli o něco lépe než Radoslav Groh, který musel vyhledat lékařské ošetření, a záchranáři ho nejprve transportovali do cíle, a následně do nemocnice v Mondovi, kde mu ošetřili několika stehy poraněné koleno. Z neoficiálních zdrojů jsme se dozvěděli, že ne všichni měli takové štěstí a zraněných je víc, než se původně předpokládalo. Protože závod byl zastaven, tituly mistrů světa v individuálních soutěžích se pro tento rok udělovat nebudou.


laviniště

V sobotu čekají poslední medaile na závodníky v disciplíně čtyřčlenných štafet, s hromadným startem. Všichni zde v Cuneu doufají, že během posledního závodu nikoho už žádná nepříjemná událost nepotká.


skály


výstup


Štěpán Pleskač   [úpravy] 11:42 05.03.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Proc tri clanky12:24:35 06.03.2006
asi by stacil jeden, ne?
Honza Travaodpovědět 
 Re: Proc tri clanky18:50:58 06.03.2006
A proč ne. Každý je z jiného závodu a z jiného dne. Je to prostě aktuální.
dědekodpovědět 
  Re: Proc tri clanky09:47:05 07.03.2006
aha, omlouvam se, nevsiml sem si datumu
Honza Travaodpovědět 
   Re: Proc tri clanky18:06:09 07.03.2006
No, stejně by stačil jeden :-) Kdo má tak sopustavně a usilovně klikat (či se proklikávat k něčemu dalšímu, žeano). Což to pro příště spojit? A radši ty články dávat na více stránek, než více článků na jedny stránky?
Tomáš F.odpovědět 

 Tri clanky14:10:55 11.03.2006
Nemam nic proti trem clankum, ale podle me:
a) by kazdy mohl obsahovat v textu odkazy na zbyle dva (slovni upozorneni + hyperlink)
b) by mely byt rozliseny v nazvu, at se v tom da jakz takz orientovat.

Pekne fotky, osklivi poradatele :-).
Diky za popis, jdu seridit nove pasy.
Ondraodpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187433)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Druhodebil VIIc Skály U Želíz A Tupadel
Krasavice 7A Nebušická Skála
Foxtrot 5C Nebušická Skála
Sunny Girl 6c+ Cala Gonone - I Tornanti
Vděk Za Sluchátka 6A Nebušická Skála
Nově komentované:
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
Alles Balledi 7+ Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava | Foto dne Pálava |

 Nové komentáře:
Re: Povolení k akci | Re: Boulder vs. lano | Re: Boulder vs. lano | Re: Úroveň | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Inu | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (112)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (13)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 783 
 50 dní v divočině 
 569 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 667 
 Andrea 
 595 
 Ashima 
 493 
 Barkley Marathon 
 596 
 B.I.G. - světové prvenství 
 571 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 529 
 Gálfy - Horský život 
 488 
 Jak se staví ledovec 
 484 
 JAMES - Století nad oblaky 
 655 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 548 
 Lezci z Manína 
 577 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 529 
 Operace Nos 
 507 
 Plamen nikdy nezhasne 
 515 
 Pohlednice z konce světa 
 585 
 Pomíjivost ledu 
 476 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 515 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 486 
 Rhapsodia Corcontica 
 495 
 Sama 
 533 
 Šampioni zlatého údolí 
 528 
 S lyžemi v oblacích 
 611 
 Tenaya Traverse Challange 
 532 
 Tenkrát na východě 
 574 
 Velká alpská silnice - 73 
 540 
 Za oponou velehor 
 643 
 Zápasník Dee Dee 
 541 
 Životní výprava 
 531 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.