LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
17.Šofránko 10878
18.Vlk 10868
19.Novák 10756
Bouldry:
17.Nespoutaný 10050
18.Břicháček 10028
19.Košťál 10000
Hory:
30.Nehasil 2188
31.Dörfl 2142
32.Stehlík 1988

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184644 cest
Nové přelezy:
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c
Žíla 8A
Splachovát 9-
Džejvan 9+/10-
Medvědice 7C+
Kapitán Am 7C
Honey Bunn 7C
Hot News 7C+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice

podvacátétřetí…

smallJiž od roku 1990 se vždy v závěru prosince, v tradičním termínu 29., na umělé stěně v Hejnicích konají závody s nejdelší historií u nás. Leze se ve čtyřech kategoriích, letos tu bylo celkem 53 závodníků (o 3 méně než loni), někteří (hlavně dívky) využili možnosti a startovali ve dvou kategoriích.

Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Vojta Sedláček (Komorní výtah Liberec). Stejná trať poté čekala i dívky. Do trámu si jako jediná sáhla Kristýna Obročníková (LKP) a její výkon už žádná další slečna nepřekonala.
Na ženy čekala cesta se silovým začátkem a technickým traverzem, závěr byl ale opět specifickou záležitostí ve stopu a na trámu. A stejně jako v minulých letech si s cestou nejlépe poradila Eliška Karešová (Komorní výtah Liberec), převisy jí nedělaly problémy a jako jediná dolezla až několik chytů před závěr.
Kvalifikace pro 27 mužů byla letos trochu silovější, aby se chlapi připravili na finálový strop. Sem postoupilo celkem 14 borců, ale jen 3 z nich byli „čistí“ topaři. Jako loni byl k prodloužení finálové cesty na začátek zařazen boulderový traverz, který však nekladl odpor a všichni přelezli až do stropní části. Zde už rozhodovala síla, a bylo vidět, že lepší výkony v kvalifikaci byly předpokladem pro úspěch ve finále. Suverénní byli výše zmiňovaní topaři - skončili prakticky na stejných chytech a bylo velice obtížné posoudit, kdo byl nejlepší. Po pečlivém zvážení určili rozhodčí za vítěze Jirku Dragouna (Smíchov), druhé místo přiřkli Daliboru Muráňovi (Komorní výtah Liberec), třetí skončil Petr Havrda (Lomnice nad Popelkou). O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.









Kompletní výsledky najdete na Horohejnice.webzdarma.cz

Děkujeme našim sponzorům:
HUDY Sport Jablonec n. Nisou
SALTIC, Zlín
VAR, Jablonec
MAKAK, Jablonec
ALB forming, Telnice
SALEWA, Benešov u Semil
Kostelecké uzeniny
..a hejnickým podnikatelům, jmenovitě:
FOLDA s.r.o., Řeznictví Klouček



Tak zas 29. prosince...

Jan Kašpar   [úpravy] 13:00 03.01.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 obtížnost18:41:21 03.01.2013
Za kolik tak byla obtížnost klasifikace a finále mužů? Uvažuji že bych se příští rok zúčastnil, tak jestli to vůbec má cenu... Díky!
Petr z Liberceodpovědět 
 Re: obtížnost19:12:00 03.01.2013
Petře je to kvalifikace ne klasifikace. Klasifikace je hodnocení.
odpovědět 
  Re: obtížnost11:52:27 04.01.2013
Krásné závody a velice příjemná sportovní atmosféra. Jen škoda, že nedojela Tereza Svobodová, protože tady by určitě vyhrála. Je stejně nejlepší.
žufikodpovědět 
   Re: obtížnost17:43:16 04.01.2013
No.. myslim, že kdyby závodila s maminkou, určitě by to tamní pohodové náladě neprospělo
odpovědět 
    Re: obtížnost12:17:42 05.01.2013
Myslíš tu Tunelářku Marušku?
Kriglodpovědět 
 Re: obtížnost21:57:56 04.01.2013
Kvalifikace byla tentokrát tak 6c a ve finále si aspoň do poloviny zalezl taky každý, tak za rok v Hejnicích:-)
třískaodpovědět 

 poděkování21:54:17 04.01.2013
Jako každoročně musím smeknout! Kulturní akce se vším, bez čeho si vánoční svátky nedovedu už ani představit-lezení lahváč a párky! Moc díky bando a hodně sil do dalších ročníků!
Tomáš"tříska"Benešodpovědět 
 Re: poděkování16:51:09 06.01.2013
Dík od pořadatelů za uznání, to vždy potěší...
Kaspínyodpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187427)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Technickí Zázrak 7 Francká Hora
My Way 6a+ Kalymnos
Plnotučnej 6B Francká Hora
Bez Problémů 6B+ Francká Hora
Pocta Generacím 6C Francká Hora
Nově komentované:
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
Alles Balledi 7+ Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava | Foto dne Pálava |

 Nové komentáře:
Re: Povolení k akci | Re: Boulder vs. lano | Re: Boulder vs. lano | Re: Úroveň | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Inu | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (112)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (13)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 783 
 50 dní v divočině 
 569 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 665 
 Andrea 
 595 
 Ashima 
 493 
 Barkley Marathon 
 596 
 B.I.G. - světové prvenství 
 571 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 529 
 Gálfy - Horský život 
 488 
 Jak se staví ledovec 
 484 
 JAMES - Století nad oblaky 
 655 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 547 
 Lezci z Manína 
 577 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 529 
 Operace Nos 
 507 
 Plamen nikdy nezhasne 
 515 
 Pohlednice z konce světa 
 585 
 Pomíjivost ledu 
 476 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 515 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 485 
 Rhapsodia Corcontica 
 495 
 Sama 
 533 
 Šampioni zlatého údolí 
 528 
 S lyžemi v oblacích 
 611 
 Tenaya Traverse Challange 
 532 
 Tenkrát na východě 
 574 
 Velká alpská silnice - 73 
 540 
 Za oponou velehor 
 643 
 Zápasník Dee Dee 
 541 
 Životní výprava 
 531 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.