LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183858 cest
Nové přelezy:
Corrida 8c
Knoflíková 9
Themelio 7c+
Úsměv 7C
Quo Vadis 7C+
Comp Style 8A
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Petzl Roc Trip Millau 2008

Trochu stranou zájmu zahraničních médií 25.-30.6. proběhl ve francouzském Millau už několikerý v pořadí Petzl Roc Trip, tentokrát organizovaný v rámci akce Naturals Games.

Byla to velká sportovní show, jaká u nás není s ničím porovnatelná. Možná si můžete představit Petrohradské padání  ještě spolu s dalšími 10 závody a velkým společným doprovodným programem.
….v reále vlastně ani nejde o žádný závod, ale o setkání sportovců se stejným zapálením pro věc - v rámci Naturals Games -  lezců, paraglajdistů, kajakářů, sjezdařů a skokanů na kole a kdoví koho ještě.
Vše trvalo 5 dní, z toho ve třech dnech proběhla obrovská večerní párty s živou kapelou, tam se skákal bandží jumping, tam zas proběhla soutěž ve skocích (na umělé stěnce), prostě skákalo se všude s kolem i bez kola, s padákem, bez padáku snad ne...., všude okolo byly stánky, a to jak s občerstvením, tak se zbožím firem spjaté s adrenalinovou zábavou. Kolem toho všeho se motalo až 4000 lidí.


Nebe nad Millau

foto by © Eva Ondrová


K Petzl Roc Tripu samotnému – lezlo se v údolí řeky La Durbie v oblasti Boffi.
Tuto oblast tvoří pás skal táhnoucí se těsně pod hřebenem tohoto hlubokého údolí (na Lezci již byla popsána Jirkou Sikou oblast Cantobre nacházející se podobně). Několik málo cest vzniklo už v letech 80., ale naprostá většina cest je z tohoto tisíciletí - byly připraveny na Roctrip, který se tu uskutečnil v roce 2005.
Místa ve stěnách ovšem zůstalo stále ještě dost a dost, tak na letošek bylo připraveno dalších 60 cest. Charakter lezení v oblasti Boffi se velmi podobá nám všem známému Tarnu. Ale pokud porovnám obě oblasti, zvítězí Tarn, a to z několika důvodů - v některých cestách se skála ještě docela drobí (zejména nových), vzdálenost od auta cca 40 minut – to by ani nevadilo, přes poledne je poměrně teplo a málo sektorů k lezení, koupačka jako v Tarnu také není, proto raději navštivte tuto oblast na jaře či na podzim. Délka cest: od krátkých po 60metrové krasavice. Průvodce je ke koupi v ceně 22 Eur. U některých těžkých cest stupeň obtížnosti nemusí být přesný.


Sektory v Boffi

foto by © Eva Ondrová



Sektory v Boffi

foto by © Eva Ondrová



Sektory v Boffi

foto by © Eva Ondrová



Sektory v Boffi

foto by © Eva Ondrová



Adam Ondra 8a+

foto by © Eva Ondrová



Údolí řeky La Durbie, v pozadí nový div světa - most v Millau, pohled ze skal

foto by © Eva Ondrová


Průběh (záleží na pořadatelské zemi, lidech)
Pro pozvané lezce byly připraveny ultimes voies, první dva dny se lezlo podle rozpisu – muži měli  vždy 25 minut na pokus (obtížnost 8c) denně, ženy hodinu (8b+/c). Zbytek cest se leze podle vlastního zájmu a uvážení. Musím podotknout, že organizace není nijak striktní, ale vše funguje, jak má.


Daniel Dulac Ultimate route

foto by © Eva Ondrová



Martin Stráník Ultimate route

foto by © Eva Ondrová



Pod skalami

foto by © Eva Ondrová


Dále byly připraveny dvě závodní cesty pro jun. kategorii a další cesty pro registrované i neregistrované účastníky. Každému podle jeho gusta :-)
Z řad diváků byl největší zájem o akci v sobotu, kdy do oblasti proudily obrovské davy a na lehké cesty se snad vypisovaly pořadníky...Ale kdo nelezl, určitě se měl na co dívat.
Z pozvaných lezců - uvedu jen pár jmen - Martina Čufar, Daila Ojeda, Liv Sansoz, Dani Andrada, Alex Chabot, Danilel Dulac, Gerome Pouvreau, Jerome Meyer, Adam Ondra a Martin Stráník, Sean Macc Cool, Said Belhaj, Klemen Becan, ostatní mě snad odpustí. Bohužel zde nebyli Američané Chris Sharma a David Graham, údajně  mají problémy s dlouhodobým pobytem v Evropě. Ve stejném termínu probíhal v Číně SP, tak chyběl Patxi Usobiaga nebo Charlotte Durif.
A jak to dopadlo –  Adam Ondra cestu Ultime voie 2008 vylezl už svým druhým pokusem v pátek, Dani Andrada až v neděli, ale bohužel z nám nejasných důvodů nebyl oficiálně vyhlášen jako přelezce. I Alex Chabot, Klemen Becan nebo Sean Macc Cool měli poměrně dobře našlápnuto, bohužel cesta byla dlouhá, sice s pár odpočinkovými místy, ale gradovala v posledních krocích. A navíc to teplo....
Cesta pro ženy – nádherná hrana – nenašla svou pokořitelku z jednoho prostého důvodu, sluníčko se do ní opíralo téměř celý den, škoda.
Ani juniors ultimate routy nebyly přelezeny.
Info a další pěkné foto na http://www.kairn.com



Vyhlášení – Adam Ondra

foto by © Eva Ondrová


Sponzoři: La Sportiva, Rock Empire, HUDYsport, Tendon

Eva Ondrová   [úpravy] 08:33 15.07.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 sponzori??10:11:20 15.07.2008
Musim rict ze nechapu zminku o sponzorech na zaver - alespon tedy pokud se nejedna o promo clanek Adama Ondry - ale o reportaz z Petzl Roc Trip..
honzaodpovědět 
 Re: sponzori??12:30:46 15.07.2008
Ber to treba tak, ze sponzori vlastne podporili cestu, z ktere vznikla tahle reportaz :)
odpovědět 
 Re: sponzori??23:56:43 16.07.2008
aneb jak se dá dojebat článek jinak skvelejch možnosti...myslim ze roc trip by si zaslouzil vic nez tuhle slataninu...
KJ!odpovědět 

 nechápem...10:26:26 15.07.2008
to Adama stále ešte baví všetko vyhrávať a preliezať druhým pokusom? ;-)) 
off-topic: čo video z la rambly? nebude?
odpovědět 

 O skalách v Le Boffi10:48:13 15.07.2008
Zajímavý popis akce a skal, díky moc. Také chci napsat nějaké informace o Le Boffi, ale tak pěkné foto skal, díky zamračenému nebi, když jsme tam byli, to nemám. Snad lidi ocení i nějaké další praktické informace.
 jirkasodpovědět 
 Re: O skalách v Le Boffi11:19:52 16.07.2008
To ocení, nechci ,mluvit za ostatní, ale jen publikuj, francie není nikdy dost :-)
George-jpodpovědět 
  Re: O skalách v Le Boffi07:47:00 17.07.2008
Kdo říkal? Jsou tací co mají Francie plné zuby.
pbla4024odpovědět 
   Re: O skalách v Le Boffi08:58:29 21.07.2008
Hlavně jsou tací co mají dost A.O.
Prďochodpovědět 

 Foto dne:

Orion, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187362)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Périphérique 7A Fontainebleau
Crackodile 7A Fontainebleau
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Berušky 8- Kotek
Východní Cesta II Prachov
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Býčí Skála guide | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Pravidla lezení | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Jo | rádoby chytrej, ale ve skutečnosti... | Pravidla lezení | Konečně-ubytko pro nás pracháče! | Konečně-ubytko pro nás pracháče! | Jo | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Bezohlednost bouldristů |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
Secret Spot Bouldering 2025 (62)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (27)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (5)

 Nově v inzerci:
Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 705 
 50 dní v divočině 
 528 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 613 
 Andrea 
 555 
 Ashima 
 455 
 Barkley Marathon 
 552 
 B.I.G. - světové prvenství 
 528 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 489 
 Gálfy - Horský život 
 457 
 Jak se staví ledovec 
 445 
 JAMES - Století nad oblaky 
 615 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 505 
 Lezci z Manína 
 539 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 488 
 Operace Nos 
 467 
 Plamen nikdy nezhasne 
 474 
 Pohlednice z konce světa 
 533 
 Pomíjivost ledu 
 445 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 483 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 446 
 Rhapsodia Corcontica 
 464 
 Sama 
 498 
 Šampioni zlatého údolí 
 487 
 S lyžemi v oblacích 
 566 
 Tenaya Traverse Challange 
 507 
 Tenkrát na východě 
 528 
 Velká alpská silnice - 73 
 507 
 Za oponou velehor 
 604 
 Zápasník Dee Dee 
 492 
 Životní výprava 
 490 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.