LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1184230 cest
Nové přelezy:
Big Wall 9-
Iron Maide 10-
Epic 9-
Wolkom 7C
Marjetica 8b/8b+
Lahko Noč 8b
Čarovnija 7c
Kaj Ti Je 8b+
Pedrův Smr 10-
Knockout 8B+

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Letné se staví areál na SP v bouldru, Adam Ondra ladí formu

Přípravy na závod Světového poháru v bouldrech, který bude na Letné v Praze od 2. do 4. června, vrcholí, prodalo se zatím na víkendová finálová kola přibližně po 2500 vstupenkách, stavějí se tribuny i pódia. Adam Ondra zaměří poslední trénink na bouldrování mj. ve středisku Jungle v pražských Letňanech, kde pro něj připraví speciální bouldry, jak prozradil dnes na tiskovce v Praze, kde vystoupil spolu s pořadateli závodu.

Světový pohár se vrací do Česka po čtrnácti letech, v roce 2009 se závodilo v Brně v lezení na obtížnost.

Areál na Letenské pláni už je oplocený, budují se tam tribuna i pódia. Stavěči nastupují už tuto neděli, aby měli pět dní na přípravu cest na všechna kola.

Na páteční kvalifikace je vstup zdarma. Vstupenky na semifinále a finále (muži v sobotu, ženy v neděli) je možné kupovat v síti www.ticketlive.cz.

Do Prahy se chystá téměř veškerá současná světová elita, včetně Slovinky Janjy Garnbret, která předchozí letošní závody vynechala kvůli zlomenému palci u nohy.

Češi mohou mít jako pořadatelé šestičlenné týmy, takže šanci vedle obvyklých účastníků svěťáků dostanou i další.
Za Česko se zde vedle Adama Ondry představí Eliška Adamovská, Martin a Štěpán Stráníkovi, Michaela Smetanová, Šimon Potůček, Arina Jurčenko, Marek Jeliga, Tereza Širůčková, Babora Zítková, Jáchym Cink a Ema Galeová.

Předseda ČHS Jan Bloudek ke svému očekávání řekl, že by byl spokojený za jakékoli body pro český tým: "Pro mě budou příjemné jakékoliv body, které se podaří získat. Pokud se podaří semifinále, bude to obrovský úspěch, a dál už je to loterie. Obrovsky záleží, jak je to postavené, jak to komu sedne. Navíc je potřeba brát v úvahu, že naši závodníci mají lepší výsledky v obtížnosti."

I Adam Ondra je s ambicemi pro Světový pohár opatrný. "Pokud by to byl Světový pohár v obtížnosti, tak by jakékoliv jiné umístění než medaile bylo zklamání. Ale bouldering je specifická disciplína," řekl. Navíc delší dobu na svěťáku nebyl, tak bude startovat z horšího rankingu tedy později, kdy už bude asi tepleji a chyty špinavější.

Program a další info ke svěťáku v Praze hledejte na speciálních stránkách zde:

www.climbingworldcup.cz



Dnešní tiskovka s Adamem Ondrou. Vlevo sedí projektový manažer závodu Jiří Fousek, vpravo předseda ČHS Jan Bloudek



Adam Ondra pózuje fotografům



Předseda ČHS Jan Bloudek ukazuje trofej pro vítěze



Adam Ondra v obležení novinářů



Na Letné začali stavět bouldrovku a tribuny


Standa Holec   [úpravy] 15:14 23.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Chat GPT?21:55:00 23.05.2023
Ahoj, to Vám ten článek psal nějaký hotentót nebo Chat GPT?
Honzaodpovědět 
 Re: Chat GPT?17:20:32 25.05.2023
Standa omylem odklepl nějakou rozpracovanou verzi :-).
o..odpovědět 

 Cena vstupného10:20:54 25.05.2023
Chtěl bych jít podpořit naše sportovce, ale vzhledem k cenám vstupenek si to budu muset odpustit.
Trochu jsem doufal, že by pro členy ČHS mohlo být nějaké snížené vstupné, když závody v Praze pořádá...
Studentodpovědět 
 Re: Cena vstupného16:17:04 25.05.2023
Pozdě, nabídka zlevněných vstupenek pro členy skončila 15.4. Teď už můžeš vstupenky jen vyhrát u ZP Ministerstva vnitra :-)
odpovědět 
 Re: Cena vstupného08:46:45 26.05.2023
Snížené vstupné pro členy horosvazu se normálně prodává na stránkách horosvazu v eshopu.
odpovědět 
 Re: Cena vstupného10:59:07 26.05.2023
Naprostou většinu našich sportovců můžeš přijít podpořit v pátek, je to zdarma. V sobou a v neděli max AO.
odpovědět 

 Foto dne:

Obří kámen
 Databáze cest:
Všechny cesty (187388)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Východní 2 Kóta 436
Severní 2 Kóta 436
Severní 2 Kóta 436
Epic 9- Frankenjura
Richterweg+Direkter Einstieg 5 Höllental
Nově komentované:
Stojaté Vody Xa Tisá - Modřín
Cegonova Hrana 10 Bořeň
Svatej Muž Xa Drábské Světničky
Černý Balet 8/8+ Svatý Jan
Svatej Muž Xa Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Foto dne Pálava | Re: foto dne | láska má mnoho podob | Re: foto dne | foto dne | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide |

 Nové komentáře:
Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Tolerance | Re: tragédi | Re: Traged metodik | Re: Povolení k akci | Re: Traged metodik | Traged metodik | Tolerance |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (92)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (36)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (5)

 Nově v inzerci:
SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 761 
 50 dní v divočině 
 554 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 649 
 Andrea 
 580 
 Ashima 
 481 
 Barkley Marathon 
 583 
 B.I.G. - světové prvenství 
 559 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 514 
 Gálfy - Horský život 
 478 
 Jak se staví ledovec 
 472 
 JAMES - Století nad oblaky 
 637 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 534 
 Lezci z Manína 
 567 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 512 
 Operace Nos 
 488 
 Plamen nikdy nezhasne 
 499 
 Pohlednice z konce světa 
 572 
 Pomíjivost ledu 
 465 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 504 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 472 
 Rhapsodia Corcontica 
 484 
 Sama 
 517 
 Šampioni zlatého údolí 
 510 
 S lyžemi v oblacích 
 596 
 Tenaya Traverse Challange 
 522 
 Tenkrát na východě 
 556 
 Velká alpská silnice - 73 
 527 
 Za oponou velehor 
 627 
 Zápasník Dee Dee 
 518 
 Životní výprava 
 518 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.