LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
10.Stráník 11455
11.H2 11216
12.Klapal 11126
Bouldry:
10.Popovský 10428
11.Novák 10350
12.Kučera 10328
Hory:
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183938 cest
Nové přelezy:
Andromeda 7c+
Hořký Měsí 9+
Valhalla 7b+
Místní Výz Xb
Amphora 7b+
Helios 8a
Inti Raymi 7b+
Corrida 8c
Knoflíková 9
Themelio 7c+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: Goosfraba 8c+ flash v Arcu atd.

Na závěr svého pobytu v Arcu se Adamovi Ondrovi podařilo flashnout cestu Goosfraba 8c+. Podívejte se na videozáběry nejen z tohoto přelezu, které Adam z pobytu v Arcu zveřejnil na síti.

"Sezóna v Arcu pro mě skončila a jsme zpátky doma. Poslední dva dny jsem neprojektoval nic super těžkého, některé projekty jsem nechal na příští sezónu a poslední dva dny jsem se věnoval lezecké oblasti Padaro 🇮🇹 Byla tam taková skvělá, krátká cesta, kterou jako první vylezl Stefano Ghisolfi a jmenuje se Goosfraba 8c+, kterou se mi podařilo flashnout 💪
Jediným zdrojem bety bylo video Stefana a Silvia Reffa, v cruxu (od 1:50) jsem pořádně neviděl, který stup Silvio používá pro zapatování, mezitím jsem uklouzl a pak nastaly těžké chvilky při poskočení z pravé ruky do dobrého chytu,"
napsal Adama v upoutávce k videu.

Viz:



Před tím Ada zveřejnil video z "Diretta Italo-Spagnola, 8b+ na pětistupňové plotně s notoricky známými výhledy na Arco. Je to skutečné - 8b+ v plotně, která má opravdu slušné chyty, ne jen samé žiletky ☝️"

Viz:



A zde je ještě jedno předchozí video o onsight pokusech:



Přelezené cesty najdete v Adamově deníčku na Lezci zde:

Deníček - Ondra Adam (dipsy)


Standa Holec   [úpravy] 17:42 01.04.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Vazne flash?19:54:44 01.04.2022
Jsem myslel, ze RK (Jojo) uplne neni flash. Ono totiz ac se to nezda, tak fakt, ze jsem jisten hned od zacatku dava mnohem vetsi jistotu a snizuje overgrip chytu do prvniho. Hm...
 Karlosos
 Re: Vazne flash?22:18:34 01.04.2022
Ano, vážně Flash. Pěkný výkon a pěkná podívaná. Díky za všechna Adamova videa. Je to jedna velká bezedná studna motivace.
 Bída
 Re: Vazne flash?22:51:09 01.04.2022
To byla recnicka otazka, samozrejme, ze to flash neni.
 Karlosos
 Re: Vazne flash?11:54:00 02.04.2022
Ano, vážně. Je přípustné mít z bezpečnostních důvodů předcvaknuté první jištění. O RK by se jednalo v případě dalších pokusů a zároveň by zůstaly předcvaknuté alespoň dvě presky.
 Pájos
 Re: Vazne flash?19:10:02 02.04.2022
Takže když budeš mít první v 10 metrech, tak je v pohodě ho mít cvaklej? Ne, není, nebylo a nebude, prostě to není flash, tečka. Sorry jako. Si tam měl dát bouldermatku.
 Karlosos
 Re: Vazne flash?21:13:12 02.04.2022
Preso takhle nízko v převise cvaknes snadno ze země.
 pbla4024
 Re: Vazne flash?10:40:04 04.04.2022
Jsem dlouhý, takže kde mám cvaknuto ze země, tam mnozí menší dělají nástupový boulder bez jištění. Tohle není problém cvaknout lasem vlastnoručně ze země. Pak není rozdíl, jestli jsem jako dlouhý ještě stál při cvakání na zemi, nebo lasoval. Na druhou stranu našáhlovat si vysoký první tam, kde to ze země nejde zařídit vlastnoručně, není košer, pokud chci flash nebo os. Naopak umístit si expresky šáhlem nevnímám jako ojeb.
 Variant

 Foto dne:

5A
 Databáze cest:
Všechny cesty (187370)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Radim 7a Baunei
Hole 7a Baunei
Čo Aladin,Neštartuje Ne...? IXc Skály U Želíz A Tupadel
Šmidlátor IXb Skály U Želíz A Tupadel
Zadní Brada 5A Tisá - Modřín
Nově komentované:
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Quo Vadis 7C+ Hradby U Kozla
Východní Cesta II Prachov
Berušky 8- Kotek
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | láska má mnoho podob | Re: foto dne | foto dne | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide | Re: Býčí Skála guide |

 Nové komentáře:
Re: Pravidla lezení | Re: Povolení k akci | Re: Stížnost? | Re: Povolení k akci | Re: Pravidla lezení | Re: Pravidla lezení | Re: Povolení k akci | Re: všude stejný | Re: tragédi | Povolení k akci |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (85)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (43)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (5)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (5)

 Nově v inzerci:
Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 733 
 50 dní v divočině 
 540 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 630 
 Andrea 
 566 
 Ashima 
 471 
 Barkley Marathon 
 566 
 B.I.G. - světové prvenství 
 540 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 502 
 Gálfy - Horský život 
 468 
 Jak se staví ledovec 
 459 
 JAMES - Století nad oblaky 
 628 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 519 
 Lezci z Manína 
 548 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 500 
 Operace Nos 
 474 
 Plamen nikdy nezhasne 
 485 
 Pohlednice z konce světa 
 550 
 Pomíjivost ledu 
 456 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 496 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 458 
 Rhapsodia Corcontica 
 476 
 Sama 
 506 
 Šampioni zlatého údolí 
 501 
 S lyžemi v oblacích 
 580 
 Tenaya Traverse Challange 
 512 
 Tenkrát na východě 
 538 
 Velká alpská silnice - 73 
 512 
 Za oponou velehor 
 612 
 Zápasník Dee Dee 
 503 
 Životní výprava 
 500 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.