LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184815 cest
Nové přelezy:
Černá Zmij Xb
Tušení Sou 10-
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A
Des Wahnsi 9-
Jenseits V 9
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c

Stěny
K2-Žilina - Žilina
Boulderbar Flamendr - Kadaň
Hotel Praha - Broumov - Broumov

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pomlázka na Petráči

Nový sektor

Cestou z Kňafáku ( o kterém bude brzy reportáž ), jsme se zastavili na Petráči, kde jsem měl již několik let vyhlédnutý nádherný žulový blok - asi šesti metrový boulder.

A domluvili jsme se, že pokud bude počasí, tak zkusíme na něj vytýčit nějaké cesty. Počasí odsunulo náš výlet o jeden deštivý den, ale pak jsme už nerušeně mohli lézt.


Sputnik blok bloků


Teda spíše čistit kartáči, od sotva viditelného, ale o to pro lezení méně příjemného mechu.
Ještě na vlhký Sputnik se mi podařilo vylézt první dvě cesty, nádhernou, ale lehkou linii Remkův návrat 5C, trochu techničtější a tedy těžší Lajka na smetaně 6A+, ale tím jsem vystřílel moji inspiraci a již se hrnuli další a další nadšení boudristi na tento super blok.
Azbest se zakousl do traverzu pravou částí stěny, a nepustil dokud nebylo na světě pěkně vypečené 7A+, s názvem Jančařík.


Bída zkouší Jančaříka 7A+ (foto Azbest)


Luky dal hranu Lunochod, hezký lehký pochod, ale to jen aby se rozcvičil a přidal téměř středem stěny Magion 6C+ , pěkný a odvážný kousek , kde ani v šesti metrech není zcela posekáno. Také jsme tam všichni zkoušející párkrát  projeli hladkou téměř kolmou plotnou, ( Luky jednou téměř odshora). Cesta má variantu při které se v poslední třetině přikloníte ke spáře cesty Lunochod, a ta je za 6C.


Luky v horní partii Magionu (foto Azbest)


Ještě Hop vylezl na vedlejší Modul cestu s nápaditým názvem Mogul 5A a Luky přidalHavárii 5C. Blok okrouhlých tvarů, po levé ruce Sputniku, dostal název Planeta a jsa očištěn vřele zve boulderisty na boulderové hody.


Azbest v cestě Magion


Již jsme chtěli jít k mámě na večeři, když Bída ještě přidal jednu fikanou nástupovou variantu s názvem Červený trpaslík, že by byla jen pro dlouhé? Klasifikace se ustálila na 5C.


Nákres rozložení


1.Lunochod 4
2.Jančařík 7A+
3.Magion 6C+
4.Remkův návrat 5C
5.Lajka na smetaně 6A+
6.Červený trpaslík 5C

Mimo tento šutr ala Bleau, jsme vylezli spoustu dalších většinou nových cest,  jejich popis najdete v databázi cest a v nově budovaném on line průvodci.
Tak zase někdy na Petráči, a zapisujte prosím cesty pořádně, ať pak víme, co je co.


Cesty


JirkaS s použitím fotek Hopa a Azbesta.

JirkaS   [úpravy] 09:20 24.04.2003Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pěkné09:47:01 24.04.2003
Dobrá práce, hlavně ta poslední fotka, kde jsou naznačené jednotlivé bouldery se mi dost líbí.
Dík. E.
Eňonodpovědět 
 Re: Pěkné11:47:45 29.04.2003
Jo, ta je opravdu pěkná, takhle by se boulderové průvodce měly dělat.
Petr Jandíkodpovědět 

 Shit09:58:43 24.04.2003
50 m pod Sputnikem u skal na lano jsou očištěné ještě 2 bloky. Jeden shit = Shit, podle kvality kamene i malého překvapení nalezeného pod drnem mechu pod bouldrem Oh, shit 5C SD, hádejte, co to asi bylo? Traverz po očištěné hraně doleva, začátek vpravo od Oh, shit, až na konec. Nemohli jsme to pojmenovat jinak než Traverz nad hovnem 6A, škoda odpočinkového místa. Vlevo od skal na lano se nachází Rašple s traverzem po oblé hraně a výlezem = Gagarinův bratr 6A. Vše popsané ideální na rozlezení.
Bídaodpovědět 

 paráda09:59:06 24.04.2003
Fakt supr!
Oliváčodpovědět 

 to nemá chybu!11:38:21 29.04.2003
není co dodat :)
marťasodpovědět 

 Jo, jo13:10:24 29.04.2003
Jo, jo, je to moc pěkné, bohužel asi nepříliš reálně použitelné na vše, neboť Petrohrad má už dnes skoro 600 boulderů. V nedávné době jsme se vrhli na Podzimní věž, kde jsou šutry ještě vyšší a ještě vzdušnější a je tu teď asi 70 věcí od 1 do 7C+. V dohledné době doufám ve zpracování něčeho, dle čeho by se dalo orientovat.
Zdraví a hodně nadšení při objevování přeje Petr Resch
Petr Reschodpovědět 
 Re: Jo, jo13:14:08 01.05.2003
To je pravda, ne vse jde pekne zachytit na foto a na nektery sutr se leze ze vsech stran. To by odpovidalo ctyrem fotkam, myslim, ze tak, jak to dela Petr Resch a jak to prekreslujem do pruvodcu je jedina mozna cesta, jak to kvantum popsat.
JirkaSodpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187452)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Troccada 6a+ Cala Gonone
Dolce Miele 6b Cala Gonone
Krvavá Spára Ext. 8+ Lom Ve Vlčí
La Déchirure 4B Fontainebleau
L'Angle Eiffel 3 Fontainebleau
Nově komentované:
Snesitelná Lehkost Lezení 5A Hlavatice
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: ... | Re: ... | Re: Slušný výkony a | Re: ... | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a | Re: Slušný výkony a | Re: ... | Re: ... |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (63)
MČR v boulderingu (24)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (7)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (7)

 Nově v inzerci:
Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 793 
 50 dní v divočině 
 581 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 682 
 Andrea 
 606 
 Ashima 
 501 
 Barkley Marathon 
 612 
 B.I.G. - světové prvenství 
 579 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 536 
 Gálfy - Horský život 
 497 
 Jak se staví ledovec 
 494 
 JAMES - Století nad oblaky 
 663 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 562 
 Lezci z Manína 
 590 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 536 
 Operace Nos 
 515 
 Plamen nikdy nezhasne 
 522 
 Pohlednice z konce světa 
 595 
 Pomíjivost ledu 
 484 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 523 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 493 
 Rhapsodia Corcontica 
 502 
 Sama 
 541 
 Šampioni zlatého údolí 
 537 
 S lyžemi v oblacích 
 621 
 Tenaya Traverse Challange 
 545 
 Tenkrát na východě 
 588 
 Velká alpská silnice - 73 
 547 
 Za oponou velehor 
 652 
 Zápasník Dee Dee 
 551 
 Životní výprava 
 540 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.