LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
50.Hodeček 9925
51.Podstata 9894
52.Nosek 9873
Bouldry:
50.Šolc 9053
51.Chovanová 9050
52.Čech 9000
Hory:
2.Groš 7240
3.Skopec 7183
4.Černý 6468

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5888 lezců
1210986 cest
Nové přelezy:
Krvavý Zád 7C
Soft Conne 7b
Black Mamb 8a
Le Temple 7b
Zlatá Čaša 9+
Human Natu 9
Showpark 7C+
Kristínka 9/9+
Raiden 8A
Tak Pravil 7C+

Stěny
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Makak LBC - zrušena - Liberec
Loděnice FTVS - Praha 7

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HORALSPORT - KLADNO
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Stalo se...

Oproti tomu, že byl Mráza druhý na SP v Jekatěrinburgu, bychom mohli říct, že se v lezení nic podstatného za posledních 14 dní nestalo.
No ale možná přeci. Takže o čem píší zahraniční servery?
8a.nu: Dave Graham a onsajtnul cestu Mephisto za 8b a na druhý pokus dal Hurvenik 8b+. Dále přelezl mnoho prásků v Basel Juře. Jo, a nějaký šestnáctiletý mladík Edu Marin vylezl cestu Lodi Social 8c+ v Siuraně a řekl, že je docela šťastný. Kdo by nebyl.
planetmountain.com: Josune Bereziartu dala ve Francouzském Orgonu cestu Macumba club za 8c. V Himálájích je počasí prý dobré a tak vrcholy padají jak na běžícím pásu - Everest, Makalu, Annapurna.
horolezecké noviny: I našim se v horách daří a Martinu Minaříkovi a Radku Jarošovi se podařilo zdolat vrchol třetí nejvyšší osmitisícovky Kančendžengy.
jamesak.sk: Martin Gablík je druhým Slovákem, který dne 16.5 stanul na vrcholu hory Makalu.

Hop   [úpravy] 09:58 28.05.2002Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 
Congratulation všem!!!!!!
Zapsal: Luk, 10:35:55 28.05.2002
 Jen doplnění
Jen chci doplnit Hopovi informace, to, co jsem se dočetl na 8a.nu.

Martin Čermák přelezl v oblasti Merkenstein v Rakousku spoustu těžkých boulderů. Například Loskottraverse 8A+ trav., Energy Rush 8A trav. a Totem SD 8A dal FLASH!!! Více informací na 8a.nu.

No a bourák z britských ostrovů Malcolm Smith řádí ve Švédsku, dal Kraft 8A flash, dále pár dalších 8Áček a Dillerium 8A+. Prý budou i nějaké fotky.

čauves
Zapsal: Monroe, 20:13:15 28.05.2002
 Doplnění zdrojů
Díky Hope za prima přehled tisku. Jen upozorňuji na relativní novinku: na sport.iDNES.cz, kam se prokliknete taky přes tlačítko sport v hlavičce homepage www.idnes.cz, je mezi Ostatními sporty rubrika HOROLEZECTVÍ. Příslušný odkaz je v levém sloupečku dole.
Zapsal: Standa, 12:18:38 29.05.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Petrohrad
Lambáda, 7B+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190392)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jste Kratší, Máte Padáka! 7A Ostaš
Moderní Jarničky VIIIa Ostaš
Genussduett 8- Raabs An Der Thaya
Útěk Z Reality 9- Skály U Kašparova Mlýna
Střední Třída VII Skály U Kamenického šenova
Nově komentované:
Dvojdírka 6C+ Údolí Loubenského Potoka
The End 7+ Geyikbayiri
Síla Barev 7/7+ Skála U Nového Spolí
Krumlovská 7 Skála U Nového Spolí
Dítě Představ Xb Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Samodomo nýty | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Chamonix v květnu | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník |

 Nové komentáře:
Re: karty | Gratulace | Neskutečné... | Hmm | Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)

 Nově v inzerci:
Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 240 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 295 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 250 
 Řídím se doporučením ostatních 
 240 
 Neřeším to – lezu vše 
 223 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.