LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
9.Danda 11186
10.Stráník 11152
11.Churavý 11068
Bouldry:
9.Popovský 10575
10.Jungling 10500
11.Novák 10450
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5869 lezců
1205876 cest
Nové přelezy:
Tominator 8a
Beer Belly 7c
L'entrée D 7c
Lístek Na 8B
Lístek Na 8B
UÁÁÁ 7C
Temüdžin 7C
Kancho 8B
Piknik U C 8A+
Ambra 8B

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jarní vánek v Provence

V předposledním únorovém týdnu jsme společně s otcem vyjeli hledat jarní vánek do Provence. Čechy jsme opouštěli za slunečného počasí, až se zdálo být zbytečné jezdit za teplem přes tisíc kilometrů. Vichřice, mráz a sníh následujících dnů však ukázaly, že jsme zvolili ten nejlepší čas. Ve Francii jsme poprvé zahlédli slunce až u Orange, provázelo jej studené a větrné počasí. V ráji všech lezců, v Buoux, vládlo léto a rocky pohoda. Celý týden nebe téměř bez mráčku a slunce každé ráno rychle roztálo ranní jinovatku.

Ve skalách se vyskytovalo hojně lezců. Z našich končin "stálí" hosté Marek Havlík s Radimem Noskem a Míša Drlíková s Romanem. Za Slovensko v údolí stále parkovala popradská Felicie. Prý už měsíc nepřetržitě lezli bez rest daye, protože se každý den báli, že od zítra bude pršet. Chudáci už měli prsty prolezené až na kost. Navíc se jim nějaké dobré duše pokoušeli navrtáním zámků dostat do auta. Zlodějně místní podnebí svědčí. Nám se neztratilo nic, ale nechávat v autě doklady a peníze je hazard.


Míša s Romanem se chystali pobýt v Buoux asi dva týdny, trochu se rozhýbat a pak odjet do Španěl. Domů se chtějí vrátit v dubnu. I moderní doba přeje dobrodruhům, v tomto případě navýsost  sympatickým.

V nejznámějším sektoru Bout du Monde se opět daly vidět zajímavé věci. O jedné píšu jinde a druhá je o místním pošťáku z Lyonu. Podle Míši už asi čtyři roky nacvičuje Le Minimum a evidentně ho to hodně baví. Věk mu odhaduji přes čtyřicet a šanci na RP nulovou. Má to totiž tak nachozený, že kdyby v něm bylo dost nervů, musel to už dávno přelézt. Všechny kroky, včetně toho nejtěžšího, dělá s železnou jistotou. Do ostrého pokusu se mu asi nějak nechce, či co. Kdo v Buoux byl, možná ho potkal.

My s otcem jsme se také snažili rozhýbat těla ztuhlá několikaměsíčním nelezením. Táta si vylezl vydatně cest do 6b+. Mně se moc líbil Deverdur 7a, dal jsem ho OS a vřele ho doporučuji každému, kdo ho ještě nelezl. Splnil jsem si dávný sen a přelezl PP Autoroute du Soleil 7c za dva dny na pátý pokus. Na stejný počet dnů i pokusů mě pustila PP Fissure Serge 7c+, tu jsem však již před rokem a půl zkoušel.

Poslední dva dny jsme strávili v Russanu, kde nás zastihlo vyslovené vedro. Tady jsem přelezl ještě PP Tabasco 7c za dva dny a tři pokusy.

Jarda Maršík   [úpravy] 06:18 28.02.2001Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

Nový komentář 

 
Jardo,
moc me mrzi, ze jsem nevedela o vasi ceste do Francie drive. Jela bych jinak s vami.
Gratuluji k vykonum.
Pozdravuj Baru a tatu.
Zapsal: Jana Lukasova, 08:23:25 28.02.2001
 
Jano to nás taky moc mrzí. Sakra.
Zapsal: Jarda Maršík, 21:41:56 04.03.2001
 JzjEkSZRyVRa
This piece was a leifjkacet that saved me from drowning.
Zapsal: GIAaWqDawcdDCFbd, 17:04:30 09.08.2012
 ZVbcdRPHyfip
QsaTfe Very good blog post.Really thank you! Great.
Zapsal: wuGPHQjeRpDkdvBGzj, 01:22:25 20.12.2013
 
Banba, Ireland
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:15 08.01.2014
 
Tampereen Vihuri Ry
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:16 08.01.2014
 
Meridian B
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:18 08.01.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Lída
 Databáze cest:
Všechny cesty (190003)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tominator 8a Huu Lung
Beer Belly 7c Huu Lung
Strike! 7b+ Huu Lung
L'entrée Des Artistes 7c Huu Lung
Super...bear 7A+ Lubná
Nově komentované:
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla
Lus Prima Noctis 7 Nasenwand
Figa Flor 6a+ Margalef
Bitx 7a Margalef
Projekt 1 VIIc Doksy U Kladna

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Nález lezeček Srbsko-Divadýlko | Re: panťák - pád | Re: Kde působí |

 Nové komentáře:
Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Oeav pojištění | skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: víc info pls | Gratulace!! | Re: víc info pls |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (14)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (9)
Severní stěnou Grandes Jorasses (9)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (6)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří | lezení | Nové lezečky La Sportiva Genius | Laspotriva, Otaki, vel.42 | Hilleberg Jannu | lezení 24.3. i jindy | Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2910 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3141 
 Ne, uniklo mi to. 
 2784 
 Sleduji jen Adama. 
 2912 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.