LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
31.Lachman 10260
32.Čech 10256
33.Jeřábek 10256
Bouldry:
31.Urubčík 9500
32.Mikulec 9475
33.Kollár 9450
Hory:
12.Procházková 4592
13.Abt 4362
14.Hess 4133

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5869 lezců
1205324 cest
Nové přelezy:
Bez Fakáče 7C
Shoulder P 8A
Red Hot To 8A
Proces 7C+
Kaolinový 7C
Exitus 9/9+
Scardona 7b+
Sparťan 7C
Thai - Box 7C+
Dreamliner 7C+

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová
ZŠ Choceň - Choceň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Štandu 10: Jindra Sochor

Desátý díl diskusního pořadu, půlhodinky se zajímavou osobností ze světa vertikál. Hostem historika a dobrodruha Libora Duška a režiséra a kameramana Tomáše Galáska je pískař, horolezec a výtvarník Jindra Sochor, klasik ze Skaláku.

Jindra Sochor žije prakticky celý život v srdci Českého ráje a jeho život je odmalička provázán s Hruboskalskem. Je autorem více než 700 cest a koncem šedesátých let a v 70. letech patřil společně s mladším bratrem Vláďou k pískařské elitě. Pozoruhodné výstupy absolvoval i v zahraničí. Osobitého sedmdesátníka výtečně vystihují jeho vlastní slova: Nikdy jsem nelez kvůli nějakejm pitomejm medailím a zasloužilejm mistrům sportu. Chtěl jsem něco vylízt, chtěl jsem něco dokázat, ale sám sobě. Nikoliv se někde ukazovat, to je moje osobní věc. Svůj výtvarný talent zhodnotil především jako autor třicítky (horo)lezeckých průvodců mapujících tuzemské i zahraniční oblasti. Jeho precizní mapy a kresby skalních věží jsou naprosto unikátní.



Borek   [úpravy] 07:04 03.11.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 no, taky's toho zažil dost...11:45:36 05.11.2021
Moc pěkný vyprávění, Jindro, zajímavý. Libor se tě vždycky snažil ve vzpomínkách vodvést zpět ke skalám a lezení (tak nakonec je to lezeckej web, že:), což je trochu škoda; tvůj život, asi i díky tvý povaze, musel bejt docela barvitej a já bych byl poslouchal i ty nelezecký příběhy...
Tak ať se ti daří!
Ahoj.
 deklsodpovědět 

 klasa10:10:22 07.11.2021
docela mě pobavilo že si nepřipouští že bylo třeba rozšířit klasu. Tak celkově to vyznívá že se s ním asi nedá moc vyjít, obecně mám rád tady ty tvrďáky co neuhnou ani o krok stranou ale tohle je dobrej extrém :-D
odpovědět 

 Sochor13:53:01 04.12.2021
Tohle se mi fakt líbilo, Jindra je svéráz - i když je znát že vevnitř dobrej chlap. Ty kresby jsou úchvatný,
Díky za rozhovor
Mourekodpovědět 
 Re: Sochor21:08:14 13.06.2022
nekompromisní člověk. Takových je míň a míň...a to jsem z prahy ;-)
Jirkaodpovědět 

 Foto dne:
Sicílie
Collana di perle, 6b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189961)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová Cesta Y 6c Manikia
Nová Cesta X 6a+ Manikia
Vzdušné Zámky 8+/9- Porúbka
Kleines Stück 7- Aggstein
Freie Mitte 7- Aggstein
Nově komentované:
Symphaty For Devil 6c+ Vrysi
Symphaty For Devil 6c+ Vrysi
Minicooper 8 Koukolova Hora
JaJa-Kante 6 Peilstein
Trucující Vlajkonoš VIIb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Opět výkon na špici | Miluju čechy | Re: nechápu | Akademici | Re: Titulek | Re: Borec! | Re: Opět výkon na špici | Re: Opět výkon na špici | Re: Opět výkon na špici | Re: To je kdo? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo: nová cesta, možná 1 z nejtěžších na světě (5)
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej (4)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (4)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)

 Nově v inzerci:
Hilleberg Jannu | lezení 24.3. i jindy | Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle | Goretexová bunda | Boty Scarpa Maestrale | Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2740 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2947 
 Ne, uniklo mi to. 
 2615 
 Sleduji jen Adama. 
 2744 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.