LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
39.Fajkoš 10157
40.Barták 10150
41.Winter 10132
Bouldry:
39.F 9278
40.Zímová 9278
41.Zítková 9253
Hory:
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723
17.Magič 3304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5870 lezců
1206286 cest
Nové přelezy:
Břízolit 7C
SHARMUJ LO 7C
Levobočka 7C
Kombi Lajn 8A
Porco Dio 7C/7C+
Orgon 8A
Shoulder P 8A
Hvězdice 7C
5 Minut Př 7C+
5 Minut Př 7C+

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Flatanger: Adam Ondra a Jakob Schubert nacvičují Project Big

Stefano Ghisolfi zkoušel Silence a dává 2. přelez Move Hard 9b

Zatímco Adam Ondra a Jakob Schubert se v norském Flatangeru pustili do nacvičování dosud nevylezeného super těžkého projektu, kterému říkají Project Big, třetí světový top lezec Stefano Ghisolfi se zde věnoval vymýšlení kroků v Silence 9c od Adam Ondry z roku 2017 a na závěr svého zájezdu se mu povedlo aspoň 1. opakování jiné Adamovy cesty Move Hard za 9b, která se dolézá 2. klíčovým místem v Silence.

Stefano o tom informoval na Instagramu:



A před tím Stefano zveřejnil video, v kterém detailně rozebírá, jak dělá kroky v celé Silence:



Zmíněné cesty v databázi na Lezci:

Move Hard 9b

Silence 9c

Adam z Flatangeru informoval, že leze spolu s Jakobem "na novém (dobře, starém, ale opuštěném) projektu a bylo skvělé sdílet betu, společný zápal a kopec srandy!" Adama pak v nacvičování zastavilo nachlazení a bolesti v krku a na 5 dní si musel dát pauzu. Viz jeho post ze 7. září a následují další dva novější (z bouldrovky ve flatangerské stodole a včerejší společné foto z jeskyně):







Jakob Schubert se na Instagramu se podělil nejprve s tím, že se mu v Projectu Big podařilo poo prvních pěti dnech udělat spoustu pokroku, ale že od přelezu je to ještě daleko, a pak včera s fotkou z půlky stěny s tím, že mu zbývá pět dní, v kterých se může nácviku věnovat:






O tématu jsme psali před 2 týdny zde:

Adam Ondra, Jakob Schubert a Stefano Ghisolfi jsou ve Flatangeru

Standa Holec   [úpravy] 15:14 17.09.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Echoes
Beyaz Sahin,7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190026)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Maximálka 45 6B+ Dobřečov
Klid Tam A Zpět 5C Škrovád
Köterkante 6- Müglitztal
Ohne Zwang 6- Müglitztal
Überwindung 6- Müglitztal
Nově komentované:
Skok 6B Bobeg
Perla Východu 11 Holštejn
Perla Východu 11 Holštejn
Girasko Ai Didaskomenos 7a+ Iera Odos
Develop As You Are 8a+ Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Nález lezeček Srbsko-Divadýlko |

 Nové komentáře:
Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Nevěřím ani baču | Re: Geo | Hudba | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Oeav pojištění |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (9)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Šrouby do ledu | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří | lezení | Nové lezečky La Sportiva Genius | Laspotriva, Otaki, vel.42 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2988 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3218 
 Ne, uniklo mi to. 
 2865 
 Sleduji jen Adama. 
 2988 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.