LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
11.Churavý 11068
12.Stráník 11043
13.Klapal 11012
Bouldry:
11.Novák 10450
12.Stráník 10450
13.Kučera 10328
Hory:
20.Nešvera 3129
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5877 lezců
1207628 cest
Nové přelezy:
Master Of 7C
OM 8B
Rave Time 8A
Otroci Lás 7C+/8A
Rasputin 7b
Gloria Ner 7b
Ztopořená 9/9+
Skat Xa
Zrzaví Sli XIc
Bangladéš 10-

Stěny
RAJČE - Brno
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Teplice
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

V Tatrách v sedle Váha umrzl Polák

V sedle Váha ve Vysokých Tatrách zmrzl 31letý polský turista. Informovala o tom slovenská horská služba. Viz zpráva z 27.10.:

"V obedňajších hodinách dňa 26.10.2018 oznámil náhodný turista záchranárom Horskej záchrannej služby, že v sedle Váha našiel turistu, ktorý nemal prítomné životné funkcie. Na miesto smerovala dvojica záchranárov HZS po zemi a zároveň bola o súčinnosť požiadaná Letka MV SR. Vrtuľník po prílete zobral z heliportu v Starom Smokovci dvoch záchranárov na palubu a leteli pod Rysy, kde sa nachádzalo zmrznuté telo 31 - ročného Poliaka. Poveternostné podmienky pre silný nárazový vietor, ktorý vo vyšších polohách prevládal, nedovolili letecký transport telesných pozostatkov. Dvojica záchranárov po nabalení tela zostala na Chate pod Rysmi a v ranných hodinách dňa 27.10.2018 začali s jeho transportom. Z doliny im išli oproti ďalší jedenásti záchranári HZS na pomoc. Telo nebohého transportovali do Starého Smokovca, kde ho odovzdali príslušníkom Polície. Vo vysokohorskom prostredí prevládajú zimné podmienky a miestami je viac ako 30 cm snehu, čomu je pri plánovaní túr potrebné prispôsobiť oblečenie a vybavenie."

Viz: www.hzs.sk

sth   [úpravy] 05:46 02.11.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 RIP15:23:18 02.11.2018
:-(
PKodpovědět 
 Re: RIP17:31:37 02.11.2018
...
Ahojodpovědět 
  Re: RIP21:37:52 02.11.2018
Syn, možná otec, bratr, manžel, kamarád, člověk...tohle si vždycky projeď v hlavě, než se tu pokusíš o tak trapnou sebeprezentaci...........
Juraodpovědět 
   Re: RIP08:49:30 04.11.2018
hele nemražou tady nějaké kometáře ??
Hele nebuďte tak ledový , tak chladní
tak zmrzlí
odpovědět 
    Re: RIP17:56:13 04.11.2018
Fakt hruza ty vaše komenty, uplně mi s toho zmrznul úsměv na ksichtu !!! :((
hruzaodpovědět 

 Komentare v "cerne kronice"20:16:56 02.11.2018
Kazdy ma asi svuj nazor na Polaky, ale ventilovat  je takovym zpusobem pod zpravou tohoto typu je dost nedustojne. Jsem pro to aby tu cerna kronika byla, ale mozna by stalo za zvazeni povoleni komentaru jen po prihlaseni.
Radekodpovědět 

 chata12:48:26 05.11.2018
V sedle Váha je přece chata. Jestli už nezvládl dojít?
Honzaodpovědět 
 Re: chata13:58:00 05.11.2018
Tak taky mohlo být h...o vidět.
Ztratil orientaci a kdo ví, jak dlouho tam někde bloudil.
Tak si na chvíli sedl a už nevstal.
VladaModpovědět 
  Re: chata13:48:15 06.11.2018
Nojo. Je to možný. Na hřebenech v menších horách maj pro tohle tyčový značení....
Honzaodpovědět 
  Re: chata14:30:45 06.11.2018
Stačí málo, špatně šlápnout, zraněnej kotník, koleno. Přestaneš se intenzivně pohybovat a zmrzneš...
K.odpovědět 
 Re: chata15:46:36 06.11.2018
Neni, je v dolice pod sedlem vahy.
odpovědět 
 Re: chata15:49:18 06.11.2018
na jeseň 1987 pri návrate z horolezeckej túry v okolí sedla Váha zablúdil a zamrzol Viktor Kubát (Kladno ?). V partii tých, čo boli na chate, bol aj sochár ( z Ostravy?) a v tých miestach osadili kríž. Po všelijakých peripetiách a drobnej úprave ten kríž je na Gerlachu. Barabáš o tom natočil film.
(tyčové značenie tam nie je, lebo sa dáva iba na chodníky, ktoré nie sú v zime uzavreté)
PKodpovědět 

 Foto dne:
Lom Vlčí skála (50.3671750N, 15.6634836E), Hořice v Podkrkonoší
Ohnišťovka, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (190170)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Piccola Mou 5b Ulassai
L'Igienista 6a+ Ulassai
Tangospit 8a Somplago
Occhio Di Tigre L1+L2+L3 7a+ Somplago
Occhio Di Tigre L1+L2 7a Somplago
Nově komentované:
Otroci Lásky 7C+/8A Děčínský Sněžník
Normální Cesta I Skaříšov
Jeschkenwand V Oybin
Normální Cesta I Skaříšov
Mittelwand VI Oybin

 Nově v diskusi:
Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: To je jen tresnicka | Re: Zachycovač pádů | Re: Zachycovač pádů | Re: Zachycovač pádů | Re: Zachycovač pádů | Re: Zachycovač pádů | Zachycovač pádů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Učitel? | Re: Učitel? |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (59)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (56)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (29)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)

 Nově v inzerci:
Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 74 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 94 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 89 
 Řídím se doporučením ostatních 
 72 
 Neřeším to – lezu vše 
 74 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.