LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5869 lezců
1205919 cest
Nové přelezy:
L'écume De 7c
Šampión 7C
Ragnarok 7C+
Varoška 7C
Betom XIc
Němá Barik 9+/10-
Tominator 8a
Beer Belly 7c
L'entrée D 7c
Lístek Na 8B

Stěny
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Neuville sur Ain

Francie není jen Buoux

Během naší cesty jsme navštívili další příjemnou oblast, na kterou bych rád upozornil všechny milovníky francouzského vápna. A sice na přívětivé Neuville sur Ain.

Tato oblast nacházející se v poklidném údolí řeky Ain nás přivítala pozdě navečer, spaní bylo velmi příjemné ( na parkovišti na příjezdové cestě ke skalám, která je slepou silnicí zakončenou závorou ) a ráno nás probudilo sluníčko. Šli jsme lézt dost pozdě a proto již na první cestě se naplno projevila síla jižního slunce. Pro mě tato cesta byla cestou první a poslední, neboť jižně orientované stěny přímo sálaly.


Ke skalám je to sotva pár minut


Přestože jsme zde strávili jen jeden den, neb nás vyhnalo vedro, skály nás příjemně překvapily. Skály se nacházejí v poklidném údolí nedaleko malého stejnojmenného městečka. Podél řeky jsou seskupeny nevysoké skály zformované zhruba do šesti sektorů. Nabízejí lezení všeho druhu v kolmých a mírně převislých stěnách. Jsou orientovány na jih. Protáhlý masiv je z juraského vápence (bathonianský) a nabízí vice než 75 cest s průměrnou výškou kolem 18-25 m. Obtížnost se pohybuje většinou kolem 6b až 7a+. Naleznete zde však i nějakou tu těžší cestu až 7c. Tak třetina všech linií je lehčích, asi tak kolem 4 –5c. Jištění je perfektní, někde až příliš nahusto.



Lehké cesty jsou nalevo těžší ve středu a napravo


Pak jsme již proměnili lezecký den na restdayový a celé odpoledne se koupali v chladné a rychle tekoucí vodě, řeky Ain.
Nacházejí se 19 km jiho-východě od Bourg-en-Bresse, 6 km severo-východě od Pont-dAin, skály jsou 500 m na severo-východ od městečka, Neuville-sur-Ain nejsou sice příliš vysoké, ale jsou to jedny z nejzajímavějších skal v okolí Lyonu.



Sektor uprostřed je hezky kompaktní a mírně převislý


Průvodce na skály « Rocin Bugey » (J.-C. Berrard, B. Fara, G. Gardoni, E. Revolle, 1997), 12 Euro je k mání v baru « le Faisan Doré », hned u mostu.

Přístup:

Projet vesnicí na sever podél řeky až k mostu přes Ain od něj pokračovat podél řeky asi 300m pak doprava na Site d Escalade asi 1,5 km až k závoře. Která je u prvních sektorů.

JirkaS   [úpravy] 14:04 30.09.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 taIxHlFvFbv
y7InkB I loved your blog article.Much thanks again. Cool.
Zapsal: HmdFhLCMjcoNg, 17:01:02 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Lída
 Databáze cest:
Všechny cesty (190008)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L'écume Des Nuits 7c Les Lames
Druid Ze Stoje 7A Potoční Kameny
Varoška 7C Ďáblický Háj
Šišmiš 7b Karin
Redikul 7b+ Karin
Nově komentované:
Betom XIc Labské Údolí - Levý Břeh
Lístek Na Věčnost 8B Mlýnský Vrch
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla
Lus Prima Noctis 7 Nasenwand
Figa Flor 6a+ Margalef

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Nález lezeček Srbsko-Divadýlko | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Geo | Hudba | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Oeav pojištění | skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: víc info pls |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (15)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (9)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (6)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří | lezení | Nové lezečky La Sportiva Genius | Laspotriva, Otaki, vel.42 | Hilleberg Jannu | lezení 24.3. i jindy | Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2932 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3160 
 Ne, uniklo mi to. 
 2798 
 Sleduji jen Adama. 
 2924 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.