LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hoď lano. ...ne celý!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5892 lezců
1211604 cest
Nové přelezy:
Dívčí Válk 7C
Gymnastik 8A+
Quacked Wa 7C+
Kaolinový 7C
Wirbelwind 8A
Našeptávač 8A
Arcistavěč 8A/8A+
Porco Dio 7C/7C+
Arcistavěč 7C
Unnatural 7B

Stěny
Klub Dubina - Litoměřice
Lezecké centrum Lanovka - České Budějovice
Boulder HO Domažlice - Domažlice

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MFA Praha 2024, 22.-24.11.2024

19. ročník Mezinárodního festivalu alpinismu Praha, tedy mezinárodního setkání legend alpinismu, současných předních vysokohorských lezců, odborníků na problematiku bezpečného pohybu na horách a nejlepších outdoorových filmů světa z Banff Mountain Film Festival, je připraven. Všechny zveme na zajímavý a bohatý program v hotelu International v Praze 6.

Připomínáme, že Prahu kromě jiného navštíví Míša Izakovičová, jedna z nejlepších současných světových lezkyň, která spolu s držitelem Zlatého cepínu Timem Millerem ze Skotska představí v pátek 22. listopadu od 16.15 hod. jejich letošní expedici do Grónska (festivalalpinismu.cz/misa-izakovicova...). K nezapomenutelným zážitkům bude jistě patřit rovněž páteční hudební fotoshow legendárního Heinze Zaka od 18.15 hod. (festivalalpinismu.cz/hudebni-show...).

V sobotu od 10.00 hod. začíná sympozium Bezpečně na horách, ve kterém vystoupí např. šéf horské policie v Rakousku Hans Ebner, prezident společnosti Kuratorium pro bezpečnost na horách Peter Paal, pilot vrtulníku a záchranář Reinhard Kraxner ze Štýrska a další. Z lezců se představí postupně Tim Miller, polská lezkyně Dorota Rasińska-Samoćko, která vstoupila na všech 14 osmitisícovek a překonala legendární Wandu Rutkiewicz a dvojnásobný nositel Zlatého cepínu Luka Stražar ze Slovinska. O sobotním programu vše na festivalalpinismu.cz/program-sobota-23-listopadu-2024.
Neděli v hotelu International ovládne od 10.00 hod. Banff Mountain Film Festival  a sedm nejlepších outdoorových filmů světa. V nabitém nedělním programu  pak vystoupí i Radek Jaroš, Peter Hámor a Mára Holeček – nedělní program najdete na festivalalpinismu.cz/program-nedele-24-listopadu-2024.

Ladislav Jirásko   [úpravy] 07:31 19.11.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Stěny
 Databáze cest:
Všechny cesty (190494)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Capitan Uncino 7b Bergamo-Brescia
Tutti A Bordo 6b Bergamo-Brescia
Oibò L'oblò 6a+ Bergamo-Brescia
Dos Rajas Y Un Pirulo 6c Cuenca
Ying-Yang 6b+ Cuenca
Nově komentované:
Zlatý Déšť IXc Prachov
Heuréka IXb Prachov
C'est La Vie 8c+ Červenica
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
8. Zprava Na Plotne 9- Davle

 Nově v diskusi:
Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
Re: styl? | Jachym | styl? | super počin | Re: Pasivní účastník | Pasivní účastník | Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Petrohradské Padání (15)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (7)
Severní stěnou Grandes Jorasses (6)

 Nově v inzerci:
Spolulezkyne Praha | Práce | Průvodce Ostaš | Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 296 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 376 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 323 
 Řídím se doporučením ostatních 
 299 
 Neřeším to – lezu vše 
 273 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.