LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
50.Hodeček 9925
51.Podstata 9894
52.Nosek 9873
Bouldry:
50.Šolc 9053
51.Kohout 9050
52.Chovanová 9050
Hory:
19.Louda 3282
20.Petr 3170
21.Slavíček 3060

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5890 lezců
1211304 cest
Nové přelezy:
Kralupskej 7C
Al Capone XIb
Tequila Su 7c+/8a
Liftscheis 8b
Bio-logiko 9a
Elephant M 8b+
C'est La V 8c+
Medvědice 7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Shoulder P 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

36. ročník Fesťáku začíná dnes v Teplicích nad Metují

hosté: Leo Houlding, Gabriela Vrablíková, Mára Holeček ...

Slavnostním zahájením začíná dnes v 18:00 Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují. Do neděle 25.8. má na programu promítání aktuálně 29 soutěžních filmů a jednoho nesoutěžního, a to oscarového snímku Free Solo s Alexem Honnoldem.

Hosty budou legendární britský lezec Leo Houlding a naši Gabriela Vrablíková, která jako 1. Češka přelezla nedávno 9a, a Mára Holeček se Zdeňkem Hákem, kteří byli letos mj. v předvýběru 58 horolezeckých výstupů na ocenění Piolets d'Or 2019 za rok 2018, a to s výstupem na Kyazo Ri (6186 m) v Nepálu, a další.

Leo Houlding má přednášku v pátek v 18.00 v kině, Gabriela Vrablíková v sobotu ve 20.00 v parku, Mára Holeček v sobotu v 18.00 v kině a Zdeněk Hák v neděli ve 12.00 v kině.

Vedle besed a projekcí filmů jsou na programu 36. ročníku Fesťáku závody v boulderingu pro děti i dospělé, běh skalami, různá sportovní klání a soutěže v parku jako Spára, Slack line, Jóga, Věšák nebo lezení pro veřejnost, koncerty několika kapel a výstavy. Hlavní výstava představí fotografie horolezce Alexandra Lwowa a dále se chystá výstava fotografií Martina Žilky. 

Letošní novinkou je možnost nákupu vstupenek na filmy i na doprovodný hudební program přes online rezervační systém. Online předprodej už byl zahájen.

Zde je přehled filmů:

Soutěžní:
1.Československá direttissima v severní stěně  Matterhornu z roku 1972
8000+
Aziza
Balkan notes
Brotrip
Dobrá Lajna
Dawn Wall
Extreme Interviews - HORSKÝ VŮDCE
Finale '68
Ikarus
In the Starlight
Jeszcze lecimy...
Kulaté výročí v Českém ráji  1968 - 2018
Matsés
My Dear Kyrgyzstan
Naked Mountain
No Man´s Land - Expedition Antarctica
Offline world
PAVÚK - horolezec storočia
Pro vrchol na konec světa (Antarktida 2018)
Real Rock An Urban Climbing Experience
REEL ROCK: Age of Ondra
REEL ROCK: Up To Speed
Rios Patagonicos
Tieň jaguára
TILMAN
The Weight of Water
Vrcholová príťažlivosť
Zo života horského Meteorológa


Nesoutěžní
Free solo

plakát


Více viz:

www.horolezeckyfestival.cz

sth   [úpravy] 06:13 22.08.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 plakát13:22:40 22.08.2019
Super,fesťák jede.
Jen si nemůžu do fóra odpustit poznámku k plakátu - poslední roky mi přijdou čím dál horší. Ani moderní, ani klasický, prostě jako by to dělali děcka na nějakým kurzu Photoshopu. Nechci kritizovat, ale je to škoda - vždyť Ádr jako takovej nabízí tolik možností vizuálu... fotek, grafik založených na liníích spár nebo komínů. Alá vzít klasickou fotku obrysu postav v komíně alá Vlček, a doplnit jí čistou moderní grafikou a nic na tom není. Tyhle kusy z poslední doby : ( ...no,nechci nadávat, jen je mi to líto - taková mohutná akce ale v marketingu teda kulhá, jakoby to dělali ty holky který v hasičárně připravujou bagety

Ale nic, festák je tady a o to jd e!!!
Ondraodpovědět 
 máš pravdu13:35:36 22.08.2019
ale možná je to pokus o retro z osmdesátek...
nebo třeba hozená rukavice pro lidi typu JiB (jirka babača) nebo Uzlař, aby mohli kritizovat špatně cvaknutou karabinu na jištění s osmou, která k tomu přece neni určená... :-D
odpovědět 
  Re: máš pravdu00:38:48 23.08.2019
Taky jsem si toho všiml :-).
odpovědět 

 Foto dne:
Údolí Kačáku
Kačák zlom
 Databáze cest:
Všechny cesty (190450)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lucas 6a Capdella
Al Capone 6a+ Cathedral
Tracks, Bolts Und Erdbeerkuche 7 Laabtal
Pfusch Dich Hoch 8- Laabtal
Lůca Má Hlad 7B Sklárna Jih
Nově komentované:
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Al Capone 6a+ Cathedral
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice

 Nově v diskusi:
Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Samodomo nýty | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace | Neskutečné... | Hmm | Nádhera |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (13)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 259 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 320 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 273 
 Řídím se doporučením ostatních 
 259 
 Neřeším to – lezu vše 
 236 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.