LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
49.Čáň 9954
50.Novotná 9927
51.Podstata 9894
Bouldry:
49.Chovanová 9100
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Slavíček 3060

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5875 lezců
1206829 cest
Nové přelezy:
Mr..kvas 7C+
Cloud Ride 8A
Snatch 7C+
Krvavý Dia 7C/7C+
Brum Brum 7C
Wilibaldov 9+/10-
No Fear 7b+
Ghetto 8A
Satan 7C+
Vymetání P 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nevidomí lezci na závodech Nekoukej a lez O.K.!

Nevidomí lezci na závodech Nekoukej a lezNevidomí závodili v neděli v lezení na umělé stěně v Praze. V lezeckém centru SmíchOFF se už 6. ročníku zúčastnilo 11 tříčlenných týmů, složených z nevidomého, dospělého bez zrakového hendikepu a dítěte.

Cílem závodů Nekoukej a lez O.K.! bylo zdolat lezeckou stěnu, vysokou 15 metrů. Zakryté oči zrakově nehendikepovaným zajišťovaly stejné podmínky. Akcí vyvrcholily dvouměsíční přípravy a tréninky. Uspořádali ji lidé z dobrovolnické organizace GE Volunteers.

„Tréninky pro zájemce pořádají dobrovolníci z naší organizace až třikrát týdně. Chodí na ně začátečníci i pokročilí nevidomí lezci, kteří mají tento sport jako celoročního koníčka. Už při trénincích se naučí spolupracovat ve smíšených týmech. Zdraví i nevidomí lezci lezou při závodech se zakrytýma očima a řídí se radami parťáků pod stěnou,“ řekla Zuzana Pokorná z organizace GE Volunteers. „GE Volunteers s organizacemi pro nevidomé spolupracuje už 6 let. Od té doby se lezci neustále zlepšují a závody jsou stále kvalitnější.“

Soutěžila i úspěšná nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková, která se představí i na Pražském jaru 2016, a také sportovec Ivo Budil, který reprezentoval Českou republiku už v roce 1996 na paralympiádě v Atlantě.

Nevidomí lezci na závodech Nekoukej a lez: Ráchel Skleničková


Nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková


Video: Ráchel Skleničková leze cestu po hraně:


„Tohle je jeden z mála sportů, kde se obejdu bez vodiče, kterého bych například u lyžování potřeboval. Při lezení mě parťák jistí na laně, jinak je to jen na mých schopnostech. To je pro mě hlavní důvod, proč se lezení na stěně věnuji,“ říká jeden z nevidomých účastníků závodu Ivo Budil, který se lezení věnuje již šest let.


Nevidomí lezci na závodech Nekoukej a lez

Nevidomí lezci


Dobrovolnická organizace GE Volunteers je důležitou součástí společenské odpovědnosti GE Money Bank. Každý rok odpracují zaměstnanci banky, jejich rodinní příslušníci a přátelé na projektech zaměřených na podporu znevýhodněných osob a dětí, seniorů a na ochranu životního prostředí tisíce hodin. Počet akcí realizovaných každý rok v jednotlivých regionech už překročil dvě stovky. Na přímou pomoc je navázána i pomoc finanční z grantového Programu podpory potřebných.


Nevidomí lezci na závodech Nekoukej a lez - lezení se zakrytýma očima

Lezení se zakrytýma očima

Milada Veselá + red. Lezec.cz   [úpravy] 11:08 18.04.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 no proc ne?16:46:16 19.04.2016
v jednom zahranicnim treningovem planu je neco podobneho doporuceno pro jachtare na malych okruhovkach, podminka je dost mista na vode a zachranna vesta.
asketaodpovědět 

 Foto dne:

Instint animal, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (190119)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
The Nose 6 Müglitztal
Perle Des Müglitztales 6 Müglitztal
Schattenweg 6 Müglitztal
Ausguck 6 Müglitztal
Nově komentované:
Nymfa 8A+ Tisá - Modřín
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník

 Nově v diskusi:
Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Další náměty | Další náměty | Re: Oblasti koroze | Re: Kalymnos | Re: Smrtelný pád Kalymnos | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Záchrana | Re: Záchrana | . | Re: - |

 Kde to vře:
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (56)
Tragédie na ostrově (56)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (17)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)

 Nově v inzerci:
Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | lezení |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 36 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 44 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 37 
 Řídím se doporučením ostatních 
 31 
 Neřeším to – lezu vše 
 35 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.