LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
39.Fajkoš 10157
40.Barták 10150
41.Winter 10132
Bouldry:
39.H2 9309
40.Svoboda 9300
41.F 9278
Hory:
23.Bernard 2632
24.Opice 2510
25. 2332

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5873 lezců
1206711 cest
Nové přelezy:
Satan 7C+
Vymetání P 8A
Mustang 8a
Maracuja 7C
Strašák 9+/10-
French Kis 9+/10-
Wirbelwind 8A
Kalter Bra 7C/7C+
Arcistavěč 7C+
Fenix Dire 8A

Stěny
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová
Olympia - Brno - Modřice
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
HUDYsport - Plzeň
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Urban Boulder Race 2016

106 účastníků, 25 organizátorů, 11 firem a 7 prostorů se v sobotu 14. května potkalo na prvním ročníku závodu Urban Boulder Race. Lezecký závod po budovách, zdech, sloupech a konstrukcích se v Praze v oficiální formě uskutečnil letos poprvé a nabídl závodníkům 20 kvalifikačních boulderů různého typu, kvality i obtížnosti.

I přes dlouhý sedmihodinový limit na kvalifikaci museli závodníci taktizovat a zvolit správnou dopravu (kolo, mhd, auto...), aby stihli přelézt všechny připravené záludnosti.

Při registraci dostal závodník kartu s mapou i popisem boulderů a už bylo na něm, kde začne své první pokusy. Někdy bylo potřeba odvahu, někdy silné prsty a občas by se hodily i rukavice.

U každého boulderu byl rozhodčí od našich sponzorů, který dohlížel na správný průběh a případně vysvětlil, co se může nebo nemůže používat.

Urban Boulder Race


Urban Boulder Race


Urban Boulder Race


4


5






8


Do večerního finále postoupilo osm nejlepších mužů a žen. Obě kategorie čekaly 2 bouldery venku a 2 vevnitř. Venku se kombinovaly lezecké chyty a fasáda Radlické kulturní sportovny. Uvnitř na finalisty čekaly především zavěšené struktury a houpačky včetně skulptur vyrobených studenty UMPRUM. Finálová atmosféra byla skvělá také díky bezva DJovi a komentátorovi, který udržoval diváky ve varu. Nejlépe si s připravenými problémy poradila Domča Dupalová a Honza Jeliga. Po vyhlášení pokračoval večírek do brzkého rána, dokud návštěvníkům nedošlo, že z letošního ročníku vyčerpali maximum a nezbývá než se těšit na další!

9


10


11


12


13


14


15


16



Fotil Jiří Faix.

Děkujeme všem, kdo se na přípravách závodu podíleli, a samozřejmě sponzorům a partnerům: Red Bull, Alturas, Horoguru, Rafiki, Rock Point, Hannibal, Patagonia, Canon, Tendon, A Muerte, Sherpafood, Lokalblok, Rekola, Klubovna, ČVUT, Club Cross, Jatka 78, Pražská tržnice, Stadión Strahov, Radlická kulturní sportovna, Magistrát hlavního města Prahy.

Další fotky na FB události: https://www.facebook.com/events/1716958765216790/

Video snad brzy..

Karča & Jurda   [úpravy] 07:41 25.05.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :)08:35:10 25.05.2016
jen si pěkně zůstaňte překliškáři ve městě :) dobrá práce
hodpovědět 
 Re: :)09:17:06 25.05.2016
:::)))))
odpovědět 
 Re: :)09:17:57 25.05.2016
Udělal ti hate po ránu dobře? Tak přeju hezký den..
Tomodpovědět 
 Re: :)09:30:48 25.05.2016
Klíh => klížit => překližka => překliŽkář
swobiodpovědět 
  Re: :)09:37:48 25.05.2016
Akorát že překliška se skloňuje podle vzoru kliška (ryška), ty chytrej.
honzaodpovědět 
   Re: :)16:27:43 29.05.2016
:DDD
odpovědět 
 Re: :)09:30:57 25.05.2016
překliškář - to je něco jako jezevčík?
odpovědět 
  Re: :)09:59:50 25.05.2016
ne, překliška jako ponoška. úmyslně vnesená chyba graficky i foneticky vyjadřuje míru hnusnosti komoleného. (pamětníci jistě vzpomenou na kauzu ponoška)
Lukas B.odpovědět 
 Re: :)20:16:44 25.05.2016
Vadí ti jak kazdej ve skalach se prochazi ve vecech nad kterymi potaji slintas, co? Tak na tu prekliZku taky nekdy zajdi a treba to pujde!
odpovědět 
  Re: :)11:00:18 26.05.2016
Myslíš barevné kostkované kalhoty s nákoleníky Rejoice?
odpovědět 
 Re: :)08:48:07 28.05.2016
Este, ze sem tam nebyl
odpovědět 

 Nej zavody16:05:11 29.05.2016
Super Akce :) paradni bouldry a bezkonkurencni atmosfera na finale... Jen priste zvolim efektivnejsi zpusob dopravy nez rekola ;) Tesim se na dalsi rocnik.
 wolfunodpovědět 

 Foto dne:
Lom Vlčí skála (50.3671750N, 15.6634836E), Hořice v Podkrkonoší
Ohnišťovka, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (190112)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Varianta 5 Tři Kameny U Nových Losin
Poslední Spára 4 Tři Kameny U Nových Losin
Obětní 4+ Tři Kameny U Nových Losin
Pravý Komín 3- Tři Kameny U Nových Losin
Levý Komín 3- Tři Kameny U Nových Losin
Nově komentované:
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
IV. B 6- Kalamárka
IV. B 6- Kalamárka
Zajova 5+ Kalamárka

 Nově v diskusi:
Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Samodomo nýty | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Thajsko | sekce ke zrušení | Re: ned | Re: Nordic steel | Re: Potěšující zpráva | Re: Tip pro výrobce | Oblasti koroze | Potěšující zpráva | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Tip pro výrobce |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (50)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (46)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (17)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (13)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (12)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)

 Nově v inzerci:
Nezkušená | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 31 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 37 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 30 
 Řídím se doporučením ostatních 
 27 
 Neřeším to – lezu vše 
 30 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.