LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
51.Podstata 9894
52.Griger 9877
53.Nosek 9873
Bouldry:
51.Šolc 9053
52.Kohout 9000
53.Kalvas 9000
Hory:
14.Hess 4133
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5872 lezců
1206622 cest
Nové přelezy:
Wirbelwind 8A
Kalter Bra 7C/7C+
Arcistavěč 7C+
Fenix Dire 8A
Fenix 7C+
Spalony Br 8A+
Wýplesk Lo 8A+
Anczymon 8A+
Medvědice 7C+
Kombi Lajn 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Schvalování návrhu návštěvního řádu pro Tatry pozastaveno

Schvalování návrhu nového návštěvního řádu Tatranského národního parku, který omezuje horolezectví v Tatrách, bylo pozastaveno poté, co slovenský ministr životního prostředí přijal zástupce protestní iniciativy Aj my jsme Tatry včetně šéfa slovenských horolezců Igora Kollera.

O schůzce z úterý 19.3. se informuje v tiskové zprávě ministerstva:

"Návrh nového návštevného poriadku Tatranského národného parku, ktorý prednedávnom predstavili štátni ochranári vyvolal vášne. Minister životného prostredia László Sólymos preto prijal predstaviteľov iniciatívy Aj my sme Tatry, aby s nimi rokoval o ich hromadnej pripomienke voči tomuto návrhu. Výsledkom stretnutia je rozhodnutie ministra o pozastavení procesu schvaľovania návrhu návštevného poriadku, s cieľom vytvoriť dostatočný priestor pre diskusiu.

„Návštevný poriadok nášho najstaršieho národného parku musí predovšetkým rešpektovať ochranu prírody, ale zároveň musí byť moderný, prehľadný a spĺňať potreby návštevníkov národného parku,“ povedal minister životného prostredia László Sólymos.

Po prijatí a zapracovaní všetkých návrhov a pripomienok bude pôvodný návrh návštevného poriadku TANAP-u doplnený a v čo najkratšom čase prijatý.

Návrh nového návštevného poriadku, ktorý pripravila Správa TANAP-u pôvodne počítal s viacerými zmenami. Tie sa týkali najmä dĺžky sezónnej uzávery, obmedzení pre horolezcov aj psičkárov či regulácie geocachingu. K tomuto návrhu však prišlo niekoľko pripomienok, vrátate hromadnej pripomienky iniciatívy Aj my sme Tatry."

foto z MŽP SR


Viz:

www.minzp.sk

ajmysmetatry.sk

sth   [úpravy] 06:29 22.03.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nebezpečenstvo oddialené07:33:31 22.03.2019
nie zažehnané.
Inak podľa foto tam s Kollerom boli ďalší zaslúžilí tatranskí lezci (z druhej strany pri ministrovi) - Krištoffy a Linek.
Igi2odpovědět 
 Re: Nebezpečenstvo oddialené08:35:22 22.03.2019
Dobra zprava v pátek. Díky všem!!!
odpovědět 

 Tatry09:58:47 22.03.2019
Super, petici jsem podepsal. Díky za info!
odpovědět 

 nová vyhláška je na nic10:27:43 22.03.2019
Horolezectví v Tatrách by omezil zákaz dojišťování starších cest nýty stejně jako tvorba nejtových nových cest. Líp než tahle vyhláška

Čokli pobíhající všude mi vadí úplně stejně jako ochranářům. Asi jako každému, komu už ve skalách sežral takový mazlíček svačinu. Ale na to jsou už teď předpisy, že musejí nosit košík a být na vodítku.
odpovědět 
 Re: nová vyhláška je na nic20:22:01 22.03.2019
1.to nie je vec MŽP
2. je to vyriešené :
http://www.james.sk/ object.asp?pageid=113&portal_id =8&id_object=1176
odpovědět 
 Re: nová vyhláška je na nic20:24:47 22.03.2019
aby si vedel, o čom diskutujeme.tu je Návrh
https://www.minv.sk/? navrh-navstevneho- poriadku-tanap-u
PKodpovědět 
 Re: nová vyhláška je na nic22:04:47 22.03.2019
Proboha co s tim maji spolecneho nyty?
odpovědět 
  Re: nová vyhláška je na nic09:40:18 25.03.2019
méně nýtů - méně horolezců. co je na tom nepochopitelné?
odpovědět 

 Poučení pro NP ČŠ08:00:07 25.03.2019
Snad se z té skvělé solidarity tatranců poučí i uživatelé NP České Švýcarsko a prosadí u ministra Brabce změny v zonaci tohoto národního parčíku a vstřícný přístup jeho  zatvrzené (dá se to vyjádřit i jinak, ale buďme korektní) Správy.
ZdenekKodpovědět 
 Re: Poučení pro NP ČŠ09:31:56 25.03.2019
Pokud jsem mohl posoudit na společném Semináři horolezců a OP v Sedmihorkách, nedá se postoj Správy NPČŠ hodnotit jako zatvrzelý, i když jednání a sladění přístupů jsou namáhavá.
P..odpovědět 
  Re: Poučení pro NP ČŠ11:08:52 25.03.2019
Nejvíce sladěný je Adršpach. Horolezci s horolezci jednal Npčš začátkem března z pozice síly, a v Ádru je vidět, kam až mohou.
Jinak podobně jako v Tatrách nejde jen o lezení, ale i přístup pro lidi.
Někomu se jedná o dobré bydlo, někomu o kšefty z turruchu a jen málo lidem o přírodu. Tedy přírodu a ne o uměle vysazované pralesy a za tím účelem (prý uměle) rozšiřovaným kůrovcem.




odpovědět 
   Re: Poučení pro NP ČŠ13:47:55 25.03.2019
Tak vymyslet si můžu lecos, ale třeba vysazování kůrovce... Víš jak probíhá těžba v lese a jak dlouho to tam nechaj válet kolikrát ? Tady u nás nic nikdo vysazovat nemusí. Špatný hospodaření vlastníků lesa ruku v ruce s monokulturama. Je div, že to není už dávno všechno rezatý.
George-jpodpovědět 
   Re: Poučení pro NP ČŠ17:54:52 31.03.2019
ad 11:08:52 25.03.2019
kámo, dal si to dajako dokopy a kauzou bývalého kráľa Zemplína Mikuláša Varehu, podvodníka, dépéháčkara a pod.
T.č. za katrem, požiadal o prepustenie. Správa sa vzorne, vedie šachový krúžok a kůrovce nechová.
kůrovecodpovědět 

 Foto dne:
Alany
?
 Databáze cest:
Všechny cesty (190095)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Trotamúsicos 6c+ Jaén
Austin Powers 6b+ Jaén
Fight Club 6c Les Lames
Fissure Pour Les Coincés 6a Les Lames
On N'est Pas Des Bêtes 5c Les Lames
Nově komentované:
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
IV. B 6- Kalamárka
IV. B 6- Kalamárka
Zajova 5+ Kalamárka

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Velmi smutná zpráva | Re: Novináři | Re: Co se vlastně stalo | Re: Bezpecnejsi zpusob | Re: Bezpecnejsi zpusob | Re: Velmi smutná zpráva | Re: Bezpecnejsi zpusob | Re: Bezpecnejsi zpusob | Re: Velmi smutná zpráva | Re: Velmi smutná zpráva |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (37)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (9)

 Nově v inzerci:
Scarpa Origin WMN vel.36 | Nabídka soukromé půjčky bez platby předem | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 3075 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3312 
 Ne, uniklo mi to. 
 2945 
 Sleduji jen Adama. 
 3064 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.