LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5873 lezců
1206762 cest
Nové přelezy:
Brum Brum 7C
Wilibaldov 9+/10-
No Fear 7b+
Ghetto 8A
Satan 7C+
Vymetání P 8A
Mustang 8a
Maracuja 7C
Strašák 9+/10-
French Kis 9+/10-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Letní lezecký tábor Ždárské vrchy

29.7. - 12.8.2006

Ono se to řekne: "Napiš článek o táboře!, jenže mně z toho pořád vychází slohový úkol nejméně na šest stran. A kdo by to četl! Nejsme oddíl čtenářský, ale lezecký. No né! Takže něco málo napíšu, zbytek hledejte v popisech k fotečkám a že jich tento rok máme.No hafooo-moc!

V měsíci srpnu pořádal náš oddíl HK Pálavský věšák, Orel Břeclav v pořadí již druhý lezecký tábor pro naše a nejen naše lezecké mládí. Tábor se uskutečnil v překrásném prostředí žďárských vrchů.  Zúčastnili se i děti z jiných oddílů  a míst naší republiky a dokonce i ze zahraničí.





Počasí nám zrovna moc nepřálo! Těch nejupršenějších čtrnáct dní, které byli za celé prázdniny,  sužovaly  naše táborové radovánky. Ne, že by to byla nějaká pohroma, ale pro naše účely dosti nepohodlné a nevyhovující.  A  z  lezeckého  tábora  se  málem  stal  tábor vodácký. Když nám přes tábor teklo několik potůčků a říček a děti i dospělí museli brodit a hledat nejschůdnější cestičku, kamkoliv. Odolali jsme! Lezci jsou lezci!





I v dobách nepohody. A že jich bylo - jsme neupadali do nečinnosti.  Hráli se hry, probírala se teorie - zdravověda, uzly, materiál apod.- a stihli jsme i k táboru neodmyslitelně patřící táboráčky, u kterých se opékali buřtíky, zpívalo a tancovalo se a řádilo tak, jak to u táborových táboráků bývá.





Byl to ale lezecký tábor, tak se především lezlo a lezlo a lezlo. Lezecké terény v okolí - Drátník, Čtyři palice, Pasecká skála, Milovské perníčky - se přímo vybízeli k využití dovedností a poznatků, které jsme dětičkám sypali do hlaviček za dlouhých upršených dní i večerů. A ony je přimo ukázkově uplatňovali!  Celkově byli dětičky (tedy většinou už tvrdě pubertální mládež) skvělé. Drželi partu, pomáhali si a dokázali skousnout i věci, které jim zrovinka nevoněli. A tím jsem samozřejmě nemyslel kuchyň!  Kuchař vařil skvěle!





Takže abych to už neprotahoval, tábor byl skvělý, úžasný, jedinečný ?.    Děkuji moc všem vedoucím i lidičkám, kteří  nám jakýmkoliv způsobem pomohli. Dík!








Doufám, že si to zase za rok všichni rádi zopakujem. Páček, schledáček!

Stano  Gajdoš  (vedoucí tábora)

Stano Gajdoš   [úpravy] 11:13 20.10.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gramatika12:19:07 20.10.2006
Navrhuji do táborové výuky napříště zařadit shodu podmětu s přísudkem. Možná by se táboroví velitelé a reportéři lecos naučili. Jinak počin pro děcka hezký.

Tomas
tomasodpovědět 
 Re: Gramatika12:36:58 20.10.2006
.....leccos naučili
Jardaodpovědět 
  Re: Gramatika15:30:42 20.10.2006
reknu ti to asi takhle: autor je slovak tak bud rad ze to neni cele ve slovenstine...
ondraodpovědět 
   Re: Gramatika20:37:26 20.10.2006
Stano je Slovák takže na pravopisné chybičky má právo!!!!
Veronikaodpovědět 

 Klobouk dolů...16:21:10 20.10.2006
Klobouk dolů...
Je pěkné, že se ještě najdou tací co neváhají dělat věci jen tak pro ostatní.
Většina toho není schopná a jen přihlouple remcá ... To nestojí ani práci ani čas ... 
Davidodpovědět 

 Děckasemaj20:22:15 20.10.2006
Z poslední fotky to vypadá , že děcka měli i lekci plavání. Jinak věřím, že to musleo bejt fajn, hned bych na takovej tábor jel bejt mladší.
JirkaSodpovědět 
 Re: Děckasemaj20:54:09 20.10.2006
Pěkný, pěkný. A v krásným místě.
Nikdo nespadl ani se neutopil, co si víc přát.
dagodpovědět 

 Foto dne:
Lom Vlčí skála (50.3671750N, 15.6634836E), Hořice v Podkrkonoší
Ohnišťovka, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (190113)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Třešňovka 6A Svah Vpravo Od Soutěsky
Varianta 5 Tři Kameny U Nových Losin
Poslední Spára 4 Tři Kameny U Nových Losin
Obětní 4+ Tři Kameny U Nových Losin
Pravý Komín 3- Tři Kameny U Nových Losin
Nově komentované:
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
IV. B 6- Kalamárka
IV. B 6- Kalamárka
Zajova 5+ Kalamárka

 Nově v diskusi:
Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Samodomo nýty | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Záchrana | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Kalymnos | Kalymnos | Re: Oblasti koroze | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Thajsko | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Upřímnou soustrast | Upřímnou soustrast |

 Kde to vře:
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (53)
Tragédie na ostrově (53)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (17)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (12)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)

 Nově v inzerci:
Nezkušená | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 32 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 38 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 34 
 Řídím se doporučením ostatních 
 27 
 Neřeším to – lezu vše 
 33 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.