LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5891 lezců
1211446 cest
Nové přelezy:
Euro 2000 7B+
Mr..kvas 7C+
Study Brea 7C
Sarcofago 7c
Morir Mart 7b
Když Se Sn 8A
Kralupskej 7C
Al Capone XIb
Tequila Su 7c+/8a
Liftscheis 8b

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dani Arnold: sólo na Eiger není hazard, ale pozitivní risk

Racionální risk nebo už hazard? Rychlostní sólolezec Dani Arnold, který láme rekordy v nejištěných sólo výstupech na sněhu, ledu a skále v severkách Eigeru nebo Matterhornu, to vidí jako "pozitivní risk", jak řekl v interview na Hudy blogu.

Rozhovor s 32letým švýcarským horským vůdcem vedla teď počátkem horolezecké zimy v podhůří švýcarských Alp novinářka a autorka Outdoorové kuchařky Petra Pospěchová a před pár dny ho zveřejnil Hudy blog. Kromě Daniho výpovědi, proč a jak se pokouší překonávat rychlostní rekordy v horolezectví, je u článku nasdíleno mnoho videí z jeho dechberoucích horolezeckých akcí.

Daniel Arnold drží rekord za nejrychlejší výstup severkou Matterhornu a o prvenství na Eigeru se přetahuje s Ueli Steckem.
Letos ustavil dva nové rekordy: v červenci za hodinu a osm minut vysóloval 650 metrů dlouhou Via Carlesso (7a+) na Torre Trieste ve skupině Civetta v Dolomitech, v srpnu pak za dvaapadesát minut vyběhl osmisetmetrovou Via Cassin (6a) na švýcarské Piz Badile.
V roce 2015 vylezl sólo severku  Matterhornu za 1 hodinu a 46 minut.
V roce 2014 vysóloval 340 metrů dlouhý ledopád Crack Baby (Kandersteg, Švýcarsko) za 27 minut a 13 sekund.
V roce 2011 vylezl sólo severkou Eigeru Heckmairovou cestou za 2 hodiny 28 minut.
...

Celý rozhovor viz:

Právo riskovat – rozhovor s Dani Arnoldem

Petra Pospěchová v rozhovoru s Danim Arnoldem (foto (c) Hudy blog)

Petra Pospěchová v rozhovoru s Dani Arnoldem (foto (c) Hudy blog, s laskavým svolením k užití na Lezci)

sth   [úpravy] 11:40 20.12.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Údolí Kačáku
Kačák zlom
 Databáze cest:
Všechny cesty (190469)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tre Soldi 4 Ulassai
The Purple Gecko Galaxy 4 Ulassai
The Leisure Princess 4 Ulassai
Nebia 4 Ulassai
Kandahar 5b Sa Preda Istampada
Nově komentované:
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
Cachinochalgo Left 6c+ Caimari

 Nově v diskusi:
Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
Re: Pasivní účastník | Pasivní účastník | Pasivní účastník | Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Petrohradské Padání (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Průvodce Ostaš | Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 276 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 336 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 292 
 Řídím se doporučením ostatních 
 270 
 Neřeším to – lezu vše 
 249 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.