LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
17.Smetanová 10887
18.Novák 10881
19.Suchan 10849
Bouldry:
17.Břicháček 10175
18.Vaňous 10153
19.Širůčková 10009
Hory:
9.Černý 5220
10.Hlahulek 5111
11.Nešťák 5095

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5891 lezců
1211407 cest
Nové přelezy:
Sarcofago 7c
Morir Mart 7b
Když Se Sn 8A
Kralupskej 7C
Al Capone XIb
Tequila Su 7c+/8a
Liftscheis 8b
Bio-logiko 9a
Elephant M 8b+
C'est La V 8c+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pod lavinou v Tatrách zahynul skialpinista

Lavina ve Velké Studené dolině ve Vysokých Tatrách zabila včera slovenského skialpinismu. Podle horské služby neměl lavinové vybavení a vyhledávač.

"V predpoludňajších hodinách 6.12.2017 sa s HZS skontaktoval slovenský skialpinista, ktorý ohlásil pád lavíny vo Veľkej Studenej doline, v oblasti pod Malým Závratom. V lavíne sa, podľa predbežných informácií, mal nachádzať jeho kamarát, ktorý bol, žiaľ, bez lavínového vybavenia a vyhľadávača. O súčinnosť bola požiadaná posádka VZZS z Popradu. Na miesto bola vyslaná aj pozemná skupina troch záchranárov HZS zo Starého Smokovca. Zároveň išli na lavínisko dvaja zamestnanci zo Zbojníckej chaty, ktorí začali, spolu s oznamovateľom, náhodným svedkom a záchranárom HZS, ktorý sa nachádzal v doline, s prehľadávaním zasypaného územia. Z heliportu v Starom Smokovci boli vyzdvihnutí psovod a záchranár HZS a posádka VZZS sa po ich vyložení v doline opakovane vrátila pre dvoch ďalších psovodov. Na mieste lavíniska, ktoré malo približne 400 metrovú dĺžku a 150 metrovú šírku, hľadali záchranári HZS a dobrovoľníci spolu s troma psami, zasypaného približne dve a pol hodiny. Napokon sa ho podarilo nájsť za pomoci psa, približne v hĺbke 1,5 – 2 metre pod snehom, žiaľ bez známok života. K nešťastiu došlo počas traverzovania popod Javorové štíty, keď skialpinista odtrhol doskovú lavínu, ktorá sa mu stala osudnou. Telo 30-ročného Slováka transportovali záchranári HZS do márnice v Novom Smokovci," informovala slovenská Horská záchranná služba.

Zdroj:

www.hzs.sk

sth   [úpravy] 09:10 07.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Smutné!14:44:42 07.12.2017
Asi to začalo měknout. Teď je to takové nevyzpytatelné, teploty trošku rostou, trochu sněží a masa sněhu ještě není úplně provázaná. Oteplení, byť o dva stupně, je vždy nejzrádnější... Už jsem to v malém zažil!
A tam - do Závratu - se přitom často chodí jako do bezpečí... Jenže není to tak...
Zicoodpovědět 
 Re: Smutné!14:48:41 07.12.2017
Takže pod Javorovým štítem od jihu, tam bych to vůbec nečekal, není to ani strmé... Není to pod Závratem.
Zicoodpovědět 
  Re: Smutné!14:51:56 07.12.2017
Pod jižními Javoráky je Ostravská stezka vždycky nebezpečná. Kvůli jižní orientaci (oteplování od skal), strmému travnatému svahu a také lavinám přímo ze skal.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Smutné!12:05:34 08.12.2017
Jo, jo, je to tak, uvědomuji si, že v tom místě jsem vždy radši zrychlil, tam ten trychtýř je. A ten ledový podklad, jak píše člověk níže, ten rozhodl. Protože tam není nějaký travnatý svah, nýbrž kamenitý a balvanový v létě.
Zico RTodpovědět 
  Re: Smutné!09:59:59 08.12.2017
Tak to je strme,na lavinu,a casto je odtrhnuty zavrat,az popod cele javoraky,odtrhy aj dva metre.
odpovědět 
 Re: Smutné!21:21:07 07.12.2017
Fundovanej odbornik,zico
odpovědět 
 Re: Smutné!10:49:03 08.12.2017
Veľmi smutné. Úprimnú sústrasť. Tu zato môže predovšetkým silný vietor a ľadový podklad, ktorý sa vytvoril cca 2 týždne dozadu pri oteplení, https://rescueservice.sk/?p=5459
VladoGodpovědět 
 Re: Smutné!18:39:00 12.12.2017
Zico kukni na profil : 35 st.svah
PKodpovědět 

 Miroslav Brecík09:25:52 08.12.2017
http://www.carpathianclimb.sk/?p=1136
Peterodpovědět 

 Lavinova nehoda10:55:52 08.12.2017
Tak hlavne keby mal pipak asi by tu este bol, myslim, ze zachranar co bol na mieste skoro hned by ho vykopal... Nechapem...
Michalodpovědět 
 Re: Lavinova nehoda06:58:35 12.12.2017
jeho partak vybavu mal
https://rescueservice.sk/?p=5459
PKodpovědět 

 Foto dne:
Údolí Kačáku
Kačák zlom
 Databáze cest:
Všechny cesty (190460)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lynx 6c Siracusa
Superballs 7a Siracusa
Topo Gnam Gnam 6a+ Boragni - Valle Di Nava
Steber 4c Vipava
Vrnitev V Večnost 6b+ Vipava
Nově komentované:
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
Cachinochalgo Left 6c+ Caimari
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice

 Nově v diskusi:
Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
Pasivní účastník | Pasivní účastník | Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace | Neskutečné... |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Petrohradské Padání (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Průvodce Ostaš | Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 275 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 335 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 289 
 Řídím se doporučením ostatních 
 270 
 Neřeším to – lezu vše 
 245 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.