LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5889 lezců
1211254 cest
Nové přelezy:
Liftscheis 8b
Bio-logiko 9a
Elephant M 8b+
C'est La V 8c+
Medvědice 7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Shoulder P 8A
Ich Bin So 9-
Epita 9
Sámovy Bic 10-/10

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČS expedice na himalájskou Chumbu: The last flight of the Falcon

Tak se to nakonec povedlo a podařilo se nám ve složení Radek Groh, Jaroslav Bánský, Petr Kejklíček a Zdeněk Hák vylézt západní stěnou dosud nevylezené himálajské velehory Chumbu (6.859m).

Výstup jsme započali od západu z ledovce Gaunara a sestoupili směrem k jihu na ledovec Changri nup. Mě na týden vyřadila ze hry a Juraje Koreně definitivně, místní "komáří specialita" horečka Denge... To tak trochu kalí naši společnou radost z výstupu. Juraj totiž plánoval slet z vrcholu na padáku, což by by byl světový unikát. Všichni jsme byli tomuto elitnímu světovému pilotovi připraveni pomoci se startem a podílet se tak na jeho velkém snu 😞 Nicméně díky Radarovi s Banánem, že mi  prošlapali cestičku až k vrcholu a nakonec i umožnili stanout na vrcholu mé deváté asijské velehory jako zcela prvnímu člověku na světě. Díky sněhovým podmínkám a neznámému terénu se jednalo o velmi náročný podnik a celkovou obtížnost jsme zhodnotili klasifikací TD+ . Cestu jsme pojmenovali "The last flight of the Falcon" jako vzpomínku na kolegu horského vůdce a kamaráda Andrzeje Sokolowského, který letos tragicky zahynul v Tatrách...Zitra letíme domuuuuu!!


Zhruba linka našeho výstupu



Na vrcholu zleva Hák, Banán, Kejklas, Radar




Háček   [úpravy] 17:27 01.11.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Kluci šikovný11:41:48 02.11.2022
Paráda chlapci, máte můj obdiv. Maara
 marah

 Foto dne:
Údolí Kačáku
Kačák zlom
 Databáze cest:
Všechny cesty (190448)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tracks, Bolts Und Erdbeerkuche 7 Laabtal
Pfusch Dich Hoch 8- Laabtal
Lůca Má Hlad 7B Sklárna Jih
Kafemlejnek 5C Skalky Za Aritmou
Mockingbird 5B Skalky Pod Nebušicemi
Nově komentované:
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Walgrot 6a Arbolí

 Nově v diskusi:
Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Samodomo nýty | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace | Neskutečné... | Hmm | Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 254 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 310 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 261 
 Řídím se doporučením ostatních 
 252 
 Neřeším to – lezu vše 
 233 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.