LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
3.Štípek 11869
4.Stribrny 11750
5.Širůčková 11747
Bouldry:
3.Trojan 11225
4.Novák 11075
5.Pochman 10925
Hory:
9.Černý 5220
10.Hlahulek 5111
11.Nešťák 5095

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5873 lezců
1206650 cest
Nové přelezy:
Strašák 9+/10-
French Kis 9+/10-
Wirbelwind 8A
Kalter Bra 7C/7C+
Arcistavěč 7C+
Fenix Dire 8A
Fenix 7C+
Spalony Br 8A+
Wýplesk Lo 8A+
Anczymon 8A+

Stěny
Lezecká stěna - Tábor
K2-Žilina - Žilina
Žlutá Kobra - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Frýdek - Místek
Green sport - Brno
Rock Point Vaňkovka - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nový film Lezci s Adamem Ondrou a Pepou Šindelem

na festivalu Expediční kamera

Nový film s názvem Lezci, který natočil Adam Ondra, se bude promítat na putovním filmovém festivalu Expediční kamera od 1. března do konce května 2024 na různých místech České republiky a Slovenska. Film Lezci pojednává o setkání Adama Ondry a mladého Pepy Šindela. Pepa společně s Adamem jsou nejmladšími lezci, kteří vylezli cestu obtížnosti 9a+ v pouhých 15 letech. Nikdo jiný na světě takovou obtížnost v tak nízkém věku zatím nezvládl, uvádí se v tiskové zprávě k festivalu.

„Rád bych Vás všechny pozval na svůj nový film s názvem Lezci. Natáčeli jsme ho na místě, které ještě není tolik známé, ale je velmi zajímavé a lezl jsem tam s člověkem, kterého také ještě spousta lidí nezná, ale myslím si, že je před ním velká budoucnost. Promítat se bude pouze na festivalu Expediční kamera,“ cituje zpráva Adama Ondru.
„V Česku nevidím nikoho, kdo by lezl na takové úrovni, měl takový drive a takovou lásku k lezení. Myslím, že to bude v budoucnu hlavně on, kdo bude posouvat místní limity lezení a vytvářet nové cesty,“ říká Adam o mladém Pepovi.

Trailer k filmu Lezci:



Více o filmu najdete na stránkách festivalu zde:

expedicnikamera.cz

Standa Holec   [úpravy] 06:04 26.02.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Prispevek.16:43:00 26.02.2024
No jo Šindel...to bude Krpcovo a to se nesmí říkat...asi.
Martas.odpovědět 
 Re: Prispevek.17:59:01 26.02.2024
Tiež mi hneď naskočilo Krpcovo. Podľa záberov, aj kvôli JŠ staršiemu - veľkému propagátorovi oblasti.
Lezenie je tam oficiálne povolené 15. 7. – 1. 12.
igi2odpovědět 

 Foto dne:

Návrat do Sovího údolí, VIIc
 Databáze cest:
Všechny cesty (190095)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Trotamúsicos 6c+ Jaén
Austin Powers 6b+ Jaén
Fight Club 6c Les Lames
Fissure Pour Les Coincés 6a Les Lames
On N'est Pas Des Bêtes 5c Les Lames
Nově komentované:
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
IV. B 6- Kalamárka
IV. B 6- Kalamárka
Zajova 5+ Kalamárka

 Nově v diskusi:
Re: Samodomo nýty | Samodomo nýty | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: To má být jako zpráva o nehodě, jo? | Re: To má být jako zpráva o nehodě, jo? | Kalymnos Rescue Team Report | Re: To má být jako zpráva o nehodě, jo? | To má být jako zpráva o nehodě, jo? | Re: Riziko skrytého selhání jištění | španělsko :-( | Re: Velmi smutná zpráva | Re: Velmi smutná zpráva | Re: Riziko skrytého selhání jištění |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (45)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (16)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)

 Nově v inzerci:
Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 17 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 23 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 18 
 Řídím se doporučením ostatních 
 12 
 Neřeším to – lezu vše 
 18 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.